• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nie lubisz tłoku? Poszukaj jezior w okolicy Trójmiasta

Szymon Zięba
23 czerwca 2024, godz. 12:00 
Opinie (178)

Ładna pogoda oznacza wielu plażowiczów na plaży.

Trójmiasto znane jest przede wszystkim z pięknych plaż i nadmorskich bulwarów. Latem to miejsca szczególnie popularne, nie tylko wśród mieszkańców, ale i turystów. Jeżeli więc ktoś chciałby odpocząć od tłoku na plaży i słonej morskiej wody, warto sprawdzić "kaszubskie" jeziora położone poza granicami Trójmiasta.

W 1,5 godziny nad malowniczym kaszubskim jezioremKiedy ostatnio byłe(a)ś nad jeziorem?

Czysta i cieplejsza woda, bardziej kameralna atmosfera, mniejszy tłok i możliwość wędkowania - to jedne z najczęstszych powodów, dla których decydujemy się na wypoczynek nad jeziorem, a nie nad morzem.

Wytchnienia od upałów nad mniejszymi zbiornikami szukamy zwłaszcza wtedy, gdy w Bałtyku pojawiają się sinice i uniemożliwiają kąpiel w wodach zatoki. Wypoczynek nad jeziorem otoczonym lasem może być także świetnym pomysłem na spędzenie krótkich wakacji na łonie natury.

Poniżej prezentujemy listę jezior - tych położonych bliżej i nieco dalej Trójmiasta - nad które warto się wybrać, by "naładować baterie". By dojechać do większości z nich, należy zarezerwować sobie około 1,5 h drogi w jedną stronę. Widoki wynagrodzą jednak czas spędzony w aucie.

"Kaszubskie Morze"MapkaJezioro Wdzydze Jezioro Wdzydze
"Kaszubskie Morze" to w rzeczywistości kompleks czterech jezior: Wdzydze, Jelenie, Radolne i Gołuń. Połączone układają się w kształt krzyża, dając wspaniałe możliwości żeglarzom i miłośnikom aktywnej rekreacji. Powierzchnia zwierciadła wody wynosi 1455,6 ha, a głębokość dochodzi maksymalnie do ok. 70 m.

Jezioro ŻarnowieckieMapkaJezioro Żarnowieckie - widok z północnego brzegu. Jezioro Żarnowieckie - widok z północnego brzegu.
Jezioro Żarnowieckie, położone ok. 50 km na północ od Gdyni, jest doskonałym miejscem dla miłośników sportów wodnych i wędkowania. Dużo tras rowerowych i pieszych wokół jeziora zachęca także do aktywnego wypoczynku na lądzie.Jezioro OtomińskieMapkaJezioro Otomińskie, zlokalizowane na obrzeżach Gdańska, otoczone bujnymi lasami, stanowi idealne miejsce na spacery, rowerowe wycieczki i wypoczynek nad wodą.

Jezioro Otomińskie, ze względu na bliskość Gdańska, przyciąga tłumy. Jezioro Otomińskie, ze względu na bliskość Gdańska, przyciąga tłumy.


Jezioro ŁapińskieMapkaJezioro Łapińskie Jezioro Łapińskie
Jezioro Łapińskie, położone niedaleko Kolbud, jest otoczone malowniczymi wzgórzami i lasami. To miejsce idealne dla wędkarzy oraz osób poszukujących kontaktu z naturą.

Jezioro KamieńMapkaJezioro Kamień to niewielki, lecz niezwykle urokliwy zakątek otoczony gęstymi lasami. Znajduje się w okolicy Gdyni - jest idealne dla tych, którzy szukają spokojnego miejsca na wypad za miasto.

Jezioro Kamień, widok z drona. Jezioro Kamień, widok z drona.


Jezioro KłodnoMapkaPołożone w samym sercu tzw. Szwajcarii Kaszubskiej jezioro Kłodno oferuje nie tylko przepiękne widoki, ale także liczne atrakcje dla turystów. Sporty wodne, wędkowanie oraz rejsy spacerowe są tu na porządku dziennym.Jezioro Ostrzyckie MapkaJezioro Kłodno Jezioro Kłodno
Niedaleko jeziora Kłodno znajduje się Jezioro Ostrzyckie, które przyciąga miłośników sportów wodnych, takich jak kajakarstwo, żeglarstwo czy windsurfing. Okolica jeziora oferuje również liczne trasy piesze i rowerowe.

Jeziora RaduńskieMapkaWidok z okolic Stężycy w kierunku północnym. Jezioro Raduńskie Górne. Widok z okolic Stężycy w kierunku północnym. Jezioro Raduńskie Górne.
Jeziora Raduńskie - Górne i Dolne - połączone kanałami tworzą ciąg wodny o długości 14 km, stanowiąc wymarzone miejsce dla żeglarzy, kajakarzy i wędkarzy. Malownicze trasy piesze i rowerowe wokół jeziora zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów. Do momentu powstania sztucznej zapory w Borucinie stanowiło jedną całość wespół z Jeziorem Raduńskim Dolnym pod nazwą "Jezioro Raduńskie (niem. Radaunen-See)". Na całej długości rynny jeziora przepływa rzeka Radunia, stanowiąc element szlaku wodnego Kółko Raduńskie.

Wysokie JezioroMapkaJezioro Wycztok (Wysoka) - jezioro przepływowe na Pojezierzu Kaszubskim w gminie Szemud. Widok od północy. Jezioro Wycztok (Wysoka) - jezioro przepływowe na Pojezierzu Kaszubskim w gminie Szemud. Widok od północy.
Wysokie Jezioro, położone w sercu Kaszub, oferuje ciszę, spokój i bliskość przyrody. Czysta woda jeziora zachęca do kąpieli, a otaczające je lasy stanowią idealne miejsce na spacery i piesze wędrówki.Jezioro ŚwięteMapkaUkryte w lasach Jezioro Święte jest owiane licznymi legendami. Jego spokojna woda i naturalne otoczenie przyciągają zarówno miłośników przyrody, jak i poszukiwaczy przygód.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (178)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rajd rowerowy szlakiem Kanału Raduni

rajd / wędrówka

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Zawody Rowerowe Cross Country Sobieszewo

100 zł
zawody / wyścigi

Znajdź trasę rowerową

Forum