rowery

stat

Bartosz Banach i Katarzyna Łysek wygrywają w Wejherowie


W niedzielę, 25 września w Wejherowie odbył się pierwszy etap cyklu Garmin MTB Series, który składa się z 3 etapów, rozgrywanych tydzień po tygodniu. Drugi etap będzie gościło miasto Reda już w najbliższą niedzielę, natomiast 9 października finałowy etap odbędzie się w Rumi. Podczas wczorajszego wyścigu najszybsi na trasie długiej byli Bartosz Banach oraz Katarzyna Łysek, a na krótkiej Sławomir Pituch i Agnieszka Patoka.Wejherowo po raz pierwszy gościło kolarzy ścigających się na rowerach MTB, którzy mieli do pokonania jeden z dwóch dystansów - liczący 28 km Mini lub 56 km Maxi. Do zawodów zgłosiło się dokładnie pół tysiąca zawodników i zawodniczek, w tym m.in. zwycięzca cyklu z 2014 roku i drugi zawodnik cyklu w 2015 roku - Krzysztof Krzywy (Nexus Team), a także Przemysław Ebertowski (King Oscar Gniewino), który w latach 2014 i 2015 plasował się odpowiednio na 2 i 3 miejscu. Po pierwszej pętli na prowadzenie wyszedł Krzywy wraz z Tomaszem Repińskim (EDF Trek Gdynia), natomiast w grupie pościgowej znajdował się m.in. Bartosz Banach (Torus/Hotel Cztery Brzozy), który na jednym z podjazdów doskoczył do uciekającej dwójki, a na niezwykle widowiskowym finiszu pokazał swoją wyższość i to on jako pierwszy przekroczył linię mety. Tuż za nim i z tym samym czasem uplasował się Repiński, natomiast Krzywy wjechał na metę z 3 sekundową stratą do najlepszych. Wśród mężczyzn na dystansie mini pierwsze miejsce zajął Sławomir Pituch (Eurobike Kaczmarek Electric Team).

W rywalizacji Pań na dystansie Maxi nie miała sobie równych po raz kolejny w cyklu Garmin MTB Series - Katarzyna Łysek z Procycling.pl , która wyprzedziła Joanne BejmMarzenę Janczarską. Na dystansie o połowę krótszym swoje zwycięstwo świętowała Agnieszka Patoka (EDF Trek Gdynia).

Wyniki:

>Wyniki Garmin MTB Series, Wejherowo 2016, dystans Maxi
>Wyniki Garmin MTB Series, Wejherowo 2016, dystans Mini


To była niezwykle udana inauguracja cyklu Garmin MTB Series i cieszymy się, że odbyła się ona właśnie w Wejherowie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji oraz z niezwykle wysokiego poziomu sportowego jaki mogliśmy obserwować na trasie zawodów. - powiedział Filip Szołowski z Labosport Polska. Z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy, które odbędą się w Redzie i Rumi i jesteśmy przekonani, że ponownie dostarczą one zawodnikom dużo pozytywnych emocji - dodaje.


GALERIA ZDJĘĆ 1; fot. FotoBikerMTB
GALERIA ZDJĘĆ 2; fot. Grzegorz Kłodzik / Maratomania.pl
GALERIA ZDJĘĆ 3; fot. Krzysztof Kochanowicz / Trojmiasto.pl

Aktualnie trwają zapisy do kolejnych startów Garmin MTB Series:

>>> Zapisz się do startu w Redzie (02.10.2016)
>>> Zapisz się do startu w Rumi (09.10.2016)

Rejestracji można dokonać także w dniu imprezy w biurze zawodów.

Organizatorzy:

Firma LaboSport Polska s.c.
WWW Imprezy: Garmin MTB Series
>>>Śledź aktualności na Facebooku
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (15)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »