rowery

stat

Wrzucili rower Mevo do zbiornika retencyjnego. Chuligani zatrzymani

Rower Mevo wrzucony do zbiornika Augustowska przez chuliganów, a następnie wydobyty z niego. Sprawcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, jeśli wystąpi o to właściciel roweru - firma Nextbike.
Rower Mevo wrzucony do zbiornika Augustowska przez chuliganów, a następnie wydobyty z niego. Sprawcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, jeśli wystąpi o to właściciel roweru - firma Nextbike. fot. cztytelnik/Raport Trójmiasto

Wrzucili rower Mevo do zbiornika retencyjnego i po interwencji przechodniów zostali zatrzymani przez policję. - Jeśli pokrzywdzony złoży wniosek o ściganie sprawców, mężczyźni usłyszą zarzut uszkodzenia mienia - mówi asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.Wydarzenia rozegrały się w środę, około godziny 21, w okolicy zbiornika retencyjnego "Augustowska" na Oruni Górnej. zobacz na mapie Gdańska O sprawie poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. To właśnie oni zasygnalizowali zdarzenie również policjantom.

W dniu wczorajszym (03.07.19) wraz z dwoma kolegami byłem nad zbiornikiem retencyjnym Augustowska. Siedząc na ławce minęła nas trójka Panów prowadzących rower MEVO. Wspomniani Panowie opuszczając teren wokół zbiornika postanowili "zaparkować" w nim rower który znalazł się całkowicie pod wodą. Wraz z jednym z kolegów udało nam się dogonić Panów i namówić żeby się cofnęli i wyciągnęli rower z wody. W miedzy czasie wykonaliśmy telefon do operatora MEVA informując o całym fakcie. Potwierdzili że rower o podanym numerze miał nieautoryzowany przejazd przed zajściem. Poprosiliśmy o przyjazd serwisu w celu zweryfikowania stanu roweru, okazało się to raczej nie możliwe. Rozmawiając można było odnieść wrażenie że osoba prowadząca rozmowę była niezainteresowana faktem zniszczenia roweru i tego że sprawcy byli na miejscu. Zostaliśmy jedynie poinformowani że można rower odprowadzić na stację, to wszystko... Już na własną rękę zawiadomiliśmy policję która zjawiła się na miejscu. Rower jak i sprawcy zdarzenia zostali przewiezieni na komisariat.


Czy chuligani powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej?

koniecznie, ponieważ uszkodzili de facto publiczne mienie 91%
trudno powiedzieć, uszkodzenia mogą być niewielkie 4%
nie, sądy i policja mają ważniejsze sprawy na głowie 5%
zakończona Łącznie głosów: 5202
Aspirant Karina Kamińska potwierdziła, że policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że dwóch mężczyzn wrzuciło do zbiornika retencyjnego rower.

- Na miejsce oficer dyżurny wysłała policyjnych wywiadowców, którzy w wyniku interwencji zatrzymali dwóch nietrzeźwych mieszkańców Gdańska w wieku 20 i 26 lat. Zatrzymani nie potrafili wyjaśnić policjantom swojego zachowania. Policjanci zabezpieczyli uszkodzony rower i skontaktowali się w tej sprawie z biurem obsługi firmy, do której należy rower - wskazuje policjantka.
Mundurowi zatrzymali obu mężczyzn w policyjnej celi. Policjanci informują, że 20- i 26-latek mogą usłyszeć zarzut uszkodzenia mienia. Zależy to jednak od tego, czy firma Nextbike, która jest właścicielem rowerów Mevo, złoży w tej sprawie stosowne doniesienie.

Czekamy na stanowisko Nextbike w tej sprawie.

Stanowisko Nextbike:

Niestety, przypadki wandalizmu zdarzają się i Mevo nie jest tu wyjątkiem. Mimo wszystko wciąż trudno rozumieć pobudki, jakimi mogli kierować się sprawcy. Taka bezmyślna dewastacja jest oburzająca zwłaszcza, że pośrednio dotyka wszystkich użytkowników Systemu Roweru Metropolitalnego Mevo.

Każdy tego typu przypadek traktujemy bardzo poważnie, współpracujemy z policją w celu pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności tak, by wandale nie mogli czuć się bezkarni.

W zależności od wartości strat można tu mówić o wykroczeniu lub nawet przestępstwie. Operator rozpoczął procedury wynikające z Regulaminu systemu i dziś zostanie złożone na komendzie policji stosowne zawiadomienie i sprawcy incydentu usłyszą zarzuty.

Szkody wynikające z regulaminu oszacowaliśmy na kwotę ok. 3 500 zł brutto.

W środę w internecie pojawiło się też zdjęcie roweru MEVO zaparkowanego na dachu... kiosku.
W środę w internecie pojawiło się też zdjęcie roweru MEVO zaparkowanego na dachu... kiosku. fot. Paweł Kowalnis / facebook
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »