rowery

stat

Noworoczne postanowienia rowerowe

Wielu z nas, tworząc postanowienia noworoczne, szczególnie dużo uwagi poświęca dbaniu o kondycję fizyczną.
Wielu z nas, tworząc postanowienia noworoczne, szczególnie dużo uwagi poświęca dbaniu o kondycję fizyczną. mityaypg/123rf.com

Zbliża się Nowy Rok, a wraz z nim okazja do stworzenia - i wyegzekwowania! - noworocznych postanowień. Wielu z nas, myśląc o samodoskonaleniu się w 2020 roku, szczególnie dużo uwagi poświęca zadbaniu o kondycję fizyczną. Podpowiadamy, jak wykorzystać w tym celu rower.


zakończona Łącznie głosów: 215

Choć pogoda za oknem nie zachęca nowicjuszy do rozpoczęcia przygody z rowerem, "starzy wyjadacze" nie zrażają się do regularnej jazdy. Tegoroczna zima jest wyjątkowo łagodna - nie ma śniegu, a temperatury są stosunkowo wysokie jak na tę porę roku. Jakkolwiek sam pomysł na przesiadkę z samochodu na rower akurat teraz może wydawać się dziwny, warto spróbować swoich sił chociaż od czasu do czasu. Jeśli tylko odpowiednio się ubierzemy, a nasz rower ma potrzebne wyposażenie w postaci oświetlenia i błotników, możemy być zaskoczeni, jak bardzo spodoba nam się takie rozwiązanie.

Rowerem do pracy - zaoszczędź czas i pieniądzeRegularna jazda rowerem może być bardzo dobrym postanowieniem noworocznym. Osoby zapracowane, które ciągle mają za mało czasu na dopisanie w tygodniowy grafik treningów w fitness klubie czy siłowni, skorzystają na tym najwięcej. Dojeżdżanie w ten sposób do pracy pozwoli nam na zażycie codziennej dawki aktywności fizycznej, nie zabierając dodatkowego czasu, ba - nierzadko pozwoli nam go nawet zaoszczędzić, bo rowerem nie musimy stać w korku ani szukać miejsca do zaparkowania.

Dojedź bezpiecznie rowerem do pracyIndoor cycling - na rowerze, ale w miejscuJeśli wciąż nie jesteśmy przekonani do jazdy na zewnątrz w styczniu, możemy budować formę na zajęciach indoor cyclingu. Nie sposób wymienić wszystkich fitness klubów w Trójmieście, które oferują regularne zajęcia na rowerach stacjonarnych. W większości placówek wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca na trening - nie zapominajmy o tym, aby nie być nieprzyjemnie zaskoczonymi, gdy okaże się, że wejdziemy do sali zapełnionej po brzegi. Niemniej dzięki wyposażeniu siłowni na pewno nie będziemy musieli wówczas wracać do domu z nosem zwieszonym na kwintę. Efektywny, atrakcyjny trening, który pozwoli nam się rozruszać i napełnić endorfinami, możemy zrobić bez jakiegokolwiek sprzętu.

Indoor cycling - wybierz zajęcia dla siebieW 2020 roku zostań kolarzemA może w roku 2020 chcielibyśmy w końcu wystartować w zawodach kolarskich? Jako mieszkańcy Trójmiasta mamy w tej materii wyjątkowe szczęście! Starty zaczynają się już w marcu i aż do października możemy wprost przebierać w różnego rodzaju imprezach rowerowych. Możemy także wybierać, w jakiego typu zawodach chcemy wystartować: mtb, szosowych czy może przełajowych. O większości z nich piszemy na bieżąco na łamach portalu, więc nie nastrajajcie odbiorników!

Czy do debiutanckiego startu musimy mieć "formę ponad normę"? Niekoniecznie, bo organizatorzy zawodów rzadko narzucają uczestnikom limit czasowy. Zawsze jednak ciekawiej jest pościgać się z kimś, niż jechać samemu na szarym końcu. Jeżeli myślimy o tym, aby rozpocząć ustrukturyzowane przygotowania w postaci regularnych treningów, to dobry moment, aby rozejrzeć się za trenerem, planem treningowym lub grupą. Jazda z innymi rowerzystami, nawet jeśli są od nas odrobinę wolniejsi lub szybsi, to ogromny kopniak motywacyjny i sposób na regularne trenowanie. Zawsze trudniej znaleźć wymówkę, aby nie pojawić się na umówionym wraz z grupą treningu!

Jeśli tylko posiadamy rower mtb, przełajowy lub gravelowy, możemy już teraz dołączyć do treningów Gravelondo, odbywających się co sobotę.

Dobry czas na kupno roweruA co jeśli w ogóle nie mamy roweru i dopiero zastanawiamy się, czy to dyscyplina dla nas? Styczeń to bardzo dobry czas na rozejrzenie się za jednośladem. W sklepach rowerowych trwają jeszcze posezonowe wyprzedaże, a sprzedawcy mają więcej czasu, aby opowiedzieć nam o interesujących nas modelach. Nie bójmy się pytać - osoby pracujące w sklepach rowerowych to zazwyczaj niepoprawni pasjonaci, którzy z przyjemnością nam doradzą i zarażą nas rowerowym bakcylem. A z tego nierzadko rodzi się prawdziwa, wieloletnia pasja.

Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (39)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »