Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Kociewie Kołem Kids za nami

Kociewie Kołem Kids za nami

12 września 2019

Rodzinny Rajd Rowerowy Kociewie Kołem Kids za nami. Impreza skierowana do najmłodszych oraz ich rodziców, dziadków i najbliższych wzbogaciła program kultowego maratonu szosowego, który odbył się w niedzielę 8 września w Owidzu k. Starogardu Gdańskiego. W odróżnieniu od imprezy głównej, 25-kilometrowa trasa rodzinnej przejażdżki wiodła z dala od cywilizacji: po leśnych drogach i duktach, spokojnie i wygodnie. Nad uczestnikami opiekę sprawowali doświadczeni prowadzący i zamykający grupę oraz animatorzy gier i zabaw z Grupy Rekreacyjnej 3miasto.

Wybierz się rodzinnie na Kociewie Kołem

Wybierz się rodzinnie na Kociewie Kołem

30 lipca 2019

Kociewie Kołem Kids to wzbogacenie programu kultowego maratonu szosowego , który odbędzie się w niedzielę 8 września w Owidzu k./Starogardu Gdańskiego. Specjalnie dla dzieci z rodzicami lub bez, po leśnych drogach i duktach, spokojnie i wygodnie. 25 km trasa zaplanowana jest tak, aby każde dziecko powyżej 7 lat mogło pokonać ją samodzielnie, a młodsze w towarzystwie rodziców, bądź opiekunów w foteliku lub przyczepce. Rodzice, którzy chcą uczestniczyć w maratonie, dziecko mogą powierzyć organizatorom już od godz. 8, a odebrać po 15. Nad uczestnikami opiekę sprawować będą doświadczeni prowadzący i zamykający grupę oraz animatorzy gier i zabaw z Grupy Rekreacyjnej 3miasto.

Pojezierze Kaszubskie na dwóch kółkach

Pojezierze Kaszubskie na dwóch kółkach

30 czerwca 2019

Ile razy wybieramy się na Kaszuby, tyle razy trasa różni się od poprzedniej, co świadczy o tym, że ile umysłów, tyle pomysłów. Bocznych dróg o niewielkim stopniu ruchu samochodów, jak i ścieżek, które wykorzystać można pod kątem wycieczek, jest pod dostatkiem. Z Trójmiasta na Kaszuby mamy niespełna pół godziny drogi, a opcji wyjazdu z naszej aglomeracji też jest sporo. Tym razem celem naszej wyprawy był aktywny wypoczynek nad malowniczymi jeziorami, które skrywają się pośród wzniesień północnej części Pojezierza Kaszubskiego.

Park Narodowy Bory Tucholskie, rodzinnie na rowerze

Park Narodowy Bory Tucholskie, rodzinnie na rowerze

17 czerwca 2019

Park Narodowy Bory Tucholskie, zwany zielonymi płucami naszego województwa, to przepiękny teren wiecznie zielonych lasów, wśród których skrywają się malownicze jeziora i cieki wodne. Tereny te mieliśmy okazję przemierzać o różnych porach roku, zarówno rowerem, jak i pieszo. Zajrzeliśmy tu ponownie podczas jednego z pierwszych dni maja. To wspaniały rejon pod kątem turystyki aktywnej szczególnie dla rodzin z dziećmi. Poruszając się po parku narodowym trzeba jednak wiedzieć, że nie można zbaczać tu z wytyczonych szlaków i ścieżek dydaktycznych.