Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Wędrówka śladami skoków narciarskich w Dolinie Radości

Wędrówka śladami skoków narciarskich w Dolinie Radości

12 lutego 2019

Pierwsza rodzinna wędrówka w ramach "Aktywuj się w Gdańsku" związana była z historią skoków narciarskich w Dolinie Radości. W spacerze wzięło udział 55 osób, a najmłodszy uczestnik miał 5 lat. Ideą programu jest aktywny wypoczynek oraz poznanie ciekawostek przyrodniczych i krajoznawczych Nadleśnictwa Gdańsk. To także świetna okazja do poszerzenia wiedzy o szlakach turystycznych i innych oznakowaniach w lesie.

45 km zimowej wędrówki dookoła jezior Wdzydzkich

45 km zimowej wędrówki dookoła jezior Wdzydzkich

4 lutego 2019

Wędrówka bezdrożami dookoła jezior Wdzydzkich chodziła nam po głowie już od dłuższego czasu. Wprawdzie wokół akwenu wiedzie oznakowany szlak turystyczny, jednak ten w dużej mierze oddala się od brzegu. Chcąc mieć bliższy kontakt z tzw. kaszubskim morzem trzeba liczyć się z licznymi trudnościami i mocną terenową przeprawą. Ponad 45-kilometrową zimową marszrutę podzieliliśmy na dwa dni. W sobotę pokonaliśmy 25 km, a w niedzielę 20 km. Nasza trasa wiodła w dużej mierze wąskimi ścieżkami i leśnymi duktami, pokonując łącznie 1270 m sumy przewyższeń, co pokazuje, że to temat raczej dla wprawionych miłośników turystyki wędrownej niż spacerowiczów.

Zimowa wędrówka wśród jezior i torfowisk Nadleśnictwa Gdańsk

Zimowa wędrówka wśród jezior i torfowisk Nadleśnictwa Gdańsk

29 stycznia 2019

Nadleśnictwo Gdańsk to malowniczy obszar leśny rozciągający się nie tylko wzdłuż Gdańska, Sopotu, czy Gdyni. Jego granice sięgają znacznie dalej. Skrywa się w nim wiele ciekawostek przyrodniczych, jak chociażby rejon tzw. Bieszkowickich Moczarów. Nietrudno domyślić się, że teren ten obejmuje przede wszystkim rejony bagienne. Ułożona przez nas trasa pozwala zapoznać się nie tylko z malowniczymi torfowiskami, ale również małymi jeziorami, które skrywają się wśród tutejszych lasów. To wspaniały obszar dla rekreacji i sportu.

Trójmiejski Park Krajobrazowy idealny na rower, nawet zimą

Trójmiejski Park Krajobrazowy idealny na rower, nawet zimą

26 stycznia 2019

Trójmiejski Park Krajobrazowy to nie tylko obszar znajdujący się w najbliższej okolicy Trójmiasta. Jego granice sięgają znacznie dalej. Skrywa się w nim wiele ciekawostek przyrodniczych, jak chociażby rejon tzw. Bieszkowickich Moczarów. Nietrudno domyślić się, że teren ten obejmuje przede wszystkim rejony bagienne. Ułożona przez nas trasa pozwala zapoznać się nie tylko z malowniczymi torfowiskami, lecz także z małymi jeziorami, które skrywają się wśród tutejszych lasów. To wspaniały obszar dla rekreacji i sportu o każdej porze roku.