• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Niewielkie zainteresowanie reklamą na Mevo

Krzysztof Koprowski
27 grudnia 2023, godz. 20:00 
Opinie (75)
aktualizacja: godz. 13:38 (29 grudnia 2023)
Konstrukcja rowerów Mevo umożliwia umieszczenie reklam w kilku miejscach. Konstrukcja rowerów Mevo umożliwia umieszczenie reklam w kilku miejscach.

Rowery Mevo jako nośnik reklamowy? Pomysł ten na razie nie cieszy się dużą popularnością. W postępowaniu prowadzonym przez stowarzyszenie Obszaru Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, które odpowiada za rower miejski, wpłynęła zaledwie jedna oferta dotycząca 50 rowerów.Aktualizacja 29 grudnia: Po publikacji artykułu stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot sprostowało wcześniej przekazaną nam informację.

Złożoną ofertę na kwotę 1250 zł za pakiet 50 rowerów należy rozpatrywać w odniesieniu do całej floty Mevo. To oznacza, że ostateczna kwota oferty to ok. 660 tys. zł za rok wynajmu powierzchni reklamowej na wszystkich rowerach Mevo.


Czy rowery Mevo to dobry nośnik reklamowy?

Rowery Mevo na ulicach aglomeracji obecne są już od kilku miesięcy. Ich konstrukcja - wzorem innych miast z rowerami miejskimi - została w taki sposób zaprojektowana, aby nie tylko sprostać potrzebom technicznym i użytkowym, ale również służyć jako nośnik reklamowy.

Montaż reklam przewidziano na przednim koszyku, ochraniaczu tylnego koła oraz w innych miejscach - w uzgodnieniu z operatorem systemu.

Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, które odpowiada za wdrożenie Mevo, ogłosiło niedawno postępowanie na wynajem powierzchni na:
  • maksymalnie 1800 rowerach w grudniu, styczniu i lutym,
  • maksymalnie 3650 rowerach od marca do końca listopada.

Reklama w portalu Trojmiasto.plReklama na miejskich rowerach Veturilo w Warszawie. Reklama na miejskich rowerach Veturilo w Warszawie.

Jedna oferta od gdańskiej firmy reklamowejZainteresowanie postępowaniem było niewielkie. Wpłynęła zaledwie jedna oferta.

- Wpłynęła jedna oferta - Firmy Reklamowej Moduł na kwotę 1250 zł za pakiet 50 rowerów miesięcznie - informuje Patryk Gochniewski, rzecznik stowarzyszenia OMGGS. - Obecnie trwa jej analiza, nie dokonano jeszcze rozstrzygnięcia postępowania.
Dodajmy, że zgodnie z zapisami umowy wykonawca będzie zobowiązany także do fizycznego umieszczenia, wymiany i demontażu reklam. Będzie mógł także w razie potrzeby "przełożyć" reklamę z roweru, który ulegnie uszkodzeniu na inny sprawny pojazd.

Maksymalny okres trwania umowy to 31 grudnia 2028 r.


Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (75)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rowerowy Potop AZS

659 zł
rajd / wędrówka

Rowerowy Potop AZS

659 zł
rajd / wędrówka

Rowerowy Potop AZS

659 zł
rajd / wędrówka

Znajdź trasę rowerową

Forum