• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Oddaj rower potrzebującym dzieciom. Trwa ogólnopolska akcja

Joanna Karjalainen
3 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (51)
Naprawione rowery trafiają do dzieci, które marzyły o własnym jednośladzie. Naprawione rowery trafiają do dzieci, które marzyły o własnym jednośladzie.

Masz w domu niepotrzebny rower? Może w twojej piwnicy kurzy się jednoślad, któremu można jeszcze dać drugie życie? Akcja Oddaj Rower to doskonała okazja, aby pomóc spełnić marzenia dzieci z domów dziecka i domów opieki o własnym rowerze.Czy masz w domu rower, który mógł(a)byś przekazać potrzebującym?

To już szósta edycja akcji Oddaj Rower. W zeszłym roku w ramach ogólnopolskiej akcji przekazano dzieciom aż 315 jednośladów. Czy w te święta uda się pobić ten rekord?

Idea akcji jest przejrzysta: rowery pozyskane od osób dobrej woli są naprawiane w serwisach partnerskich organizatora, a następnie w okolicach Świąt Bożego Narodzenia przekazywane potrzebującym dzieciom, które marzą o swoim jednośladzie.

- Niestety, żyjemy w takich czasach, że wciąż dla wielu dzieci własny rower to tylko marzenie - mówi Krzysztof Koper, koordynator fundacji. - My chcemy te marzenia spełnić. Mamy plan zebrać i naprawić ponad 500 rowerów. Potrzebujemy zebrać na to około 15-20 tys. zł, które będą przeznaczone na zakup części takich jak opony, hamulce, łańcuchy czy pedały rowerowe. W tym roku udało nam się pozyskać partnera strategicznego, firmę Giant Polska, jest z nami również Shimano Polska. Czas pracy każdego serwisu jest wkładem własnym w działalność fundacji.

Nie kupuj baterii z niepewnego źródła, bo mogą spowodować pożar  • Masz w domu niepotrzebny rower? Możesz przekazać go do akcji Oddaj Rower. W tym roku trójmiejskim partnerem akcji jest sklep Giant przy ul. Kartuskiej w Gdańsku.
  • W zeszłym roku trójmiejskim partnerem akcji był sklep Wysepka, do którego przekazano aż 70 rowerów.

Jak przekazać rower do akcji?W tym roku trójmiejskim partnerem akcji jest salon rowerowy Giant w Gdańsku przy ul. Kartuskiej 195Mapka. Przed przyprowadzeniem roweru do sklepu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie akcji. W razie dodatkowych pytań, warto skontaktować się bezpośrednio ze sklepem Giant Gdańsk pod numerem telefonu 58 302 48 93. Sklep działa w dni powszednie w godzinach 11-19 i w soboty w godzinach 11-16.

Rowery można przekazywać do 20 grudnia.

Jeśli nie dysponujemy żadnym rowerem do przekazania, a chcielibyśmy dołożyć swoją cegiełkę do tej akcji, jak najbardziej możemy to zrobić. Na portalu zrzutka.pl aż do Wigilii trwa zbiórka pieniędzy, której celem jest osiągnięcie 60 tys. zł. Średni koszt renowacji roweru to 100 zł.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (51)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Mikołajkowy Przejazd Rowerowy w AWFiS

rajd / wędrówka

Znajdź trasę rowerową

Forum