• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Cykl Garmin MTB Series zakończony

Migawki z zawodów kolarskich Garmin MTB Series, Rumia 2016
Migawki z zawodów kolarskich Garmin MTB Series, Rumia 2016 fot. FotoBikerMTB / Facebook

W niedzielę 9 października w Rumi miała miejsce ostatnia w tym roku edycja Garmin MTB Series, popularnego na Pomorzu cyklu maratonów rowerowych. Na dystansie Maxi triumfowali Tomasz Repiński (EDF Trek Gdynia, 2:22:08) oraz Katarzyna Łysek (ProCycling.pl, 2:54:20). Krótszy dystans należał do Piotra Rzeszutka (MLKS Baszta Bytów, 1:13:49) oraz Agnieszki Patoki (EDF Trek Gdynia, 1:36:54). W Rumi rozstrzygnęła się również rywalizacja w klasyfikacji generalnej cyklu, w której zwyciężyli: na dystansie Maxi - Bartosz Banach i Katarzyna Łysek, a na dystansie Mini - Piotr Rzeszutek oraz Agnieszka Patoka.Na linii startu ustawiło się ponad 500 zawodników, którzy wystartowali równo o godzinie 11. Kolarze, którzy wybrali dłuższy dystans, do pokonania mieli 56 km, czyli dwie pętle w lasach w pobliżu Rumi. Dystans Mini wyniósł około 28 km. Tegoroczna trasa nieznacznie zmieniła się w porównaniu do zeszłorocznej. Była pełna wymagających podjazdów, tym razem obfitujących w błoto, a także korzeni. Przebycia trasy nie ułatwiał również bruk. Nowością był szybki singiel zlokalizowany na ostatnich kilometrach trasy.

Po pierwszym okrążeniu na dystansie Maxi na prowadzenie wyszli Tomasz Repiński oraz Bartosz Banach (Torus Hotel Cztery Brzozy), któremu tym razem nie udało się przegonić Repińskiego. Za nimi jechali Krzysztof Krzywy (Nexus Team) z Andrzejem Kaiserem (Eurobike Kaczmarek Electric Team), zwycięzcą zeszłorocznej serii. Drugi na mecie Banach z czasem 2:22:26, miał zaledwie osiemnaście sekund straty do zwycięzcy. Trzecie miejsce na podium przypadało Krzysztofowi Krzywemu (2:24:25). Wśród kobiet niedościgniona, po raz trzeci, była Katarzyna Łysek, która miała ponad trzydzieści minut przewagi nad drugą Joanną Bejm (3:32:00)! Trzecią kobietą na mecie była Magdalena Fabjanowicz (7r Logistic Politechnika Gdańska) z czasem 3:33:19.

Zawsze dzień wcześniej, przed Garmin MTB Series, miałam jakiś wyścig, a dzisiaj było na świeżej nodze i było pode mnie, czyli po prostu MTB. Dużo do góry, trochę w dół, dużo błota, piękna trasa. W sumie przewyższenia wyszło 1400 m na pięćdziesięciu kilometrach, także naprawdę było co jechać. Tutaj ścigałam się z chłopakami z drużyny i chciałam ich pod koniec sezonu objechać, co się dzisiaj udało. Chciałam też sobie pokazać, że to open, które wygrałam, nie jest tak za darmo i nie jest dlatego, że nie mam konkurencji, tylko rzeczywiście w klasyfikacji ogólnej w miarę dobrze jeżdżę - powiedziała Katarzyna Łysek.
Na dystansie Mini zwyciężył Piotr Rzeszutek (1:13:49). Tuż za nim na metę wjechał Arek Petka (Lew Lębork) ze stratą zaledwie siedmiu sekund (1:13:56). Trzecie miejsce zajął Sławek Pituch (Eurobike Kaczmarek Electric Team, 1:14:16). Pierwsza trójka kobieca to Agnieszka Patoka (1:36:54), Alfiia Galeeva (1:37:58) oraz Katarzyna Grochowska (GK STG, 1:39:55).

Cykl świetny. Każda trasa trochę inna. Wejherowo szutrowe, szybkie. W Redzie było z kolei trochę przewyższenia, dużo błota na ostatnim singlu, a dzisiaj natomiast dużo do góry, dużo singli. Myślę, że ktoś, kto wygrywa taki cykl jest po prostu zawodnikiem, który jest od wszystkiego, potrafi wszędzie się znaleźć, to też jest ważne - dodała Katarzyna Łysek.
Do klasyfikacji generalnej cyklu Garmin MTB Series 2016 liczyły się starty w trzech edycjach serii, które miały miejsce w Wejherowie (25.09.2016), Redzie (02.10.2016) i właśnie w Rumi. Na dystansie Maxi najlepszymi zawodnikami zostali Bartosz Banach z czasem końcowym 6:22:05, Tomasz Repiński (6:22:45) oraz Krzysztof Krzywy (6:24:43). Najszybsze zawodniczki w tegorocznym cyklu to Katarzyna Łysek (7:42:28), Joanna Bejm (8:51:34) oraz Marzena Janczarska (9:14:25). Najlepsza trójka wśród mężczyzn na dystansie Mini to Piotr Rzeszutek (3:14:02), Arek Petka (3:14:27) i Sławek Pituch (3:16:14). Wśród kobiet triumfowały Agnieszka Patoka (4:09:31), Alfiia Galeeva (4:14:45) oraz Ewa Kubiak (LaboSport Team, 4:19:13).

Wyniki Garmin MTB Series Rumia 2016:

>Wyniki Garmin MTB Series, Rumia 2016, dystans Maxi
>Wyniki Garmin MTB Series, Rumia 2016, dystans Mini

Klasyfikacja generalna cyklu 2016:

>Klasyfikacja generalna cyklu Garmin MTB Series, po trzecim etapie, dystans Maxi
>Klasyfikacja generalna cyklu Garmin MTB Series, po trzecim etapie, dystans MiniGALERIA ZDJĘĆ fot. FotoBikerMTB

Zobacz nasze relacje z poprzednich edycji:
>>> Relacja z Garmin MTB Series, Reda 2016
>>> Relacja z Garmin MTB Series, Wejherowo 2016

Organizatorzy:

Firma LaboSport Polska s.c.
WWW Imprezy: Garmin MTB Series
>>>Śledź aktualności na Facebooku
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (11)

 • Brawa dla organizatorów! (4)

  Moim zdaniem to najlepszy cykl zawodów MTB na Pomorzu!
  Mam nadzieję, że w przyszłym roku też wystartuje i nie pominie miast ścisłego Trójmiasta. W końcu zeszłoroczna trasa w Gdańsku też była ekscytująca. A w Gdańsku, Sopocie i Gdyni jest mnóstwo ciekawych dróg i leśnych duktów pod kątem tego typu imprez. Kwestia tylko, albo aż co na to zarząd nadleśnictwa?

  • 4 1

  • Oni na pewno będą przeciwni!

   Po kolarze rozjeżdżą im ścieżki... ale sami ciężkim sprzętem "orają" cały TPK!

   • 3 0

  • Mały minus za małą ilość stanowisk do mycia rowerów (1)

   Jedna myjka to było za mało przy takiej pogodzie.
   Ale generalnie było super. Ostatnia trasa w Rumi bardzo trudna nawet dla najlepszych. Ponad 700 metrów przewyższenia + błoto na bardzo wielu odcinkach dało w kość wszystkim. Ja osobiście nigdy jeszcze nie byłem tak wykończony, pomimo że jechałem tylko dystans mini.

   • 3 0

   • no z myjkami to porazka była

    podejrzewam ze organizator nie zdawał sobie sprawy ze az tak będzie padac co innego pogoda meteo co innego rzeczywistość . startowałem po 5 latach i zawody bardzo mi się podobały świetnie zorganizowane

    • 0 0

  • cylk zawodów

   niestety nie ma do czego porównywać bo innych cykli zawodów maratonowych nie ma na Pomorzu (chyba że ktoś ma na myśli Skandię która wykracza poza województwo). Widać że organizatorzy nieśmiało zaczęli otwierać się również na młodszych uczestników od 16lat) śmiało można to rozszerzyć do wieku juniora młodszego/młodszej czyli 15lat a nawet młodzika/młodziczki 13lat.

   • 0 0

 • Znowu cały las sparaliżowali, a ja z chorym dzieckiem musiałam do lekarza! (3)

  • 6 3

  • A co ty w lisiej norze mieszkasz? ;) (2)

   • 1 1

   • Jaja sobie ktoś robi, a wy na poważnie:) (1)

    To pewnie odniesienie do komentarzy po Cyclo Gdynia.

    • 2 0

    • To odniesienie do wszelkich komentarzy po wszelkich imprezach sportowych ;)

     • 0 0

 • III Garmin MTB Series (1)

  Potwierdzam jest to najlepszy cykl zawodów MTB na Pomorzu. Piękne tereny rozgrywanych imprez. Jak dla mnie szkoda, że nie było trasy w Gdańsku ale i tak było fajnie. Zdarzyły się drobnostki, które na 10 pkt organizator dostał 8 ale wyciąga wnioski i eliminuje niedociągnięcia. Jestem jednym z niewielu, którzy przejechali 3 edycję 9 wyścigów i widzę progres. Dodatkowo moja 7-letnia córka uwielbia Garmina bo trzeci raz był sierotką, która losowała nagrody dla szczęśliwców. Dązymy do doskonałości i Ja jestem z Wami. Pozdrowienia

  • 3 1

  • Pierwszy raz jechałem w Garmin MTB i mimo iż byłem niesamowicie skopany, już myślę o starcie w przyszłym roku, z tym, że odwiedzę nie tylko Rumię, ale cały cykl.

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

MTB Maraton Kartuzy
zawody / wyścigi
maj 22
niedziela
Kartuzy
120 zł
przedsprzedaż 75 zł
Nocny Duathlon - Airport Gdańsk
zawody / wyścigi
maj 22
niedziela, g. 01:00 - 03:00
Gdańsk, Lotnisko Gdańsk
149 zł
CYKLO Gravel
zawody / wyścigi
maj 29
niedziela, g. 05:00
Gdańsk

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum