Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Suwalszczyzna, kraina jak baśń

Suwalszczyzna, kraina jak baśń

5 listopada 2019

"Kraina jak baśń" to aktualne hasło promocyjne Suwalszczyzny. Krajobraz łączy tutaj cechy terenów podgórskich z nizinnymi pojezierzami. Wyjątkowo urozmaiconą rzeźbę terenu mamy w północnej części regionu, to tzw. Góry Sudawskie. Głębokie rynny lodowcowe, kręte wały ozów i wysokie pasma wzgórz morenowych czy też największe w kraju zgromadzenie głazów narzutowych spotkaliśmy właśnie na przemierzanych przez nas trasach. Na naszych rowerowych wycieczkach zapoznaliśmy się także z najgłębszym w Polsce - Jeziorem Hańcza oraz największym w regionie Jeziorem Wigry. Zagłębiliśmy się w malowniczej Puszczy Wigierskiej objętej ochroną parku narodowego, poznaliśmy inne mniejsze jeziora, ich półwyspy i wyspy. Suwalszczyzna to kraina bogata także pod względem historycznym. Zobaczyliśmy tu liczne kurhany i grodziska. A perłą w koronie był wigierski klasztor Kamedułów.

Eko-Marsz 2019 dla rodzin z dziećmi. Dolina Czystej Wody

Eko-Marsz 2019 dla rodzin z dziećmi. Dolina Czystej Wody

22 października 2019

Kolejna odsłona rodzinnych wędrówek z cyklu "Aktywuj się w Gdańsku" pod przewodnictwem Grupy Rekreacyjnej 3miasto rozpoczęła się w Dolinie Czystej Wody. Eko-marsz 2019 za cel postawił sobie propagowanie idei ochrony środowiska i zachowań ekologicznych. W wydarzeniu wzięło udział ponad sto osób. Marszruta została połączona ze zbieraniem śmieci. Kolejna impreza z tego cyklu odbędzie się 3 listopada w obrębie Niedźwiednika i Strzyży w Gdańsku.

Rodzinna wędrówka. Rezerwat Przyrody Mewia Łacha

Rodzinna wędrówka. Rezerwat Przyrody Mewia Łacha

16 października 2019

15. edycja rodzinnej wędrówki w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku" prowadziła do wschodniej części Wyspy Sobieszewskiej. Celem spaceru był Rezerwat Przyrody Mewia Łacha. 20 października można się wybrać na polanę w Dolinie Czystej Wody. Do aktywnego wypoczynku na terenach Nadleśnictwa Gdańsk zapraszają: miasto, Gdański Ośrodek Sportu oraz Grupa Rekreacyjna 3miasto.

Kociewie Kołem Kids za nami

Kociewie Kołem Kids za nami

12 września 2019

Rodzinny Rajd Rowerowy Kociewie Kołem Kids za nami. Impreza skierowana do najmłodszych oraz ich rodziców, dziadków i najbliższych wzbogaciła program kultowego maratonu szosowego, który odbył się w niedzielę 8 września w Owidzu k. Starogardu Gdańskiego. W odróżnieniu od imprezy głównej, 25-kilometrowa trasa rodzinnej przejażdżki wiodła z dala od cywilizacji: po leśnych drogach i duktach, spokojnie i wygodnie. Nad uczestnikami opiekę sprawowali doświadczeni prowadzący i zamykający grupę oraz animatorzy gier i zabaw z Grupy Rekreacyjnej 3miasto.