• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Plaga kradzieży rowerów. Złodzieje nie czekają na sezon

ms
2 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (133)

Monitoring uchwycił moment, w którym złodziej kradnie rower stojący w przyszkolnej wiacie na ul. Porębskiego na Zakoniczynie.

Choć do sezonu rowerowego zostało jeszcze kilka miesięcy, złodzieje nie próżnują. W ostatnich dniach otrzymaliśmy kilka zgłoszeń o kradzieżach jednośladów.Dwa rowery ratunkowe z wyposażeniem medycznym oraz sprzęt elektroniczny i części zapasowe do ambulansu skradziono kilka dni temu ratownikom medycznym z Gdańska.

- W nocy z 29 na 30 stycznia 2023 r. doszło do włamania do naszych dwóch garaży zlokalizowanych przy ul. Wita Stwosza 73Mapka w Gdańsku. Złodzieje ukradli dwa rowery ratunkowe wraz z wyposażeniem medycznym oraz inny sprzęt, w tym m.in. elektronarzędzia, oświetlenie ostrzegawcze i części zapasowe do ambulansu - poinformowali ratownicy ze Stowarzyszenia na rzecz Ratownictwa Adiutare.


Rower skradziony z wiaty przy szkoleZ prośbą o pomoc w odnalezieniu roweru skradzionego na Zakoniczynie zwróciła się do nas pani Anna.

Do kradzieży doszło w piątek, 13 stycznia, o godz. 5:45 nad ranem, pod szkołą Olimpijczyk przy ul. PorębskiegoMapka na Zakoniczynie. Złodziej ubrany był w jasną bluzę z kapturem i ciemne spodnie. Przyszedł od strony ul. Wieżyckiej, ukradł stojący w wiacie rower marki Kellys - czarny, z różowym napisami, a następnie odjechał w kierunku ronda przy Biedronce na ul. Porębskiego.

- Byłabym zobowiązana za pomoc, synowi trudno pogodzić się ze stratą - martwi się pani Anna.
Bardzo podobny rower, z dodatkowym przednim błotnikiem i uchwytem na bidon, został skradziony przy ul. Porębskiego na Zakoniczynie. Bardzo podobny rower, z dodatkowym przednim błotnikiem i uchwytem na bidon, został skradziony przy ul. Porębskiego na Zakoniczynie.
Skradziony rower wyglądał jak na załączonym obrazie, posiadał natomiast dodatkowo przedni błotnik i czarny metalowy uchwyt na bidon.

Ukradli mi rower - co dalej? Zabezpieczenia rowerów Ukradli mi rower - co dalej? Zabezpieczenia rowerów

Dwa rowery skradziono na ZaspieW środę, 1 lutego, nad ranem złodzieje włamali się do piwnicy przy ul. Skarżyńskiego 4cMapka na Zaspie. Ukradli z niej dwa rowery, których łączną wartość właściciel oszacował na ok. 30 tys. zł.

Poszkodowany zgłosił kradzież na policji, ale - jak usłyszał - nie będzie łatwo ich znaleźć.

- Policjanci twierdzą, że włamanie było starannie zaplanowane - przyznaje pan Bartosz.
Numery ram poszczególnych modeli:

Scott Scale RC 900 Pro (2019)
Wielkość ramy: M
Nr ramy: STM26B20M18010287T
Na tym rowerze znajduje się firmowa naklejka producenta, która po zerwaniu niszczy lakier ramy.

Cube Cross SL Black Edition (2018)
Nr ramy: WOW3108JPSAP

  • Model Scott Scale RC 900 Pro (2019)
  • Model Cube Cross SL Black Edition (2018)


Forum Rowerowe w Trójmieście: dyskusje i poradyms

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (133)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rowerowy Rajd AZS

1149 zł
rajd / wędrówka

MH Automatyka MTB Pomerania Maraton - Gniew

80 - 115 zł
zawody / wyścigi

Luta Cup Bike Polo Tournament

turniej

Znajdź trasę rowerową

Forum