rowery

stat

Zarezerwuj miejsce na rower w PKM przez internet

Transport rowerów w pociągach na linii PKM płatny jest od maja br.
Transport rowerów w pociągach na linii PKM płatny jest od maja br. fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

SKM wreszcie wprowadziła internetowy system sprzedaży rezerwacji na transport roweru na linii PKM. Rezerwacje są również dostępne w aplikacji na telefon komórkowy. Jednorazowy koszt przewozu jednośladu nie uległ zmianie i wynosi 3 zł.Czy miałeś(aś) problemy z transportem rowerów na linii PKM?

tak, wielokrotnie zdarzały się konfliktowe sytuacje z obsługą pociągu

31%

tak, ale sporadycznie

12%

nie, ponieważ wybierałem(am) mało oblegane kursy lub korzystałem z rezerwacji

12%

nie, nigdy nie wiozłem(am) ze sobą roweru

45%
Przypomnijmy, w maju wprowadzono płatne rezerwacje na przewóz rowerów na linii Pomorskiej Kolei Miejskiej. Wprawdzie nie rozwiązało to problemu niewielkiej przestrzeni dla jednośladów w spalinowych składach, ale dało chociaż gwarancję jego transportu.

Wcześniej wielokrotnie dochodziło do sytuacji, gdy rowerzyści nie byli wpuszczani do pociągów, gdy zapełnione były wszystkie wieszaki rowerowe, o czym dowiadywali się dopiero w momencie postoju pociągu na przystanku.

Rezerwacje dostępne były dotychczas jedynie w kasach biletowych oraz bezpośrednio u kierownika pociągu. Jednorazowy przewóz roweru to koszt 3 zł, zaś miesięcznego abonamentu 30 zł (wymagana jest dodatkowo bezpłatna rezerwacja miejsca).

Rezerwacja także przez internetOd czwartku dostępna jest kolejna, znacznie wygodniejsza forma ich sprzedaży - przez stronę internetową przewoźnika oraz aplikację na telefon komórkowy Koleo, a docelowo także przez aplikację SkyCash.

Czytaj też: Artykuł z 2017 r. Bilety komunikacji miejskiej w telefonie komórkowym

Opcja zakupu rezerwacji pojawia się po wybraniu opcji "Kup bilet" przy wskazanym przez nas kursie pociągu. Jej brak oznacza, że wszystkie rezerwacje na ten kurs zostały wyprzedane.
Opcja zakupu rezerwacji pojawia się po wybraniu opcji "Kup bilet" przy wskazanym przez nas kursie pociągu. Jej brak oznacza, że wszystkie rezerwacje na ten kurs zostały wyprzedane. bilety.skm.pkp.pl
Zakup biletu możliwy jest po wybraniu interesującego nas połączenia. W przypadku, gdy wszystkie rezerwacje zostały wyprzedane, możemy próbować jeszcze dostać się do pociągu i opłacić rezerwację bezpośrednio u kierownika składu. Musi on jednak wyrazić zgodę na transport dodatkowego roweru.

Cena biletów w nowym kanale sprzedaży jest identyczna, jak w kasach biletowych oraz u kierownika pociągu.

Płatne rezerwacje nie są wymagane przy transporcie rowerów na "podstawowej" linii Szybkiej Kolei Miejskiej, czyli obsługiwanej elektrycznymi składami między Gdańskiem a Wejherowem.

Rozkład jazdy SKM (w tym na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej) oraz bilety kupisz również na stronie skm.trojmiasto.pl
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (213) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »