rowery

stat

Podniebne loty ze skoczni sopockiej

Typ miejsca: była skocznia narciarska w Sopocie
obecnie służąca trójmiejskim wyczynowcom pragnącym na rowerze "dotknąć chmur" ;)


Niedaleko najlepszego miejsca widokowego w Sopocie - Łysej Góry. W prostej linii jest to jakieś 250 metrów. Warunki zjazdu są nieco gorsze niż na słynnym gdańskim 'Tomacu', jednak miejsce jest ciekawe i warte obejrzenia.
Uwaga!!!
Na dole nie powinno się (bez odpowiednich umiejętności) kierować na usypane podwójne hopki. Czasami zresztą ich z góry nie widać, a na dole jest za późno na jakąkolwiek reakcję. Ogólna zasada przy zjazdach: najpierw oglądamy, później zjeżdżamy. I o ile jesteśmy na samym początku sopockiej skoczni - możemy zawsze zrezygnować!

Jak dojechać?

Zaczynamy na skrzyżowaniu Sikorskiego i Armii Krajowej. Następnie podążamy ul.Żeromskiego (po drodze w lewo odbija ul.Abrahama). Mijamy progi zwalniające na tejże ulicy. Koniec Żeromskiego przechodzi pod kątem prostym w prawo w bruk i... po dwustu metrach mamy już Łysą Polanę ze szczytem o nazwie Łysa Góra. Ścieżka biegnie po prawej stronie polany. Wjeżdżamy prawie na sam szczyt (ciągle przy ścianie lasu). A na górze (rozwidlenie) wybieramy dróżkę zgodnie ze strzałką na mapie. W ten sposób jesteśmy prawie na szczycie skoczni.

Pozostaje życzyć miłych zjazdów!
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (40)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »