Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Malbork - największy zamek gotycki w Europie

Malbork - największy zamek gotycki w Europie

17 stycznia 2018

Każdy zapewne będąc w szkole podstawowej zaliczył wycieczkę na zamek w Malborku. Z czasów dzieciństwa niewiele pozostało w pamięci jeśli chodzi o tę wizytę, dlatego też postanowiliśmy przypomnieć sobie historię zakonu krzyżackiego i wzniesionej przez niego największej ceglanej twierdzy w Europie. Wiedzę, podczas indywidualnej wizyty, przekazał nam pan Bogdan Mąder, jeden z najbardziej kompetentnych malborskich przewodników. Wizytą w malborskim zamku postanowiliśmy rozpocząć nowy cykl wędrówek po gotyckich twierdzach na Pomorzu.

Przyrodniczy szlak rowerowy Pętla Schodno

Przyrodniczy szlak rowerowy Pętla Schodno

16 stycznia 2018

Pętla Schodno to przyrodniczy szlak rowerowy wytyczony w północnej części Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Oznakowana kolorem żółtym trasa rozpoczyna się przy Zielonej Szkole w Schodnie. Pętla wraz z dziesięcioma przystankami edukacyjnymi liczy nieco ponad 20 km. Szlak wiedzie leśnymi duktami i drogami gruntowymi przez gęste bory urozmaicone licznymi śródleśnymi jeziorkami i torfowiskami. Gdzieniegdzie z oddali widać także większe akweny jak: jezioro Słupinko, Radolne, Jelenie, Białe oraz Schodno. Na jednym z odcinków szlak umożliwia odbicie na oznakowany kolorem czarnym łącznik, którego celem są Wdzydze.

Wąskie, leśne ścieżki na Wyspie Sobieszewskiej

Wąskie, leśne ścieżki na Wyspie Sobieszewskiej

12 stycznia 2018

Wyspa Sobieszewska znana jest nam nie od dziś. Odwiedzaliśmy ją wielokrotnie w celach wypoczynkowych oraz turystycznych przemierzając lokalne szlaki na rowerach, pieszo, a także kajakiem. Tym razem nasz wypad skupił się na leśnych, miejscami dość wąskich i wymagających ścieżkach, które potocznie zwane są "singlami". Nikt z uczestników zapewne nie przypuszczałby, że ten nadmorski rejon może przynieść tak wiele mocnych wrażeń i to na tak krótkiej trasie.

Pętla Czarlina w sam raz dla rodzin z dziećmi

Pętla Czarlina w sam raz dla rodzin z dziećmi

7 stycznia 2018

Pętla Czarlina to krótka, rodzinna trasa rowerowa wytyczona w północno-zachodniej części Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Oznakowany kolorem niebieskim szlak liczy 13 km. Trasa wiedzie przez wiecznie zielone lasy, zataczając pętlę wokół Jeziora Słupinko. Szlak oznakowany jest w obu kierunkach, co oznacza, że wycieczkę rozpocząć można w dowolną stronę. Główna tablica opisująca przebieg trasy znajduje się przy przystanku autobusowym w Czarlinie. Trasę zrealizować można także przy okazji np.: pętli wokół Jezior Wdzydzkich.