• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Finał cyklu Garmin Iron Triathlon 2024

  • sobota, 31 sierpnia 2024
  • Lokalizacja
    Gdańsk

Wielki finał cyklu GIT odbędzie się w niezwykłej lokalizacji! Gdańsk będzie gospodarzem dwunastego przystanku w 2024 roku! Wydarzenie odbędzie się 31 sierpnia 2024 roku (sobota). Będzie to niezwykłe zakończenie sezonu i pierwsza edycja cyklu, która odbędzie się nad Bałtykiem! W przededniu imprezy GIT, w Gdańsku odbędą się również Akademickie Mistrzostwa Świata w Triathlonie, podczas których rywalizować będzie światowa czołówka. Bądźcie z nami!

Gdańsk to miasto, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Urzekająca starówka, piękne plaże oraz niesamowita historia - to tylko część z rzeczy, które od lat sprowadzają do Gdańska miliony turystów z całego świata. W 2024 roku do stolicy Pomorza zawita również największy i najstarszy cykl triathlonowy w Polsce.

W ramach zawodów z cyklu GIT triathloniści będą mieli do wybory trzy dystanse: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM, zarówno w startach indywidualnych, jak i w sztafecie złożonej z trzech osób. Niezależnie od poziomu zaawansowania, każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

Etap pływacki odbędzie się w wodach Zatoki Gdańskiej, w okolicach Plaży Brzeźno. To pierwszy raz, gdy triathloniści startujący w cyklu GIT będą pływać w Morzu Bałtyckim. Start odbędzie się w formule rolling start, zapewniającej komfort, zwłaszcza dla debiutantów w triathlonie. Etap kolarski poprowadzi ulicami Gdańska, które zagwarantują dobrą nawierzchnię i duży komfort rywalizacji. Podczas etapu biegowego zawodnicy rywalizować będą alejkami prowadzącymi leśnym pasem nadmorskim.

Podczas cyklu Garmin Iron Triathlon w 2024 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nagrodzimy najlepszych finiszerów cyklu na każdym z dystansów i w każdej grupie wiekowej. Aby zostać finiszerem należy ukończyć minimum cztery zawody z cyklu na tym samym dystansie. To właśnie w Gdańsku nagrodzimy najlepszych z najlepszych!

Podczas ceremonii medalowej, podobnie jak w latach ubiegłych, wyłonieni zostaną również najlepsi w rywalizacji - "Battle of the sexes". "Bitwa Płci" to połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn na dystansie 1/4 IM (0,95 km - 45 km - 10,5 km), w której do wygrania będą bardzo wartościowe nagrody finansowe i rzeczowe, ufundowane przez sponsorów cyklu Garmin Iron Triathlon!

Oprócz triathlonu, odbędą się także zawody biegowe dla dzieci i młodzieży - Garmin Junior, które cieszą się ogromną popularnością. Dystanse dla małych sportowców będą wynosić: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Zapisy rozpoczną się 2 stycznia 2024, o godzinie 12:00, na oficjalnej stronie zawodów: www.irontriathlon.pl.

Opinie

Wydarzenia

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »