• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Znów dotowali zakup rowerów elektrycznych

Patryk Szczerba
26 marca 2024, godz. 08:20 
Opinie (81)
Rowery elektryczne mają pomóc w rozwoju mobilności w mieście. Rowery elektryczne mają pomóc w rozwoju mobilności w mieście.

72 osoby dostaną dofinansowanie do zakupu rowerów elektrycznych w Gdyni. To oczekujący w kolejce, którzy nie załapali się na dotacje w 2023 r. To dlatego, że chętnych jest zdecydowanie więcej, niż pozwalają możliwości budżetu miasta nawet przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku.Co sądzisz o rowerach elektrycznych?

Mieszkańcy, którzy złożyli swoje wnioski w 2023 r., a nie zakwalifikowali się do programu dotacji z uwagi na wyczerpanie się puli środków przeznaczonych na ten cel, znaleźli się automatycznie na liście wnioskujących w 2024 r.

Wszystkie zasady udzielania dotacji pozostały bez zmian w stosunku od ubiegłych edycji. Kwota dofinansowania w wysokości 50 proc. kosztów, jednak nie więcej niż 2,5 tys. zł.

Rower MEVO: wszystkie informacjeW tym roku 180 tys. zł w puliTo trzecia pula dotacji na zakup rowerów. Z poprzednich skorzystało łącznie 120 osób.

  • W tej edycji do wydania jest 180 tys. zł.
  • Połowa pochodzi z budżetu miasta.
  • Druga część to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
- W tym roku ponownie staraliśmy się o dofinansowanie zewnętrzne, współpraca z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przebiegła pomyślnie, wobec tego postanowiliśmy ją kontynuować - wyjaśnia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Zapis ze strategii rowerowejDotacja na zakup roweru elektrycznego została zapisana w Strategii Rowerowej dla Gdyni do 2030 r. Współpracując z WFOŚiGW udało się przeznaczyć 2,8 mln zł na ten cel do 2030 r.

- Aktualnie zakończyliśmy pracę nad Strategią Rowerową dla miasta na najbliższe 7 lat i jednym z jej celów jest program dotacji na zakup roweru elektrycznego. Środki pozyskane od WFOŚiGW pozwolą na jego szybszą realizację, co przekłada się na zadowolenie naszych mieszkańców - zauważa Marcin Wołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdynia.
Quiz Sport i Trójmiasto Średni wynik 69%

Sport i Trójmiasto

Rozpocznij quiz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (81)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

MH Automatyka MTB Pomerania Maraton - Kwidzyn - Miłosna (1 opinia)

(1 opinia)
80 - 115 zł
zawody / wyścigi

Nocny Duathlon - Airport Gdańsk (5 opinii)

(5 opinii)
zawody / wyścigi

Rowerowy Potop AZS

659 zł
rajd / wędrówka

Znajdź trasę rowerową

Forum