rowery

stat

Za nami Garmin MTB Series Wejherowo

Za nami pierwsza edycja Garmin MTB Series Wejherowo 2017
Za nami pierwsza edycja Garmin MTB Series Wejherowo 2017 fot. FotoBikerMTB

W minioną niedzielę w Wejherowie odbył się inauguracyjny etap tegorocznego cyklu Garmin MTB Series. W tym roku cykl ponownie składa się z trzech etapów, które będą rozgrywane tydzień po tygodniu. Kolejny etap odbędzie się w Stężycy na Kaszubach, która po raz pierwszy znalazła się na mapie cyklu. Wielki finał Garmin MTB Series 2017 odbędzie się 8 października w Rumi.Wejherowo ponownie zagościło w cyklu Garmin MTB Series. Kolarze mieli do pokonania jeden z dwóch dystansów: Mini (28 km) lub Maxi (56 km). Na listach startowych znalazły się nazwiska niemal pół tysiąca zawodniczek i zawodników, między innymi zeszłorocznych zwycięzców w klasyfikacji generalnej dystansu Maxi: Bartosza BanachaKatarzyny Łysek.

Po pierwszej pętli dystansu Maxi na prowadzeniu była kilkuosobowa grupa kolarzy, w której znaleźli się między innymi: Bartosz Banach, Krzysztof Krzywy, Łukasz Derheld, Przemysław Ebertowski, Michał Bogdziewicz. Około 4 km przed metą zaatakował Łukasz Derheld (EDF Trek Gdynia), odskoczył od grupy i w samotnym finiszu ukończył zawody z czasem 02:04:53. Drugi linię mety minął Krzysztof Krzywy (Nexus Team, 02:05:19,02). Na trzecim miejscu wyścig ukończył Bartosz Banach (Torus / Apteka Gemini, 02:05:19,04), który dotarł do mety ze stratą zaledwie dwóch setnych sekundy do drugiego Krzysztofa Krzywego!

O kolejności na podium w wyścigu na dystansie Mini także zadecydowały setne sekundy. Prawie jednocześnie na mecie zjawili się Piotr Rzeszutek (00:59:23,26) oraz jako drugi Arek Petka (00:59:23,60) oboje z Klubu Kolarskiego Lew Lębork. Trzeci linię mety przekroczył Arkadiusz Zarzycki (Apteka Gemini, 01:01:17,15).

W rywalizacji pań na dystansie Maxi najlepsza była Rita Malinkiewicz (CST MTB Team, 02:22:05). Jako druga na linii mety zameldowała się Katarzyna Łysek (ProCycling.pl, 02:26:43). Trzecie miejsce na podium zajęła Agnieszka Patoka (EDF Trek Gdynia, 2:36:09), która w zeszłym roku wygrała klasyfikację generalną cyklu na dystansie MINI.

>>> Pełne wyniki

- Wyścig jest bardzo dobrze zorganizowany i super się dzisiaj ścigało, bo trasa była bardzo dobrze oznakowana. Zaskoczyła mnie ta trasa na północy Polski, bo zazwyczaj mam okazję ścigać się na południu. Jeżeli tylko pozwoli mi na to kalendarz startów, to na pewno wezmę udział w kolejnych etapach w Stężycy i Rumi - powiedziała Rita Malinkiewicz, zwyciężczyni etapu w Wejherowie na dystansie Maxi.
Najlepszą kobietą na dystansie o połowę krótszym w Wejherowie była Weronika Lorkowska (Team Verge Polska, 01:14:44). Druga linię mety przekroczyła Marta Ziemer (GK STG, 01:15:49). Na trzecim miejscu wyścig ukończyła Elżbieta Wydrowska (Old School MTB Gdańsk Divers).

Kolejne etapy tegorocznego cyklu zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Cały czas trwają zapisy na kolejne zawody Garmin MTB Series 2017 do zawodów w Stężycy, które startują już w najbliższą niedzielę - 01.10.2017 i tydzień później w Rumi - 08.10.2017. Aby wziąć udział w zawodach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów.

Zapisz się już dziś na kolejne tegoroczne edycje:

>>> Etap II - Stężyca, 1 października
>>> Etap III - Rumia, 8 październikaGALERIA ZDJĘĆ 1; fot. FotoBikerMTB/fb

GALERIA ZDJĘĆ 2; fot. Artur Podlewski / Maratomania

Organizatorzy:

LABOSPORT Polska sp. z o.o.
WWW Imprezy: Garmin MTB Series
>>>Profil Facebook Garmin MTB Series

Zobacz nasze relacje z poprzednich edycji:

>>> Relacja z Garmin MTB Series, Reda 2016
>>> Relacja z Garmin MTB Series, Wejherowo 2016
>>> Relacja z Garmin MTB Series, Rumia 2016 (finały)
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (18)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »