Rajd z Kompasem zaprasza do Studzienic

W poszukiwaniu Punktów Kontrolnych
W poszukiwaniu Punktów Kontrolnych fot. Maciej Pochylski [GR3miasto]

XII edycja Rajdu na Orientację "Z kompasem" odbędzie się w dniach 27-28 maja w Studzienicach. Organizator szykuje 8 zróżnicowanych tras przeznaczonych zarówno dla miłośników wędrówek, jak i jazdy na rowerze. Niektóre z nich są adresowane do rodzin z dziećmi oraz osób początkujących, inne do osób bardziej zaawansowanych. Część tras bierze udział w pucharach na orientację.Gmina Studzienice leży w centralnej części woj. pomorskiego, w odległości 10 kilometrów od Bytowa. Powierzchnia gminy liczy blisko 18 tys. hektarów, z czego aż 65 proc. stanowią malownicze lasy, a niemal 4 proc. różnej wielkości jeziora. Okolice Studzienic można zatem nazwać swego rodzaju Małą Finlandią. Bliskość natury w zestawieniu z nowoczesną infrastrukturą turystyczną gminy to doskonałe połączenie dla miłośników wędkowania, grzybobrania, jazdy konnej, sportów wodnych, ale także dla fanów pieszych wędrówek i jazdy na rowerze. W takich właśnie przepięknych, bogatych w lasy i jeziora okolicach będą rywalizowali uczestnicy XII Rajdu "Z kompasem".

Zarejestruj się już dziś! Załóż konto dla siebie, bądź całej drużyny.

Baza Rajdu:

Miejscowość: Studzienice, ul. Brzozowa 7
- Współrzędne geograficzne obiektu: 54.091474, 17.579139

8 tras XII Rajdu Kaszubskiego "Z kompasem.pl" :

Długość trasy obliczona jest według optymalnej drogi między punktami, uwzględniając przeszkody niemożliwe do przebycia: rzeki, jeziora, bagna, zabudowania, poligony, etc.
Uczestnicy startują indywidualnie lub w zespołach do sześciu osób.

Trasy piesze:

1. Smerfowa, dystans +/- 10 km i limit czasu: 6 godzin:

To trasa dzienna, ze startem o godz. 12:00. Punkty kontrolne zaliczane są tu w dowolnej kolejności; Trasa polecana dla wszystkich Smerfów ze swoimi Rodzicami lub Opiekunami. To także świetna trasa dla małych grup szkolnych z opiekunami - będzie to dla Was wspaniała okazja do integracji na świeżym powietrzu. Zapraszamy osoby początkujące w orienteeringu i wszystkie osoby, które kochają Smerfy :). Na tej trasie co najmniej jedna osoba w drużynie musi być w wieku do 10 lat.

2. Różowa, dystans +/- 15 km i limit czasu: 6 godzin:

Trasa dzienna 15 km. Limit czasu: 6 godzin. Start o godzinie 12:00. Trasa bez punktów stowarzyszonych. Pasjonująca zabawa dla wszystkich Blondynek (i nie tylko!). Na trasę Różową zapraszamy wszystkich, którzy początkują w rajdach na orientację lub mają średni stopień doświadczenia. Uwaga: na tej trasie w drużynie musi być co najmniej jedna kobieta.

3. Zielona, dystans +/- 21 km i limit czasu 8 godzin:

To trasa średnio trudna, odpowiednia dla osób, które już startowały w rajdach na orientację i miały w ręku mapę. Na trasie przewidziane są punkty stowarzyszone. Rywalizacja rozgrywa się już po zmroku. Start interwałowy co dwie minuty od godz. 20:00. Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności.

4. Czarna, dystans +/- 21 km i limit czasu 8 godzin:

To trasa trudna, odpowiednia dla osób, które już startowały w rajdach na orientację i miały w ręku mapę. Na trasie przewidziane są liczne punkty stowarzyszone, a dotarcie do faktycznych punktów kontrolnych związane jest niekiedy ze sporym wysiłkiem. Trasa dla ludzi, dla których niestraszne są bagna, wąwozy, ogromne sumy podejść, czy bezdroża. Rywalizacja rozgrywa się już po zmroku. Start interwałowy co dwie minuty od godz. 20:00. Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności.

UWAGA:

Na trasie Zielonej i Czarnej zwycięża zawodnik lub zespół, który zdobył najmniejszą liczbę punktów karnych. W przypadku identycznej liczby punktów karnych o kolejności uczestników lub zespołów decyduje czas pokonania trasy.

5. Czerwona, dystans +/- 50 km i limit czasu do zamknięcia mety:
Każdy, kto pokona tę trasę, staje się bohaterem, jej trudność tkwi w długości. Punkty kontrolne położone są w miejscach unikatowych, malowniczych. Trasa Czerwona to prawdziwa uczta dla ciała i dla ducha! Start o godz. 12:00. Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności (najpierw pętla A, następnie pętla B)

Trasy rowerowe:

1. Kubusiowa, dystans +/- 21 km i limit czasu: 6 godzin:
To trasa dzienna, ze startem o godz. 12:00. Punkty kontrolne zaliczane są tu w dowolnej kolejności; Trasa polecana dla najmłodszych kierowców dwukołowców - niekoniecznie leniwych wyjadaczy słodkiego miodku. Kto wie? Może w lesie spotkacie groźne Hefalumpy? Albo inne groźne stwory? Emocje gwarantowane! Świetne rozwiązanie na udany weekend w siodełku dla całej rodzinki. A po powrocie z trasy pora na małe co nieco.

2. Żółta, dystans +/- 42 km i limit czasu: do zamknięcia mety:

Trasa skierowana jest do rowerzystów z mniejszym doświadczeniem lub tych, którzy nie chcą pedałować wiele godzin. Wspaniała przygoda w siodełku, po której z pewnością należy się biesiada przy ognisku i bufet. Punkty kontrolne zdobywane są w dowolnej kolejności (najpierw pętla A, następnie pętla B), to Wy decydujecie, czy najpierw startujecie w lewo, czy w prawo. Start o godz. 12:00.

3. Fioletowa, dystans +/- 100 km i limit czasu: do zamknięcia mety:

Trasa przeznaczona dla wytrawnych rowerzystów, prawdziwych hardkorowców, którzy wiedzą, co to jest błoto, ból mięśni, podjazd pod górkę po pokonaniu stu kilometrów! Punkty kontrolne zdobywane w dowolnej kolejności (najpierw pętla A, następnie pętla B). Start o godz. 12:00.
Trasa bierze udział w  Pucharze Polski Maratonach na Orientację

W bazie imprezy:

W cenie wpisowego Organizator przewiduje liczne atrakcje na miejscu imprezy:
-ognisko, Rajdowy Bufet, pamiątkowy Certyfikat Uczestnictwa w XII Rajdzie "Z kompasem", kolorowy numer startowy oraz kolorową mapę. Prócz tego cenne nagrody i to nie tylko dla najlepszych ekip!

Program Rajdu:

Sobota, 27 maja 2017:

10:00 - przejęcie bazy Rajdu
10:00- 11:45 - sprawy organizacyjne trasy Smerfowej, Kubusiowej, Różowej, Czerwonej, Żółtej i Fioletowej (wydawanie pakietów startowych, zapisy w Bazie itp.)
12:00- wspólny start trasy Smerfowej, Kubusiowej, Różowej, Czerwonej, Żółtej i Fioletowej
18:00 - zakończenie rywalizacji na trasie Smerfowej, Kubusiowej i Różowej
16:00-18:00 - przekazywanie wstępnych wyników dla trasy Smerfowej, Kubusiowej i Różowej, zgłaszanie uwag do Organizatora
18:00 - ogłoszenie wstępnych wyników dla trasy Smerfowej, Kubusiowej i Różowej; dekoracja zwycięzców, rozdanie nagród
20:00 - początek startu interwałowego trasy Zielonej i Czarnej
18:00-04:00 - ognisko dla wszystkich tras (stopczas no-limit)

Niedziela, 28 maja 2017 r.:

06:00 - zakończenie rywalizacji na wszystkich trasach
do 6:00 - przekazywanie wstępnych wyników, zgłaszanie uwag do Organizatora
06:30 - ogłoszenie wstępnych wyników XII Rajdu "Z kompasem", dekoracja zwycięzców, rozdanie nagród
07:00 - opuszczenie bazy Rajdu

Opłaty za start:

W terminie od 25 kwietnia do 15 maja
- 55 zł osoby dorosłe
- 30 zł osoby w wieku 7-17 lat
- 15 zł dzieci w wieku do 6 lat

W terminie od 16 do 27 maja
- 70 zł osoby dorosłe
- 40 zł osoby w wieku 7-17 lat
- 20 zł dzieci w wieku do 6 lat

UWAGA:
Osoby, które opłacą swój start do 15 maja włącznie- otrzymają dodatkowo imienny numer startowy.

Opłatę wpisową należy wpłacić na konto:

16 1140 2004 0000 3902 5454 9459.
Klub Imprez na Orientację w Terenie "Zkompasem.pl"
ul. Karpacka 11; 81-324 Gdynia

W tytule przelewu prosimy wpisać: imię i nazwisko (nazwiska) uczestników oraz/lub nazwę teamu.

W przypadku startu w imprezie nieletnich uczestników niezbędne jest dostarczenie udzielonej pisemnie zgody rodzica lub opiekuna - do pobrania na stronie Organizatora.

PROGRAM I REGULAMIN IMPREZY

Ostatnia edycja Rajdu z Kompasem rozegrała się w Szwecji:


Zobacz relacje z poprzednich edycji:

Zobacz wideo relację z X Rajdu z Kompasem
Zobacz wideo relację z IX Rajdu z Kompasem
Zobacz wideo relację z VIII Rajdu z Kompasem

Organizator Rajdu Kaszubskiego pt. Z Kompasem.pl:

WWW: Klub Imprez na Orientację "Z Kompasem.pl"
WWW: Profil Facebook Z Kompasem
tel. +48 509 388 645
facebook.com/zkompasem
mail: rajd@zkompasem.pl
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (21)

 • Świetne tereny na tego typu imptezę! (1)

  Na piaszczystym podłożu szybko odpadnie słabe ogniwo;)

  • 4 1

  • A dalej można korzystać z GPS'u jak w poprzednich edycjach? Bo nie chciałbym się zgubić :)

   • 0 0

 • Super impreza !!! (1)

  Super impreza, już nie mogłam się doczekać maja :) zaraz się zapisuję

  • 4 2

  • Oby tylko śniegiem nie sypnęło ;-/

   • 3 2

 • Studzienice

  Z dzieciństwa pamiętam jak do znajomych jeździliśmy tam na wykopki ;D
  Bardzo ładne miejsce, taka wioska pośrodku lasów ;)

  • 6 0

 • Nie reklamujcie tego rajdu. ZKompasem = ZKasą niestety... (10)

  Ceny są z kosmosu a poziom tras i organizacji nie powala. Jest dużo innych dobrych imprez za około połowę tej ceny i mimo wszystko wychodzą na swoje. Nie wspierajmy takich sępów.

  Realny koszt na jednego zawodnika na tak dużej imprezie to około 10 zł czyli przy 55 wpisowego to daje marżę 450%. Jakby to był jakiś ekskluzywny produkt. A niestety nie jest - więcej komercji niż orientacji.

  A pseudo miłośników od razu uprzedzę - tak, wiem, nie chcę to nie idę. Ale mam takie same prawo nie lubić sępów jak Wy ich lubicie. To jest miejsce na opinie - te negatywne też. Może ktoś dzięki temu otworzy oczy i zobaczy że nie trzeba tyle płacić za nic.

  • 5 12

  • Nie hejtuj, nie masz racji (2)

   Tak, za każdym razem kiedy na Trojmiasto.pl jest wypuszczany artykuł o naszym Rajdzie- pojawia się taki bardzo złośliwy wpis, nie wiem czym się naraziliśmy tej hejtującej nas osobie.

   Ale mam jedną radę- zapraszam na spotkanie, na którym z miłą chęcią udowodnię, że koszty organizacji 10 zł na osobę są wyssane z palca. Mail i telefon do nas podane- zapraszam ;)

   • 4 2

   • Jak jesteś taki organizator to sie publicznie wytłumacz z tych kosztów. (1)

    Czy może to taka tajemnica handlowa? A może "dieta" organizatora 2000 dziennie to główny koszt? Czego nie mają inne imprezy a ty masz i jest takie drogie? Moze te badziewne numery startowe które są fajne chyba tylko dla dzieciaków? Bo że jeszcze harpagan jest drogi to zrozumiem bo czipy, obsada na punktach i w ogóle trasy dużo dłuższe ale tu?
    Napisz organizatorze, niech wszyscy wiedzą.

    • 0 6

    • Dlaczego organizator znany z imienia i nazwiska ma się tłumaczyć publicznie komuś, kto jest anonimowy? Zaprosił Ciebie - więc pójdź do niego (jak masz jaja) i face-to-face wyjaśni Tobie, jakie są koszty organizacyjne.

     • 3 0

  • Koszt marginalny to może i 10zl, ale ile według ciebie kosztuje zaplanowanie, rozstawienie i zebranie punktów? Wynajecie szkoły? Itp itd.

   • 2 1

  • Jestem zupełnie innego zdania, ale każdy ma prawo do własnego

   To impreza na orientację od której zaczynałem moje starty. Później spróbowałem jeszcze kilkanaście innych w całym naszym województwie i poza nim także. To co cenię w tym rajdzie, to umiejscowienie punktów kontrolnych w bardzo ciekawych miejscach. Miejscach, do których wracam z rodziną i znajomymi. Podobny gust mają też inni organizatorzy imprez na orientację w których startuję regularnie. W moim kalendarzu są: Szago, Kaszubska Włóczęga, Pazur Gryfa. Chętniej ostatnio startuję też na rowerowych Tułaczach, ale to od momentu gdy trasy są bardziej rowerowe niż we wcześniejszych edycjach. W Harpaganie wystartowałem dwa razy: raz pieszo, raz na rowerze - jednak nie trawię mapy w skali 1:100 tys. Niestety ta ostatnia wymieniona impreza nie przypadła mi do gustu i to wcale nie z uwagi na wysoką cenę. Stać mnie na moje hobby, a nie pracuję po to by wszystko przeżreć.

   Wiadomo nie od dziś, że nasze społeczeństwo chciałoby wszystkiego za darmo, i im więcej dostaje, tym więcej żąda. Co z tego że są imprezy za darmo, jak nawet i takie są "opluwane". Mało który rodzic rozsądnie wykorzystuje 500+. Zamiast umożliwić dzieciom rozwój, pieniądze idą na pierdoły wiecznie niezaspokojonych rodziców.

   Szanujący się człowiek wie ile pracy pochłania organizacja takiej imprezy, a na sponsorów nie ma za bardzo co liczyć, chyba że rzucą gadżety na nagrody. Dziś nikt się nie kwapi by dać pieniądze na organizację. A zorganizowanie tej klasy przedsięwzięcia, to przynajmniej 20-25 tys.zł.

   ps. do komentującego powyżej: Tacy ludzie jak ty wiecznie będą mieli dużo do powiedzenia, ale sami nigdy nie tkną palcem w organizacji czegokolwiek. Dla mnie zawsze tacy jak ty będą nierobami i dziadami.

   • 10 1

  • W końcu ktoś napisał o tych kosmicznych podwyżkach wpisowego i od razu jacyś obrońcy sie znaleźli (4)

   Jak tacy bogaci jesteście to sobie płaćcie bo mnie wkurza kiedy ktoś z turystycznej imprezy robi komerchę. Na kosztach się nie znam ale wiem że konkurencja za 30 / 40 a nie 55 robi duzo lepsze imprezy także coś z tymi kosztami jest na rzeczy.

   • 2 8

   • To że konkurencja tak nisko sie ceni (1)

    nie znaczy że wszyscy mają teraz paść na kolana i robić z siebie ascetów.
    Jesli nie stać cie na takie imprezy, sam zorganizuj sobie czas i nie truj innym.

    • 6 1

    • Nie chcesz pĺacić najwuższej kwoty, zarejestruj się w pierwszym terminie, proste?

     Żaden organizator nie bedzie czekał aż jaśnie pan ruszy swój zadek i w ostatniej chwili łaskawie zgłosi się na imptezę. Te imprezy to i tak pikuś do triathlonów

     • 5 1

   • (1)

    Konkurencja też czasami pobiera mapy z geoportalu, nikogo w tym siebie nie ubezpiecza, nie rozlicza się z urzędem skarbowym, opłaty startowe pobiera na prywatne szemrane konta bankowe, nie zabezpiecza imprezy lekarzem lub choćby pielęgniarką, nie informuje miejscowych władz, że czeka okoliczne wsie nocny najazd turystów, na posiłek rzuci kiełbasę z papieru, a punkty wiesza czasami jak popadnie niezgodnie z mapą. Tu masz, między innymi różnicę w kosztach.

    • 5 2

    • Bo konkurencja często robi takie imprezy "charytatywnie", ot dla samego fun'u. A tu skok na kasę ewidentny, tak samo jak na harpie (byłem na 10 edycjach, wiem co mówię).

     • 0 0

 • Szkoda, niestety nie skorzystam . Ludzie co to za ceny. A nagrody adekwatne do ceny startu. (2)

  Starsze kluby i bardziej doświadczone mniej kasują.
  Dzieci nie powinny ponosić żadnych kosztów.

  • 1 6

  • (1)

   A do kina, teatru, trampoliny i tym podobne rozrywki, dzieci też są gratis wpuszczane ?

   • 3 2

   • Tak...

    • 1 1

 • zdjęcie do artykułu

  Wiesz co Krzysztofie, kto jak kto, ale Ty mógłbyś zamieścić zdjęcie z Rajdu z Kompasem jako ilustrację do artykułu, a nie byle jakie, byle było (czyli akurat z Tułacza). Tak, czepiam się, ale od Ciebie "wymagam" więcej, zwłaszcza w takim temacie :)

  • 0 0

 • Wreszcie ktoś poruszył ten temat nieco dogłębniej, szkoda tylko, że tak krótko, bo jakoś szybko się czyta.

  Bardzo dobrze i rzeczowo podjęty temat, ale to oczywiście tylko moje zdanie. 3wymiarowy.pl

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

MTB Maraton Luzino
MTB Maraton Luzino
zawody / wyścigi
mar 27
niedziela
Luzino
MTB Maraton Szemud
MTB Maraton Szemud
zawody / wyścigi
kwi 10
niedziela
Szemud
MTB Maraton Łęczyce
MTB Maraton Łęczyce
zawody / wyścigi
maj 8
niedziela
Łęczyce

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum