• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Poznaliśmy datę startu Mevo. Pełna flota przez dwa tygodnie

Maciej Korolczuk
9 listopada 2023, godz. 14:45 
Opinie (145)
Najnowszy artykuł na ten temat 25 nowych stacji Mevo. Mają być gotowe wiosną
W czwartek, 16 listopada, system Mevo ruszy w pełnym wymiarze. Na ulicach pojawi się pełna flota, ruszą też opłaty za korzystanie z rowerów. W czwartek, 16 listopada, system Mevo ruszy w pełnym wymiarze. Na ulicach pojawi się pełna flota, ruszą też opłaty za korzystanie z rowerów.

Od kilku tygodni firma City Bike Global spełnia warunki kontraktu, umożliwiające pełne uruchomienie Mevo - informuje Obszar Metropolitalny i ogłasza koniec testów systemu. Od 16 listopada uruchomione zostaną opłaty za korzystanie z rowerów. Pełna flota 4 tys. rowerów będzie dostępna jeszcze przez dwa tygodnie. Od 1 grudnia do końca lutego na ulicach metropolii pozostanie połowa, a więc 2 tys. rowerów.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Testowałe(a)ś Mevo?

Zgodnie z naszymi ostatnimi zapowiedziami, powoli kończą się testy zewnętrzne systemu Mevo. Potrwają one jeszcze tylko przez tydzień.

W czwartek, 16 listopada, system ruszy już w pełnym wymiarze.

Na ulice wyjedzie wtedy cała flota 4 tys. rowerów.

Od tej pory trzeba będzie także w pełni płacić za przejazd.

08:07 30 LISTOPADA

Standard odśnieżania (37 opinii)

Jak to jest z tym odśnieżaniem?
Mieszkańcy płacą za odśnieżanie mechaniczne? Posypywanie? Czy szczotkowanie?
Czy odśnieżamy chodniki czy ścieżki rowerowe?
Nic tu nie działa.. Komunikacja w korkach z racji na priorytet dla deweloperów, mobilonsc Mevo na letnich po śniegu.. A co tam i tak FV za rowery od operatora będzie. Tylko ubezpieczenie od złamań dla użytkowników systemu w cenie wynajęcia powinno być.
Może ktoś FV nie zapłacił.
Jak to jest z tym odśnieżaniem?
Mieszkańcy płacą za odśnieżanie mechaniczne? Posypywanie? Czy szczotkowanie?
Czy odśnieżamy chodniki czy ścieżki rowerowe?
Nic tu nie działa.. Komunikacja w korkach z racji na priorytet dla deweloperów, mobilonsc Mevo na letnich po śniegu.. A co tam i tak FV za rowery od operatora będzie. Tylko ubezpieczenie od złamań dla użytkowników systemu w cenie wynajęcia powinno być.
Może ktoś FV nie zapłacił.
Zobacz więcej

  • Od początku testów użytkownicy przejechali rowerami prawie 2 mln km
  • W systemie zarejestrowało się 107 tys. osób, które w sumie odbyły 490 tys. podróży.
  • 73 proc. z nich miało miejsce w tygodniu, a pozostałe w weekendy.
  • Ponadto 67 tys. przejazdów trwało od 5 do 10 minut, prawie tyle samo, bo 66 tys. - powyżej 20 minut.
  • Na jeden rower przypadło średnio 7 wypożyczeń.

- Od kilku tygodni hiszpański operator, firma City Bike Global, spełnia warunki kontraktu umożliwiające uruchomienie pełnego systemu - informuje Dagmara Kleczewska, kierownik projektu Mevo. - Codziennie odnotowujemy pełną dostępność i relokację rowerów, włączono ponownie funkcje rezerwacji i postoju roweru w aplikacji, system poprawnie nalicza opłaty dodatkowe, zatem możemy przejść do kolejnego etapu.
Jak informuje Obszar Metropolitalny, pełna flota na ulicach metropolii jest już od kilku dni. 3 tys. z nich to rowery elektryczne, a 1 tys. - rowery klasyczne.Abonamenty dobowe, miesięczne i roczneUruchomienie systemu pozwoli korzystać z Mevo wszystkim chętnym - zarówno w ofercie abonamentowej (29,99 zł/mc lub 259 zł/rok albo 59zł/48h), jak i pay as you go (0,15 zł za minutę jazdy klasykiem i 0,30 zł za minutę jazdy elektrykiem).

Obowiązujące limity czasowe (120 minut/dzień na rower klasyczny lub 60 minut/dzień na rower elektryczny) będą dotyczyły użytkowników abonamentu miesięcznego i rocznego. Po wykorzystanym czasie zaczną obowiązywać opłaty minutowe. W przypadku roweru klasycznego: 0,10 zł, w przypadku roweru ze wspomaganiem elektrycznym: 0,20 zł. Osoby korzystające z opcji pay as you go mogą jeździć bez ograniczeń czasowych.

Do dyspozycji użytkowników będzie także abonament 48 h w cenie 59 zł. Umożliwi korzystanie przez 480 minut z roweru klasycznego albo 240 minut z roweru elektrycznego. Po upływie czasu przysługującego w ramach taryfy zaczną obowiązywać opłaty minutowe: 0,20 zł za jazdę klasykiem i 0,40 zł za podróż elektrykiem.Pełna pula rowerów tylko na dwa tygodnieBez zmian pozostanie możliwość skorzystania z opcji postoju i rezerwacji roweru. Pauza odbywa się w ramach trwającego wypożyczenia. Po jej wybraniu czas korzystania z jednośladu liczy się tak samo jak w trakcie jazdy. Rezerwacja może trwać 10 minut. Po ich upływie rower wraca do systemu jako dostępny do wypożyczenia dla innych mieszkańców. Chcąc korzystać z systemu, w wirtualnym portfelu każdorazowo powinna znajdować się kwota min. 10 zł. Pozostaje również opłata w wysokości 10 zł za pozostawienie roweru poza stacją postoju Mevo oraz dodatkowe opłaty nakładane na użytkowników za nieprzestrzeganie zapisów regulaminu.

Pełna flota rowerów będzie dostępna tylko przez dwa tygodnie, a więc do 30 listopada. Od 1 grudnia - zgodnie z zapisami umowy - zostanie zmniejszona o połowę. Tak będzie do końca lutego. Do dyspozycji mieszkańców pozostanie 1,6 tys. rowerów elektrycznych i 500 rowerów tradycyjnych.

Pełna flota wróci na ulice Trójmiasta i pozostałych pomorskich gmin zrzeszonych w Obszarze Metropolitalnym na początku marca.
16:33 9 LISTOPADA

Koniec testów Mevo (13 opinii)

Już niedługo koniec publicznych testów Mevo. Wielu mówi, że były niepotrzebne ale to nieprawda. Przez ostatnie 1,5 miesiąca dowiedzieliście się ilu złodziei i bez mózgów macie w sąsiedztwie. Hiszpański operator znalazł za to prawdopodobnie brakujące ogniwo na drabinie ewolucji, wspólnego przodka małpy i człowieka - okazało się, że mieszkają w Trojmiescie
Już niedługo koniec publicznych testów Mevo. Wielu mówi, że były niepotrzebne ale to nieprawda. Przez ostatnie 1,5 miesiąca dowiedzieliście się ilu złodziei i bez mózgów macie w sąsiedztwie. Hiszpański operator znalazł za to prawdopodobnie brakujące ogniwo na drabinie ewolucji, wspólnego przodka małpy i człowieka - okazało się, że mieszkają w Trojmiescie Zobacz więcej

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (145)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Znajdź trasę rowerową

Forum