Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Rodzinna wędrówka wśród jezior i torfowisk

Rodzinna wędrówka wśród jezior i torfowisk

12 maja 2018

Nie ma nic piękniejszego niż aktywny wypoczynek z rodziną. Wybierając się na wycieczkę z dziećmi warto odpowiednio się do tego przygotować. Wdzydzki Park Krajobrazowy to dość obszerny, a zarazem urozmaicony teren przepięknych, wiecznie zielonych lasów, wśród których skrywa się mnóstwo malowniczych jezior i torfowisk. To świetny kierunek dla wszelakiej maści turystyki m.in. wędrownej. W poprzednich naszych relacjach opisywaliśmy wiele tras pieszych, rowerowych, jak i kajakowych tych niezwykle interesujących rejonów. Tym razem nasza pętla pokazuje część parku w obrębie miejscowości Wdzydze.

Rodzinnie rowerem w Dolinie Wdy

Rodzinnie rowerem w Dolinie Wdy

8 maja 2018

Za nami wiosenny, Rodzinny Piknik Rowerowy. Grupa Rowerowa 3miasto, która była jego organizatorem, tym razem zaprosiła uczestników przejażdżki w przepiękne rejony Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Na liczącą 26,5 km trasę, skierowaną przede wszystkim do maluchów, wybrały się nie tylko rodziny, ale także osoby, które gustują w spokojniej jeździe i aktywnym wypoczynku na łonie natury. Na zakończenie rowerowej przygody organizatorzy wręczyli uczestnikom ciekawe mapy turystyczne okolic Jezior Wdzydzkich. Dla uzupełnienia kalorii chętni upiekli kiełbaski na ognisku. Rodzinny piknik trwał do późnych godzin popołudniowych w przepięknej scenerii akwenów tzw. Kaszubskiego Morza.

Region Blekinge w wiosennych barwach

Region Blekinge w wiosennych barwach

4 maja 2018

Region Blekinge, którego stolicą jest miasto Karlskrona, odwiedzaliśmy niejeden już raz. Ten piękny, skalisty archipelag składający się z kilkudziesięciu wysp podziwialiśmy zarówno podczas jednodniowych wypadów rowerowych, jak i pieszych - i o dziwo, za każdym razem mieliśmy okazję poznać coś nowego. Tym razem postanowiliśmy zjechać nieco ze szlaków turystycznych i zagłębić się bardziej w teren, który potocznie nazywa się "ogrodem Szwecji".

Trójmiejski Park Krajobrazowy mniej znany

Trójmiejski Park Krajobrazowy mniej znany

27 kwietnia 2018

Trójmiejski Park Krajobrazowy to nie tylko obszar okalający naszą aglomerację. Jego granice sięgają znacznie dalej. Skrywa się w nim wiele ciekawostek przyrodniczych, jak chociażby rejon tzw. Bieszkowickich Moczarów. Nietrudno domyślić się, że teren ten obejmuje przede wszystkim rejony bagienne. Ułożona przez nas trasa pozwala zapoznać się nie tylko z malowniczymi torfowiskami, ale również małymi jeziorami, które skrywają się wśród tutejszych lasów... niestety z roku na rok coraz bardziej przerzedzonych.