rowery

stat

Rodzinnie po Lasach Otomińskich

II Rodzinny Piknik Rowerowy zorganizowany przez Grupę Rowerową 3miasto za nami
II Rodzinny Piknik Rowerowy zorganizowany przez Grupę Rowerową 3miasto za nami fot. Krzysztof Kochanowicz [GR3miasto]

Już po raz drugi w te wakacje Grupa Rowerowa 3miasto zorganizowała Rodzinny Piknik Rowerowy. Trasa imprezy skierowanej przede wszystkim do najmłodszych rowerzystów przebiegała wśród malowniczych jezior i mokradeł otuliny Lasów Otomińskich. Prawie 20 km pętla wiodła drogami gruntowymi i leśnymi duktami, z dala od ruchu drogowego. Na zakończenie rowerowej przygody zorganizowano ognisko, przy którym organizatorzy wręczyli uczestnikom ciekawe mapy i przewodniki turystyczne okolic Trójmiasta. Kolejne tego typu wypady rowerowe kontynuowane będą przez okres jesieni, a gdy zrobi się chłodniej - powędrujemy.Opisana trasa to ciekawy kąsek dla osób gustujących w krótkich trasach terenowych:

Drugi Rodzinny Piknik Rowerowy był nie tylko wspaniałą okazją do ruchu na powietrzu i aktywnego wypoczynku, ale także integracji dzieci i ich rodziców. W zaproponowanej wycieczce wzięło udział ponad 30 osób. Maluchy, w zależności od wieku, trasę pokonały samodzielnie lub w fotelikach i przyczepkach... różnorodność form transportu dzieci była też ciekawym tematem do rozmów. Oprócz rodzin z dziećmi na wycieczkę wybrały się także osoby, które gustują w zdecydowanie krótszych i nie za trudnych trasach. Jak się okazało, pętla wiodąca wśród malowniczych jezior i mokradeł otuliny Lasów Otomińskich wielu osobom przypadła do gustu i nic dziwnego - te okolice to naprawdę ciekawy rejon nie tylko pod kątem wycieczek rowerowych, ale także i wędrówek.

Odcinkami trasie towarzyszyły okoliczne szlaki turystyczne:

-Szlak Rowerowy "Wolność w Naturze"
-Pieszy Szlak Bursztynowy

Bliskie sąsiedztwo wspaniałych, okolicznych mokradeł i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz, sprawiając, że turysta może jeszcze bardziej zagłębić się w przyrodzie. Na trasie naszej wycieczki zobaczyliśmy kilka ciekawych torfowisk oraz Rezerwat Przyrody "Bursztynowa Góra". Niegdyś na jego obszarze znajdowała się kopalnia odkrywkowa, dziś pozostały jedynie wyrobiska w postaci lejów. Największy z nich, który udało nam się odnaleźć ma około 40 m średnicy i 15 m głębokości.

Po drodze zatrzymaliśmy się także przy oznakowaniu szlaków, a dzieci oraz ich rodzice poznały jak rozpoznawać i odróżniać szlaki piesze od rowerowych.

Dane naszej trasy i ślad GPS:

Początek i koniec trasy: Parking nad Jeziorem Otomińskim
Miejsce na ognisko: leśny parking nieopodal mokradeł Jeziora Otomińskiego
Uwaga: aby rozpalić tam ognisko, należy wystąpić o pozwolenie do Leśnictwa Otomin
Dystans: 19 km
Czas jazdy z postojami: 4,5 godziny
Bezpieczeństwo: trasa wiedzie z dala od cywilizacji i ruchu samochodów
Nawierzchnia: przeważają leśne dukty, na których sporadycznie występuje piach
Zalecany rower: górski/crossowy, trasa przejezdna z przyczepką

>>>Mapa wycieczki oraz ślad GPS

Na zakończenie II Rodzinnego Pikniku Rowerowego wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni ciekawymi mapami i przewodnikami po okolicach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Rozlosowane zostały także przewodniki po rowerowej trasie GreenVelo.

Akcesoria rowerowe do przewozu dzieci

Zakup fotelika bądź przyczepki do przewozu dzieci, z pewnością wiąże się ze znacznymi wydatkami. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem akcesoriów rowerowych do przewozu dzieci, przed zakupem warto zasięgnąć fachowej porady. Warto na kilka dni wypożyczyć interesujący sprzęt i przekonać się, czy oby na pewno wybór był właściwy. Póki co, najlepiej zaopatrzoną wypożyczalnią sprzętu turystycznego w trójmieście jest firma Itinere.GALERIA ZDJĘĆ; fot. Krzysztof Kochanowicz [GR3miasto]

Zobacz także wideo relację z pierwszej edycji Rodzinnego Pikniku Rowerowego

Rajd prowadził: Krzysztof Kochanowicz

Kolejne Rodzinne Pikniki Rowerowe przed nami, najbliższy już w sobotę, 3 września

Dziękujemy wszystkim za udział w naszych wypadach i zapraszamy na kolejne !

Info:

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
Co chwilę mamy nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie: czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego też nie sposób się z nami nudzić. Jesteśmy aktywni przez cały rok kalendarzowy, niezależnie od pogody. Jeździmy na rowerach, wędrujemy, pływamy na kajakach i wiele innych. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas!

O naszych inicjatywach, wypadach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Możesz też napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3miasto. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi newsami.


Organizator Rajdu:

Krzysztof Kochanowicz
Firma: Grupa Rowerowa 3miasto
mail: gr3miasto@gmail.com

Poznaj inne ciekawe trasy rowerowe w obrębie Lasów Otomińskich:

1) Elektrownie wodne na rzece Raduni
2) Zabytkowa aleja lipowa nieopodal Widlina
3) Zakamarki lasów wokół Jeziora Otomińskiego
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »