Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Szlak rowerowy Józefa Wybickiego

Szlak rowerowy Józefa Wybickiego

3 sierpnia 2018

Rowerowy szlak im. Józefa Wybickiego powiązany jest z postacią autor słów Pieśni Legionów Polskich we Włoszech, które stały się później naszym hymnem narodowym. Łączy ze sobą dwa piękne dwory, ściśle związane z życiem generała. Pierwszy z nich znajduje się w miejscowości Będomin, miejscu urodzenia Józefa Wybickiego, gdzie obecnie mieści się Muzeum Hymnu Narodowego. Drugi dwór to posiadłość we wsi Sikorzyno, gdzie przez wiele lat mieszkała rodzina Wybickich.

Wizyta w Polskich Ogrodach Pokazowych

Wizyta w Polskich Ogrodach Pokazowych

15 lipca 2018

Kociewie bardzo nas ostatnio zauroczyło, dlatego postanowiliśmy zajrzeć tu kolejny raz. Przemierzając rozległe pola i mieniące się kolorami łąki, bez wątpienia obszar ten sam w sobie określić można jednym wielkim ogrodem. Wisienką na torcie naszej wycieczki była wizyta w Polskich Ogrodach Pokazowych, stworzonych przez rodzinę państwa Kopciowskich. Z pewnością miejsce to jest inspiracją dla architektów krajobrazu oraz miłośników roślin. Kilkanaście ekspozycji ogrodowych ukazuje szeroki przekrój stylów projektowych rozpoczynając od historycznych, a kończąc na współczesnych kompozycjach. Dodatkową atrakcją jest także ogród z roślinnością tropikalną, palmiarnia, zielarnia, warzywniak oraz labirynt. Ogrody pokazowe zwiedzać można codziennie, znajdują się one w miejscowości Frank.

Szlak Kaszubskich Drzymalitów

Szlak Kaszubskich Drzymalitów

29 czerwca 2018

Szlak Kaszubskich Drzymalitów to krótka, rodzinna trasa rowerowa wytyczona w północno-zachodniej części Nadleśnictwa Kościerzyna. Oznakowany kolorem czerwonym szlak liczy 16 km. Trasa zatacza pętlę, rozpoczynając się i kończąc przed budynkiem szkoły w Skorzewie. W tym także miejscu znajduje się tablica opisująca przebieg trasy i garstka informacji. Szlak został utworzony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Skorzewa w hołdzie Aleksandrowi i Franciszkowi Peplińskim oraz wielu, czasami szerzej nieznanym, kaszubskim drzymalitom. Trasa wiedzie głównie drogami gruntowymi, wśród malowniczych łąk, pól uprawnych oraz lasów. Jest na tyle łatwa i przyjemna, że warto pokonać ją rodzinnie, z dziećmi.

Za nami Wakacyjny Tułacz 2018

Za nami Wakacyjny Tułacz 2018

20 czerwca 2018

W sobotę 16 czerwca wytrwali piechurzy i rowerzyści mieli okazję wziąć udział w Wakacyjnym Tułaczu czyli w znanym i lubianym przez wszystkich zapaleńców Długodystansowym Rajdzie na Orientację. XXXI edycja odbyła się w Leśniewie k./ Pucka. Na starcie stawiło się 250 osób, z czego większość z Trójmiasta i okolic. Na uczestników czekało pięć wymagających tras o wysokim stopniu zaawansowania oraz trudności, w tym jedna rowerowa.