rowery

stat

RFTR Downhill Cup - finały; Rumia 2008

Było extra; szkoda, że to już koniec sezonu... ...ale trenować będziemy nawet i zimą
Było extra; szkoda, że to już koniec sezonu... ...ale trenować będziemy nawet i zimą Mokwa

12 października bieżącego roku na trasie Lemura w Rumi rozegrała się trzecia edycja zawodów w ekstremalnej jeździe na rowerze - RFTR Downhill Cup. Zawody te były jednocześnie finałami i podsumowaniem sezonu w naszym regionie.Zawody podobnie jak podczas 1 edycji odbyły się na rumskiej "trasie Lemura" i pomimo, iż nie były to zawody ogólnopolskie, na starcie stawiło się ponad 40 osób.

Już od rana zaczęli zbierać się ludzie zarówno kibice jak i startujący. Około godz.10 rozpoczęły się zatem zapisy. Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji w dwóch kategoriach: Junior (poniżej 18 lat) i Pro (powyżej 18 lat) W tym samym czasie można było już zacząć "przejazdy treningowe" przyzwyczajając się do trasy. Obowiązkiem wejścia na trasę było posiadanie kasku i przynajmniej jednego sprawnego hamulca. Dwie godziny później, czyli o 12-ej nastąpił start imprezy. Trasa została nieco zmieniona w porównaniu do edycji pierwszej, która również rozgrywała się na tej samej miejscówce. Tym razem jednak żeby wszystko sprawnie przejechać oprócz szybkości trzeba było wykazać się dobrą techniką. Trasa "naszprychowana" była licznymi wybojami i profilowanymi zakrętami, które nie jednemu dały ostro w kość.

Każdy z uczestników zjeżdżał po 2 razy a do klasyfikacji wybierano najlepszy jego czas. Podczas finałów liczyły się również zebrane punkty z poprzednich edycji, które po zsumowaniu dawały ostateczny wynik. Punkty do klasyfikacji generalnej liczone są w identyczny sposób jak na superlidze.

Pełne wyniki oraz zdjęcia znajdziecie na stronie RFTR Rumia
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »