Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Bieszczadzki Park Narodowy wędrownie

Bieszczadzki Park Narodowy wędrownie

9 października 2018

Lokalne, weekendowe wędrówki pozwalają nam poznać okolice Trójmiasta, Pomorze. Co jakiś czas jednak wybieramy się nieco dalej, poznać nasz piękny kraj. Tym razem, po wielu latach, postanowiliśmy przypomnieć sobie Bieszczadzki Park Narodowy. Każdy z nas bywał tu w dzieciństwie, z rodzicami, przyjaciółmi i okazuje się, że tak na dobrą sprawę obszar ten od tamtych lat niewiele się zmienił. I w sumie dobrze. Pięciodniowy wyjazd pozwolił nam choć trochę nacieszyć się bieszczadzkimi klimatami i zobaczyć główne jego atrakcje. Jako że pogoda nie zawsze była dla nas łaskawa, pozostał mały niedosyt, co z pewnością przyczyni się do powrotu w te piękne rejony naszego kraju.

Lasy, pola i jeziora w okolicach Kościerzyny

Lasy, pola i jeziora w okolicach Kościerzyny

6 października 2018

Wdzydzki Park Krajobrazowy zjechaliśmy już wzdłuż, wszerz i w poprzek, dlatego tym razem postanowiliśmy zagłębić się w malowniczych terenach na południe od Kościerzyny. Nasza trasa zatoczyła pętlę wśród malowniczych jezior, łąk i pół Pojezierza Kaszubskiego. Na koniec naszej wycieczki odwiedziliśmy unikatowe w skali światowej - kościerskie Muzeum Akordeonu.

Marek Zięba bezbłędnie pokonał Jesiennego Tułacza

Marek Zięba bezbłędnie pokonał Jesiennego Tułacza

3 października 2018

W ostatnie dni września, w nocy z soboty na niedzielę odbył się Nocny Rajd na Orientację Jesienny Tułacz. To jedna z najtrudniejszych imprez z cyklu Tułaczy, którego organizatorem jest Wojciech Suchy i Bractwo Przygody Almanak. 32. edycja wydarzenia miała miejsce w gościnnej gminie Sierakowice, bogatej w ciekawe obszary leśne, które stały się areną nocnych zmagań 250 śmiałków.

Wśród malowniczych lasów, łąk i jezior Nowej Karczmy

Wśród malowniczych lasów, łąk i jezior Nowej Karczmy

30 września 2018

W ostatnim artykule zapoznałem was z nieprzemyślanym szlakiem rowerowym w okolicach Nowej Karczmy. Dziś pokazuję jak wykorzystać potencjał przyrodniczy gminy i ułożyć ciekawą wycieczkę, na którą wybrać się można całą rodziną.