• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wystartuj w Wakacyjnym Tułaczu

Krzysztof Kochanowicz
6 czerwca 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 

W poszukiwaniu punktów kontrolnych na Wakacyjnym Tułaczu

"Sprawdź granice swoich możliwości" - to hasło przewodnie naszych imprez na orientację - mówi Wojciech Suchy, prezes Bractwa Przygody Almanak, organizator rajdu. Nieistotne jest, kto i jak daleko dojdzie, czy dojedzie lecz jak dobrze będzie się bawił w duchu sportowej rywalizacji. Najbliższa wakacyjna edycja Rajdu przyjmuje formułę imprezy dziennej i odbędzie się w sobotę, 16 czerwca, w Leśniewie (gmina Puck).Tułacz skierowany jest do wszystkich, którzy chcą w niebanalny sposób spędzić wolny czas, sprawdzić swoje siły w odnajdywaniu punktów kontrolnych w lesie, którzy cenią sobie kontakt z przyrodą oraz chcą oderwać się od telewizora czy komputera. To impreza dla tych, którzy chcą doskonale bawić się wraz ze znajomymi i rodziną w atmosferze zdrowej rywalizacji sportowej! Tułacze to także niesamowita okazja na integrację pracowników w ramach wspólnego pokonywania własnych słabości ponad podziałami w pracy.

Zobacz relację z tegorocznej, wiosennej edycji Tułacza.
Zobacz relację z zeszłorocznej, jesiennej edycji Tułacza

Skrócony regulamin i program imprezy:

1. Termin:
- Sobota, 16 czerwca 2018 r., bez względu na warunki atmosferyczne

2. Baza imprezy:
- miejscowość: Leśniewo, gmina Puck
- Szkoła Podstawowa w Leśniewie.

3. Ramowy program imprezy:

>>>Znajduje się w zakładce program Rajdu Tułacz

4. Do wyboru jedna z pięciu tras:

Trasa rowerowa:

- TR50 - czyli 50 km, start indywidualny lub w zespołach dwu lub trzyosobowych.
Czas na pokonanie tej trasy to 7 godzin limitu podstawowego oraz 2 godziny tzw. limitu spóźnień;

Trasy piesze:

- TP10 Rodzinna - czyli około 10 km, skierowana do rodzin z dziećmi / osób początkujących. Start indywidualny lub w zespołach do 5 osób. Czas na pokonanie tej trasy to 4 godziny limitu podstawowego oraz 1 godziny tzw. limitu spóźnień;

- TP25 Turystyczna - czyli 20 km, start indywidualny lub z zespołach do 5 osób. Czas na pokonanie tej trasy to 6,5 godzin limitu podstawowego oraz 2 godziny tzw. limitu spóźnień;

- TP30 Zaawansowana - czyli 30 km, start indywidualny lub w zespołach do 5 osób. Czas na pokonanie tej trasy to 7,5 godziny limitu podstawowego oraz 2 godziny tzw. limitu spóźnień;

- TP50 - czyli 50 km, start indywidualny lub w zespołach do 3 osób. Czas na pokonanie tej trasy to 12 godzin limitu podstawowego oraz 2 godziny tzw. limitu spóźnień;

Długość każdej trasy liczona jest wzdłuż najkrótszych elementów liniowych (istniejące drogi, ścieżki, granice kultur itp.) naniesionych na mapie łączących poszczególne punkty kontrolne (zwane dalej PK).

Mimo że trasa jest określona na podaną liczbę km, drużyny mogą znacznie przekroczyć ten dystans, jeśli wybiorą gorszą strategię (kolejność marszu/jazdy do kolejnych PK). Istotne jest zatem dotarcie do jak największej liczby PK i zmieszczenie się w limitach czasowych. Trasa będzie tak skonstruowana, aby możliwe było zdobycie wszystkich PK w wyznaczonym limicie czasu również dla piechurów (nie tylko dla biegaczy).

Minuty startowe:

Na wszystkich trasach start odbywa się z interwałem czasowym od 1 do 5 minut, zależnym od ilości startujących. Minuty startowe zespołów przydzielane będą w drodze losowania i ogłoszone w miejscu startu. W miarę możliwości w nocy z piątku na sobotę przed imprezą minuty startowe zostaną opublikowane na stronie internetowej Tułacza tak, aby każdy mógł przyjechać tuż przed swoim startem bez konieczności spędzania kilku godzin w bazie.
Program Rajdu
Regulamin Rajdu

Wakacyjny Tułacz to Rajd na Orientację w którym wystartować możesz na jednej z pięciu tras: rowerem bądź pieszo, indywidualnie bądź w grupie. Wybór należy do Ciebie. Wakacyjny Tułacz to Rajd na Orientację w którym wystartować możesz na jednej z pięciu tras: rowerem bądź pieszo, indywidualnie bądź w grupie. Wybór należy do Ciebie.

Opłata startowa od osoby, na wszystkich trasach:

- 25 zł / os. na trasie TP10 w terminie do 11 czerwca 2018
- 45 zł / os. na trasach TP20 i TP30, w terminie do 11 czerwca 2018
- 55 zł / os. na trasach TP50 i TR50, w terminie do 11 czerwca 2018
- 35 zł / os. na trasie TP10 w terminie po 11 czerwca 2018 oraz na starcie
- 60 zł / os. na trasach TP20 i TP30, w term. po 11 czerwca 2018 oraz na starcie
- 75 zł / os. na trasach TP50 i TR50, w term. po 11 czerwca 2018 oraz na starcie

O wysokości opłaty startowej decyduje data jego wpłaty. Opłatę należy uiścić przekazem pocztowym na adres z pkt. "zgłoszenia" lub przelewem bankowym na konto:

73 1140 2004 0000 3502 0435 4718
BP Almanak Wojciech Suchy,
ul. Przemyska 12a/1, 80-180 Gdańsk
z dopiskiem: "darowizna od 'imię nazwisko uczestnika', drużyna nr ..."

- Prosimy nie dodawać żadnych innych danych w tytule przelewu.
- Numer drużyny jednoznacznie identyfikuje trasę.
- Możliwe jest również dokonanie wpłaty w bazie zawodów, jednakże będzie ona wyższa o 15 zł.
- Wpłat za kilka osób można dokonywać jednym przelewem podając w tytule imię i nazwisko tylko jednej osoby z drużyny. Potwierdzenie zaksięgowania wpłaty zostanie zaznaczone na stronie www Tułacza, na listach uczestników w kolumnie "wpisowe" w postaci zapisu "jest". Każdy inny zapis wymagać będzie wyjaśnień w sekretariacie za okazaniem dowodu wpłaty, który bezwzględnie należy wówczas okazać.

Zgłoszenia:

- za pośrednictwem formularza na stronie internetowej
- lub w bazie rajdu

Organizator:

WWW: Bractwo Przygody Almanak
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej
ul. Przemyska 12a/1
80-180 Gdańsk
Kierownik Rajdu:

Wojciech Suchy
+48 502-76-55-36
almanak@almanak.pl

Kolejne edycje Tułaczy:

- Jesienny Tułacz - w nocy 29/30 września 2018 (impreza nocna)
- Wiosenny Tułacz - sobota, 30 marca 2019 (impreza dzienna)

Zaczynasz swoją przygodę z mapą i kompasem?
-Przeczytaj artykuł o imprezach na orientację od A do Z

Wydarzenia

Opinie (12) 2 zablokowane

 • Impreza potrzebuje świeżych pomysłów bo ostatnio słabo funkcjonuje. (5)

  Budowniczych (nie wszystkich ale niektórych) trzeba by wysłać przymusowo na jakieś inne imprezy na orientację żeby zobaczyli jak to powinno wyglądać. Łamigłówki orientacyjne są fajne o ile są rozwiązalne a nie stają się loterią. Wydruki map również są słabe i mało wyraźne. Jak się ktoś postara to czarno-białe by zrobił ładniejsze. Do tego komercyjne podejście szefa tej firmy powoli staje się męczące - 45 w pierwszym terminie to jest totalne przegięcie za taką marną jakość.

  • 12 2

  • (2)

   Pozwolę sobie nie zgodzić się z opinią. Właśnie wprowadzanie jak to piszesz "łamigłówek orientacyjnych" jest świeżością (nawiązując do tytułu postu), bo wszyscy inni dookoła (bez wyjątku) poszli na łatwiznę i stawiają tylko zwykłe punkty kontrolne, czasem nawet są imprezy bez punktów stowarzyszonych. Wielokrotnie łatwiej jest zrobić trasę bez tych "wymyśleń".

   • 1 0

   • Nikt nie mówi że łamigłówki są złe ale muszą być rozwiązalne (1)

    Generalnie nuda jest gorsza od faszyzmu :) ALE - azymut z dokładnością do 1 stopnia i odległością około 1 km nie jest wystarczająco dokładnie wyznaczalny na mapie 1:10000 gdzie stowarzysze masz co 20m, szczególnie jak jest to wycinek cieniowania do wpasowania w mapę 1:25000 - takie na przykład są właśnie tułaczowe łamigłówki. To na komputerze jest ciężko wyznaczyć na numerycznej mapie a co dopiero w czasie marszu.

    A że na innych imprezach nic się takiego nie dzieje i tylko są zwykłe punkty to akurat nie jest prawda - pochodź na mniejsze imprezy i zobaczysz jakie zwariowane mapy potrafią być, nie tylko na TZ.

    • 0 1

    • Jeżeli azymuty były z dokładnością do 1 st. to faktycznie przesada... Niemniej na zadnej innej ino nie ma takiego zróznicowania zadań. Moja wypowiedź odnośnie innych imprez dotyczyła imprez o podobnych dystansach - kaszubska włóczęga , zkompasem, spiros, harce prezesa itp. Tam już zostały tylko "normalne" PK, w niektórych - bez PSów.... Do małych imprez mam awersję - siedzenie w lesie na powierzchni 2x2 km kw. mnie nie bawi - wolę dłuższy dystans -> zróżnicowanie i zapoznawanie z przyrodą. Pozdrawiam!

     • 1 0

  • Rasowa InO (1)

   Cykl Tułaczy ma swój klimacik i nie należy go zmieniać. Punkty rozstawiane są zawsze bardzo precyzyjnie i jeśli ktoś umie się posługiwać mapą oraz kompasem, to znajdzie je. Mapy są bardzo dokładne i w zupełności wystarczą do nawigacji. Stowarzyszy jest dużo, to prawda ale dzięki nim jest zawsze ten dreszczyk emocji, czy wziąłem dobry PK, czy też nie. Osobiście uczestniczyłem już w wielu Tułaczach i mam nadzieję na kolejne wiele, bo bardzo lubię zarówno imprezę, jak i organizatorów oraz uczestników. Dla mnie jest super i niech tak zostanie! Na Wakacyjnym też będę i polecam.

   • 1 0

   • nie było rozstawionego jednego z PK

    Tułacz dostał za to mniej punktów w ocenie imprez w cyklu pucharu Polski.

    • 0 0

 • ! (1)

  Dlaczego w tytule przelewu trzeba wpisać "darowizna". jeśli jest to opłata - wpisowe?

  • 15 0

  • hahaha czyli oszukuja na podatkach

   impreza bezpłatna ale obowiązkowa darowizna takie cyrki tylko w Polsce

   • 7 0

 • Darowizna...

  Wał, wał, wał!

  • 9 0

 • Impreza dla tułaczy

  Czyli dla bezdomnych??? Fajna sprawa że pomyśleli o biednych

  • 1 2

 • Trochę już mam dość tych imprez na orientację... (1)

  • 1 2

  • To siedź w domu, albo włóż nos w inny sos ;)

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Zawody Rowerowe Cross Country Sobieszewo

100 zł
zawody / wyścigi

Rowerowy Potop AZS

659 zł
rajd / wędrówka

Znajdź trasę rowerową

Forum