Rekordowa edycja akcji Oddaj Rower. Przekazano dzieciom 315 rowerów

W czwartej edycji ogólnopolskiej akcji Oddaj Rower padł absolutny rekord. Pod koniec roku 2020 zebrano aż 315 rowerów, które po naprawieniu i odrestaurowaniu trafiły do dzieci z domów dziecka i domów opieki społecznej w całej Polsce. Do trójmiejskiego partnera akcji, sklepu Wysepka, trafiło aż 70 jednośladów.Sklepy i serwisy rowerowe w Trójmieście


O trwaniu akcji pisaliśmy w połowie listopada. Do 18 grudnia 2020 r. każdy, kto miał w domu, piwnicy lub w ogródku niepotrzebny już jednoślad, mógł przekazać go potrzebującym za pośrednictwem akcji Oddaj Rower.

Rowery przejmowane od osób prywatnych, lekko uszkodzone albo po prostu dawno już zapomniane, były naprawiane w profesjonalnych serwisach rowerowych i przygotowane na to, by jeszcze przez wiele lat mogły posłużyć najmłodszym rowerzystom.

W poprzedniej edycji, tj. w roku 2019, do dzieci trafiło 112 jednośladów. Był to ówczesny rekord akcji, jednak zeszłoroczna inicjatywa przebiła go niemal trzykrotnie. W całej Polsce podarowano aż 315 rowerów.

Gdańsk. Drogi rowerowe będą regularnie odśnieżane
W Trójmieście w akcji wziął udział sklep Wysepka w gdańskiej hali Olivia. Pierwszym darczyńcą na Pomorzu okazał się Olaf, który właśnie tam przyprowadził swój czerwony BMX. Do 18 grudnia włącznie w serwisie pojawiło się aż... 70 jednośladów przeznaczonych na ten cel. 55 z nich zostało już przekazanych; ostatnie 15 jeszcze czeka na swoich nowych właścicieli.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (32)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

CYKLO Pelplin - wyścig szosowy
CYKLO Pelplin - wyścig szosowy
zawody / wyścigi
sie 1
niedziela, g. 10:00
Pelplin
Poznaj swój kraj-Activo-rowerowa-Kaszuby
Poznaj swój kraj-Activo-rowerowa-Kaszuby
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
sie 7
sobota, g. 07.45
Rumia, ATS Express
Sprint Triathlon Gdynia
Sprint Triathlon Gdynia
zawody / wyścigi
sie 7
sobota, g. 8:00
Gdynia, Plaża Gdynia Śródmieście

Znajdź trasę rowerową

Forum