rowery

stat

Testy trójkołowego roweru poziomego

Rowery trójkołowe to wciąż wielka rzadkość na deptakach i drogach rowerowych. Być może odstrasza nas ich masa, szerokość, czy też krawężniki do pokonania. Błąd ! Drugi prototyp Pana Krzysztofa Binko daje niezapomniane wrażenia z jazdy i to nie tylko w mieście, ale i również w terenie.Troll, bo tak został nazwany, wyposażony jest w części klasy "podstawowej". Pomimo tego zaskakiwał na każdym kroku. Tarczowe hamulce na linkach chciały zatrzymać w miejscu. Rower bardzo chętnie wchodzi w dryf przy wysokiej prędkości.

Na płaskim asfalcie testujący osiągnęli 42 km/h. To ledwie kilka km/h mniej niż na rowerze górskim. Pomimo masy nieco przekraczającej 20 kg testujący nie dali się nawet na stromych podjazdach. Jak podkreślają - wiele przyjemności daje jazda po lekkich bezdrożach. Ponadto, trójkołowiec bardzo dobrze radzi sobie w trawie, czy innych wybojach. Z łatwością pokonuje niskie krawężniki.

Jego szerokość to ledwie 1,1 metra, zmieści się chociażby w bagażniku samochodu.

Konstrukcja trójkołowca oparta o stalową ramę jest sprężysta sama w sobie. Jak podkreśla sam jego konstruktor amortyzacja w następnych modelach nie jest potrzebna. Komfort jest wyraźnie lepszy niż w każdym dwukołowcu. Po sześciu godzinach jazdy testujący nie odczuwali żadnego bólu.

Trolla testował Team Trójmiasto Przymorze

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z konstruktorem trójkołowca: panem Krzysztofem Binko
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (27)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »