Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Pojezierze Kaszubskie na dwóch kółkach

Pojezierze Kaszubskie na dwóch kółkach

30 czerwca 2019

Ile razy wybieramy się na Kaszuby, tyle razy trasa różni się od poprzedniej, co świadczy o tym, że ile umysłów, tyle pomysłów. Bocznych dróg o niewielkim stopniu ruchu samochodów, jak i ścieżek, które wykorzystać można pod kątem wycieczek, jest pod dostatkiem. Z Trójmiasta na Kaszuby mamy niespełna pół godziny drogi, a opcji wyjazdu z naszej aglomeracji też jest sporo. Tym razem celem naszej wyprawy był aktywny wypoczynek nad malowniczymi jeziorami, które skrywają się pośród wzniesień północnej części Pojezierza Kaszubskiego.

Park Narodowy Bory Tucholskie, rodzinnie na rowerze

Park Narodowy Bory Tucholskie, rodzinnie na rowerze

17 czerwca 2019

Park Narodowy Bory Tucholskie, zwany zielonymi płucami naszego województwa, to przepiękny teren wiecznie zielonych lasów, wśród których skrywają się malownicze jeziora i cieki wodne. Tereny te mieliśmy okazję przemierzać o różnych porach roku, zarówno rowerem, jak i pieszo. Zajrzeliśmy tu ponownie podczas jednego z pierwszych dni maja. To wspaniały rejon pod kątem turystyki aktywnej szczególnie dla rodzin z dziećmi. Poruszając się po parku narodowym trzeba jednak wiedzieć, że nie można zbaczać tu z wytyczonych szlaków i ścieżek dydaktycznych.

Rodzinnie po lesie na Kaszebe Runda Kids

Rodzinnie po lesie na Kaszebe Runda Kids

5 czerwca 2019

Rodzinny Rajd Rowerowy Kaszebe Runda Kids wzbogacił program maratonu szosowego Kaszebe Runda, który odbył się w minioną niedzielę w Kościerzynie. 19,5-kilometrowa trasa zaplanowana była tak, by każde dziecko powyżej siedmiu lat mogło pokonać ją samodzielnie, a młodsze dzieci w towarzystwie rodziców bądź opiekunów - w foteliku, przyczepce bądź na sztywnym holu.

Nordic Walking po Lasach Otomińskich

Nordic Walking po Lasach Otomińskich

4 maja 2019

Grupa Rowerowa 3miasto poprowadziła trening nordic walking połączony z wędrówką krajoznawczą po Lasach Otomińskich. Zajęcia miały na celu poprawę koordynacji ruchowej oraz aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Uczestnicy zostali zapoznani z prawidłowymi postawami oraz ćwiczeniami pozwalającymi ustabilizować przeróżne partie mięśni i ścięgien. Był także czas na integrację oraz poznanie walorów przyrodniczych i krajoznawczych Nadleśnictwa Kolbudy.