rowery

stat

Wirtualna trasa, realny wysiłek - pościgaj się na trenażerze

Choć wyścig odbywa się na wirtualnej trasie, emocje i wysiłek są całkiem realne.
Choć wyścig odbywa się na wirtualnej trasie, emocje i wysiłek są całkiem realne. Adam Czapnik

Choć styczeń to martwy sezon dla kolarzy, nawet w środku zimy można sprawdzić się w rywalizacji z innymi mocnymi zawodnikami z Trójmiasta. Wyścigi na trenażerach to świetny sposób na szlifowanie formy, naładowanie się endorfinami i... okazja do wygrania bonów zakupowych do wykorzystania w sklepie rowerowym. Eliminacje trwają przez cały styczeń i luty.To już kolejna edycja Elite Race, wyścigu odbywającego się na terenie sklepu rowerowego Wysepka w Gdańsku. Zasady są proste: wystarczy zapisać się na przejazd eliminacyjny, przyjść ze swoim rowerem lub wypożyczyć rower na miejscu i zmierzyć się z wymagającą trasą, pełną zakrętów, zjazdów i podjazdów... Ale nie ma obaw: nie grozi nam poślizg ani upadek. Rywalizacja odbywa się na trenażerze, a trasa, po której "jadą" uczestnicy, to wirtualne odwzorowanie terenu. Dokładnie tak samo było w zeszłym roku.

Ścigali się w Gdańsku, a jednak w Londynie


Watopia Hilly Route to trasa o długości 9.2 km i 100 m wzniosu. Choć wyspa Watopia jest krainą fikcyjną, to wysiłek, pot, łzy i rywalizacja będą jak najbardziej prawdziwe. Najszybsi mężczyźni i kobiety z eliminacji zmierzą się w finale, który odbędzie się w dwóch turach: 29 lutego dla mężczyzn i 7 marca dla kobiet. Do wygrania są bony na zakupy w sklepie rowerowym o wartościach 300, 200 i 100 złotych. Co ciekawe, choć rywalizacja rozegra się lokalnie, Elite Race jest częścią większej całości. W tegorocznym przedsięwzięciu Elite Race biorą udział sklepy rowerowe w całej Polsce, jednak Wysepka jest jedynym takim w Trójmieście i okolicach.

Regulamin wyścigu jest dostępny tutaj. Na przejazd można umawiać się w godzinach otwarcia sklepu, tj. 10-19 od poniedziałku do piątku oraz 10-15 w soboty.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (10)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »