wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Forum rowery

wiadomości

stat

Bartosz Banach i Katarzyna Łysek wygrywają w Wejherowie


W niedzielę, 25 września w Wejherowie odbył się pierwszy etap cyklu Garmin MTB Series, który składa się z 3 etapów, rozgrywanych tydzień po tygodniu. Drugi etap będzie gościło miasto Reda już w najbliższą niedzielę, natomiast 9 października finałowy etap odbędzie się w Rumi. Podczas wczorajszego wyścigu najszybsi na trasie długiej byli Bartosz Banach oraz Katarzyna Łysek, a na krótkiej Sławomir Pituch i Agnieszka Patoka.Wejherowo po raz pierwszy gościło kolarzy ścigających się na rowerach MTB, którzy mieli do pokonania jeden z dwóch dystansów - liczący 28 km Mini lub 56 km Maxi. Do zawodów zgłosiło się dokładnie pół tysiąca zawodników i zawodniczek, w tym m.in. zwycięzca cyklu z 2014 roku i drugi zawodnik cyklu w 2015 roku - Krzysztof Krzywy (Nexus Team), a także Przemysław Ebertowski (King Oscar Gniewino), który w latach 2014 i 2015 plasował się odpowiednio na 2 i 3 miejscu. Po pierwszej pętli na prowadzenie wyszedł Krzywy wraz z Tomaszem Repińskim (EDF Trek Gdynia), natomiast w grupie pościgowej znajdował się m.in. Bartosz Banach (Torus/Hotel Cztery Brzozy), który na jednym z podjazdów doskoczył do uciekającej dwójki, a na niezwykle widowiskowym finiszu pokazał swoją wyższość i to on jako pierwszy przekroczył linię mety. Tuż za nim i z tym samym czasem uplasował się Repiński, natomiast Krzywy wjechał na metę z 3 sekundową stratą do najlepszych. Wśród mężczyzn na dystansie mini pierwsze miejsce zajął Sławomir Pituch (Eurobike Kaczmarek Electric Team).

W rywalizacji Pań na dystansie Maxi nie miała sobie równych po raz kolejny w cyklu Garmin MTB Series - Katarzyna Łysek z Procycling.pl , która wyprzedziła Joanne BejmMarzenę Janczarską. Na dystansie o połowę krótszym swoje zwycięstwo świętowała Agnieszka Patoka (EDF Trek Gdynia).

Wyniki:

>Wyniki Garmin MTB Series, Wejherowo 2016, dystans Maxi
>Wyniki Garmin MTB Series, Wejherowo 2016, dystans Mini


To była niezwykle udana inauguracja cyklu Garmin MTB Series i cieszymy się, że odbyła się ona właśnie w Wejherowie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji oraz z niezwykle wysokiego poziomu sportowego jaki mogliśmy obserwować na trasie zawodów. - powiedział Filip Szołowski z Labosport Polska. Z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy, które odbędą się w Redzie i Rumi i jesteśmy przekonani, że ponownie dostarczą one zawodnikom dużo pozytywnych emocji - dodaje.


GALERIA ZDJĘĆ 1; fot. FotoBikerMTB
GALERIA ZDJĘĆ 2; fot. Grzegorz Kłodzik / Maratomania.pl
GALERIA ZDJĘĆ 3; fot. Krzysztof Kochanowicz / Trojmiasto.pl

Aktualnie trwają zapisy do kolejnych startów Garmin MTB Series:

>>> Zapisz się do startu w Redzie (02.10.2016)
>>> Zapisz się do startu w Rumi (09.10.2016)

Rejestracji można dokonać także w dniu imprezy w biurze zawodów.

Organizatorzy:

Firma LaboSport Polska s.c.
WWW Imprezy: Garmin MTB Series
>>>Śledź aktualności na Facebooku
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (15)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.