Rodzinnie wokół trzech jezior w okolicach Kamienia

Rodzinny Piknik Rowerowy z GR3miasto


Już po raz trzeci w to lato, Grupa Rowerowa 3miasto zorganizowała Rodzinny Piknik Rowerowy. Trasa imprezy skierowanej przede wszystkim do najmłodszych rowerzystów przebiegała wśród malowniczych łąk i lasów. Krajobraz uzupełniały także panoramy na trzy jeziora: Wycztok, Otalżyno i Kamień. Prawie 19 km pętla wiodła drogami asfaltowymi oraz gruntowymi, z dala od ruchu drogowego. Na zakończenie rowerowej przygody zorganizowano ognisko, przy którym organizatorzy wręczyli uczestnikom ciekawe mapy i przewodniki turystyczne okolic Trójmiasta. Kolejne tego typu wypady rowerowe kontynuowane będą przez okres jesieni, a gdy zrobi się chłodniej powędrujemy.Opisana trasa to ciekawy kąsek dla osób gustujących w krótkich trasach terenowych:

Trzeci Rodzinny Piknik Rowerowy był nie tylko wspaniałą okazją do ruchu na powietrzu i aktywnego wypoczynku, ale także integracji dzieci i dorosłych. W zaproponowanej wycieczce wzięło udział ponad 30 osób. Maluchy w zależności od wieku, trasę pokonały samodzielnie lub w fotelikach. Różnorodność form transportu dzieci była też ciekawym tematem do rozmów. Prócz rodzin z dziećmi na wycieczkę wybrały się także osoby, które gustują w zdecydowanie krótszych i nie za trudnych trasach. Jak się okazało pętla wiodąca wśród malowniczych jezior wielu osobom przypadła do gustu i nic dziwnego wszak okolice te, to naprawdę ciekawy rejon nie tylko pod kątem wycieczek rowerowych, ale także i wędrówek.

Bliskie sąsiedztwo malowniczych jezior i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz, sprawiając, że możemy jeszcze bardziej zagłębić się w przyrodzie i poznać jej kwintesencję. Na trasie naszej wycieczki zobaczyliśmy kilka ciekawych miejsc wypoczynku, które można wykorzystać podczas rodzinnych pikników za miastem.

Dane naszej trasy i ślad gps:

Początek i koniec trasy: Parking nad Jez.Wycztok (w niektórych źródłach także Jez.Wysoka)
Miejsce na ognisko: palenisko przy plaży nad Jeziorem Wycztok
Dystans: 19 km
Czas jazdy z postojami: 4,5 godziny

Bezpieczeństwo: trasa wiedzie z dala od cywilizacji i wzmożonego ruchu samochodów
Nawierzchnia: drogi asfaltowe, gruntowe, na których sporadycznie występuje piach

Zalecany rower: górski/crossowy, trasa przejezdna z przyczepką dziecięcą

Mapa wycieczki oraz ślad GPS

Na zakończenie III Rodzinnego Pikniku Rowerowego wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni ciekawymi mapami i przewodnikami po okolicach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Akcesoria rowerowe do przewozu dzieci

Zakup fotelika bądź przyczepki do przewozu dzieci, z pewnością wiąże się ze znacznymi wydatkami. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem akcesoriów rowerowych do przewozu dzieci, przed zakupem warto zasięgnąć fachowej porady. Warto na kilka dni wypożyczyć interesujący sprzęt i przekonać się, czy oby na pewno wybór był właściwy. Póki co, najlepiej zaopatrzoną wypożyczalnią sprzętu turystycznego w trójmieście jest firma Itinere.GALERIA ZDJĘĆ; fot. Krzysztof Kochanowicz [GR3miasto]

Zobacz także relacje:

>>> z pierwszej edycji Rodzinnego Pikniku Rowerowego
>>> z drugiej edycji Rodzinnego Pikniku Rowerowego
Kolejne Rodzinne Pikniki Rowerowe przed nami, najbliższy już październiku

Dziękujemy wszystkim za udział w naszych wypadach i zapraszamy na kolejne !

Info:

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
Co chwilę mamy nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie: czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego też nie sposób się z nami nudzić. Jesteśmy aktywni przez cały rok kalendarzowy, niezależnie od pogody. Jeździmy na rowerach, wędrujemy, pływamy na kajakach i wiele innych. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas!

O naszych inicjatywach, wypadach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Możesz też napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3miasto. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi newsami.


Organizator Rajdu:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rowerowa 3miasto
mail: gr3miasto@gmail.com
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (8) 3 zablokowane

 • za długa trasa dla dziecka.

  • 10 7

 • Chyba dla Twojego:)

  Nie mierz własną miarą innych
  Poza tym wszystko zależy od przyzwyczajenia malucha do danej aktywności. Nasz synek od 3 roku życia samodzielnie pomyka na rowerze już bez bocznych kółek. Dziś mając 5 lat, robi z nami znacznie dłuższe trasy niż ta w relacji. Na ten wypad pojechaliśmy na totalnym luzie, podobnie też nasi znajomi ze swoim sześciolatkiem więc jeszcze raz podkreślę że mierzenie wszystkich dzieci a także rodziców własną miarą jest bez sensu.

  • 7 12

 • Żadnego z pikników nie opuściliśmy

  Jako rodzic dwóch maluchów: 7 i 9 lat uważam że trasy przygotowane są w sam raz. Wiek nie zawsze jest wyznacznikiem, niekiedy młodsze maluchy śmigają lepiej od starszych, ale tak jak mój przedmówca podkreślił przykład idzie od samych rodziców. To w końcu nasza zasługa ile czasu poświęcimy naszym pociechom na dane aktywności.
  ps. Naszej rodzince zdecydowanie najbardziej podobała się ostatnia trasa wiodąca drogami szutrowymi i asfaltowymi, wśród pól i łąk.

  • 5 9

 • Typowy dzieciak ma dobrą kondycję :)

  Kiedyś wybraliśmy się na przejażdżkę po TPK z trochę starszym już dzieckiem kuzynki martwiąc się, czy da radę podjechać pod górkę asfaltówką z Oliwy do Matarni. Okazało się, że ledwo za tym dzieckiem nadążyliśmy:)

  • 3 11

 • Maluchy niekiedy lepiej śmigają od swoich rodziców

  Co można było zauważyć podczas pierwszej edycji pikniku.
  Maluch wyprzedzał niekiedy nawet prowadzącego, mówiąc do niego: "kto pierwszy na górce". Bardzo mnie to bawiło, ale z drugiej strony pokazywało, jaką cierpliwość i podejście ma organizator do dzieci a także do rodziców, w końcu o bardzo różnej kondycji. Zorganizowanie tego wszystkiego, utrzymanie ładu i składu, to nie lada sztuka.
  Brawo!

  • 4 9

 • Brałem udział w tym pikniku.

  Żadne dziecko nie narzekało, że trasa jest za długa. Jechaliśmy spacerowym tempem, były dość dlugie postoje, był czas na uzupełnienie płynów czy zjedzenie buły i pogadanki. Podziękowania na Krzysztofa za organizację.

  • 2 10

 • Świetna organizacja, dziękujemy

  Oby więcej takich wydarzeń!
  Czekamy na kolejne newsy!

  • 3 8

 • Re: Chyba dla Twojego:)

  mój synek to taką trasę przechodzi piechotą

  • 3 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

MTB Maraton Luzino
MTB Maraton Luzino
zawody / wyścigi
mar 27
niedziela
Luzino
MTB Maraton Szemud
MTB Maraton Szemud
zawody / wyścigi
kwi 10
niedziela
Szemud
MTB Maraton Łęczyce
MTB Maraton Łęczyce
zawody / wyścigi
maj 8
niedziela
Łęczyce

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum