Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Leśne trasy rowerowe: pasmo wzgórz Pachołka

Leśne trasy rowerowe: pasmo wzgórz Pachołka

24 marca 2019

Trójmiejski Park Krajobrazowy to miejsce wypoczynku i różnorodnych aktywności naszych mieszkańców. Bliskość lasu od osiedli i dzielnic sprawia, że korzystamy z jego duktów i ścieżek niemalże codziennie. Na tutejszych szlakach spotykają się miłośnicy turystyki pieszej, rowerowej, a także konnej. Oznakowanych tras jest sporo, ale tym razem skupimy się na propozycjach, które pomogą wam odnaleźć najciekawsze zakamarki przyrodnicze i krajoznawcze.

Rodzinnie wśród lasów osowskich

Rodzinnie wśród lasów osowskich

20 marca 2019

Trasa czwartej rodzinnej wędrówki, zorganizowanej w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku", pokazała uczestnikom ciekawostki przyrodnicze skrywające się w lasach osowskich. W spacerze wzięły udział 82 osoby, najmłodszy uczestnik miał zaledwie kilka miesięcy i trasę pokonał w wózku, w towarzystwie rodziców. Główną ideą zajęć jest aktywny wypoczynek oraz poznanie ciekawostek przyrodniczych i krajoznawczych Nadleśnictwa Gdańsk. To także świetna okazja do poszerzenia wiedzy o szlakach turystycznych i innych oznakowaniach w lesie.

Wędrówka wśród urokliwej przyrody Doliny Kulawy

Wędrówka wśród urokliwej przyrody Doliny Kulawy

16 marca 2019

Głównym celem naszej ostatniej wędrówki była Dolina Kulawy. Znajduje się ona na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Charakteryzuje się niezwykle urokliwą przyrodą z wieloma rzadkimi, podlegającymi ochronie roślinami, w tym kilkumetrowymi jałowcami. Krajobraz uzupełniają krystaliczne jeziora oraz meandrująca rzeka Kulawa. Chcąc obejść to niesamowite miejsce, trasę można rozpocząć we wsi Laska.

Przedwiosenne kręcenie po lasach kościerskich

Przedwiosenne kręcenie po lasach kościerskich

6 marca 2019

Lasy Borów Tucholskich znacznie różnią się od tych w obrębie Trójmiasta. Przede wszystkim widać to po kolorach. Gdy wokoło nadal jest szaro, buro i ponuro, tam jest wiecznie zielono, gdyż takimi barwami charakteryzują się właśnie lasy iglaste o chrobotkowej ściółce. Różni się też samo podłoże, które chłonne jest niczym gąbka i nawet po znacznych wiosennych opadach deszczu, nie ma tam nawet grama błota. Dziś dzielę się z wami ciekawą trasą w obrębie północnej części Nadleśnictwa Kościerzyna. Można pokonać ją w dwie godziny - przed pracą lub po niej. Można także zabrać ze sobą dzieci, wszak wiedzie ona z dala od wzmożonego ruchu drogowego i cywilizacji.