Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Rodzinnie wokół Grodu Owidz

Rodzinnie wokół Grodu Owidz

7 września 2017

Kociewie Kółeczkiem to wzbogacenie programu kultowego maratonu szosowego Kociewie Kołem, który odbył się w niedzielę 3 września w Owidzu k. Starogardu Gdańskiego. Specjalnie dla dzieci, z rodzicami lub bez, po leśnych drogach, spokojnie i wygodnie. 22 km trasa zaplanowana była tak, by każde dziecko powyżej siedmiu lat mogło pokonać ją samodzielnie pod opieką instruktora, a młodsze dzieci w towarzystwie rodziców bądź opiekunów prawnych w foteliku lub przyczepce. Program Rodzinnego Rajdu Rowerowego był dopasowany do maratonu tak, aby dorośli, którzy chcieli pojechać na trasy szosowe samodzielnie, mogli pozostawić swoje pociechy pod opieką animatorów gier i zabaw z Grupy Rowerowej 3miasto.

Wędrówka wśród jezior lobeliowych Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Wędrówka wśród jezior lobeliowych Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

4 września 2017

Lato to wspaniały okres na aktywny wypoczynek, z dala od cywilizacji. Tym razem zagłębimy się w przepięknych terenach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, gdzie pośród leśnej gęstwiny skrywają się malownicze jeziora, w tym o szmaragdowej barwie akweny lobeliowe. Na trasie naszej 18-kilometrowej wędrówki krajobraz uzupełniła także tradycyjna, drewniana zabudowa wsi kaszubskiej, z którą zapoznaliśmy się w Juszkach. Za nami ciekawa marszruta, którą chcielibyśmy zachęcić was do wędrówki.

Wędrówka przez wzgórza i wąwozy paraszyńskie

Wędrówka przez wzgórza i wąwozy paraszyńskie

31 sierpnia 2017

Choć na co dzień trochę nam daleko do wędrówek po górach, namiastki przepięknych wzniesień i stromo opadających zboczy możemy doświadczyć przedzierając się przez wzgórza i wąwozy pa raszyńskie. Jeśli Trójmiejski Park Krajobrazowy przemierzyliście już wzdłuż i w poprzek, to wzniesienia górujące nad Łebą z pewnością przypadną wam do gustu. Lasy Strzebielińskie, o których mowa, to bardzo malowniczy i zarazem mocno pofałdowany teren, w który warto wybrać się zarówno na piechotę, jak i rowerem. Każdy amator aktywnego wypoczynku znajdzie tu coś dla siebie.

Szlaki rowerowe w Gminie Przywidz

Szlaki rowerowe w Gminie Przywidz

11 sierpnia 2017

Na terenie gminy Przywidz wytyczono nowe szlaki rowerowe oraz odnowiono oznakowanie dotychczas istniejących tras: najkrótszej, rekreacyjnej wiodącej dookoła jeziora oraz tranzytowego szlaku im. Józefa Wybickiego, którym dojechać można z okolic Gdańska aż po Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Każda z tras została zaprojektowana tak, by poruszać się z dala od wzmożonego ruchu samochodów, a zarazem pozwolić turyście na poznanie ciekawych zakamarków gminy. Oznakowanie szlaków rowerowych zostało wykonane metodą malowaną, dwukierunkową, głównie na drzewach. Tablica zbiorcza wszystkich tras znajduje się nieopodal siedziby Urzędu Gminy Przywidz.