• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

25 nowych stacji Mevo. Mają być gotowe wiosną

MKo
1 grudnia 2023, godz. 14:35 
Opinie (57)
25 nowych stacji ma się pojawić w Gdańsku jeszcze przed wiosennym powrotem wszystkich rowerów na ulice metropolii. 25 nowych stacji ma się pojawić w Gdańsku jeszcze przed wiosennym powrotem wszystkich rowerów na ulice metropolii.

Dodatkowe stacje Mevo do wiosny pojawią się w 25 nowych lokalizacjach. Wnioskowali o nie mieszkańcy i radni dzielnic. Najwięcej nowych stacji stanie na południu Gdańska, ale też na Matarni, Stogach i Wyspie Sobieszewskiej.
Rower zimą:

Nowe stacje Mevo to pierwszy, ale - jak zapowiadają władze Gdańska - nie ostatni krok w rozwoju systemu roweru metropolitalnego.

Prace nad połączeniem Mevo z systemem FalaPoza 25 stojakami, które na ulicach Gdańska mają pojawić się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, trwają też prace nad scaleniem Mevo z systemem Fala tak, by osoba kupująca bilet w aplikacji Fali mogła w tym samym miejscu np. zarezerwować rower w pobliżu przystanku, na którym będzie wysiadać.

Pierwsze efekty tych prac mamy poznać w przyszłym roku.Piątkowa konferencja odbyła się w miejscu jednej z 25 nowych lokalizacji nowych stacji - tuż przy ul. Elektryków i 100czni. Piątkowa konferencja odbyła się w miejscu jednej z 25 nowych lokalizacji nowych stacji - tuż przy ul. Elektryków i 100czni.

Mevo: przynajmniej jedna stacja w każdej dzielnicyNa razie pierwszą realną zmianą jest doposażenie infrastruktury Mevo o 25 nowych stacji. Najwięcej z nich pojawi się na południu Gdańska: 9 na Jasieniu i 2 kolejne na Oruni Górnej.

O 2 nowe stacje wzbogaci się też Matarnia, Stogi i Wyspa Sobieszewska. Po jednej stacji władze Gdańska dołożą w Osowej, Wrzeszczu, Letnicy, Śródmieściu, Krakowcu i Rudnikach.

Jedna z nich stanie w pobliżu 100czni i ul. ElektrykówMapka, by umożliwić korzystanie z rowerów osobom pracującym i bawiącym się na Młodym Mieście.288 stacji Mevo w Trójmieście wiosnąInwestycja pozwoli na rozbudowę infrastruktury Mevo z 263 obecnych stacji do 288 stojaków. Dzięki temu w każdej z 35 dzielnic będzie wiosną przynajmniej jedna stacja Mevo.

Przypomnijmy, że od 1 grudnia system Mevo działa w trybie zimowym. To oznacza, że na ulicach Trójmiasta i całego Obszaru Metropolitalnego pozostaje 2 tys. rowerów (1,5 tys. elektrycznych i 500 rowerów bez wspomagania elektrycznego). Rower w pełnym zakresie zacznie działać na początku marca. Do tego czasu mają być już gotowe nowe stacje.

Zimą poza zapewnieniem połowy floty rowerów Mevo miasto musi też zadbać o lepsze odśnieżanie dróg rowerowych. Zimą poza zapewnieniem połowy floty rowerów Mevo miasto musi też zadbać o lepsze odśnieżanie dróg rowerowych.
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (57)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rowerowy Potop AZS

659 zł
rajd / wędrówka

Rowerowy Potop AZS

659 zł
rajd / wędrówka

Rowerowy Potop AZS

659 zł
rajd / wędrówka

Znajdź trasę rowerową

Forum