rowery

KaszebeRundka z dala od szos i cywilizacji

Najnowszy artukuł na ten temat

Wybierz się rodzinnie na Kociewie Kołem


Kaszebe Rundka jako Rodzinny Piknik Rowerowy, wzbogaciła program maratonu szosowego Kaszebe Runda 2018. 18-kilometrowa trasa zaplanowana była tak, by każde dziecko powyżej 7 lat mogło pokonać ją samodzielnie pod opieką instruktora, a młodsze dzieci w towarzystwie rodziców bądź opiekunów w foteliku lub przyczepce. To, co wyróżniało minioną imprezę od poprzednich tego typu wycieczek to fakt, że na czas trwania maratonu można było powierzyć organizatorom swoją pociechę. Nad uczestnikami opiekę sprawowali doświadczeni prowadzący i zamykający grupę oraz animatorzy gier i zabaw z Grupy Rowerowej 3miasto.Parametry trasy

  • Region woj. pomorskie
  • Długość trasy 18 km
  • Poziom trudności łatwy
Trasy rowerowe


Opisana trasa to ciekawy kąsek dla osób gustujących w krótkich trasach terenowych:

Rodzinny Piknik Rowerowy był nie tylko wspaniałą okazją do ruchu na powietrzu i aktywnego wypoczynku, ale także integracji dzieci i ich rodziców. W zaproponowanej wycieczce wzięło udział dwukrotnie więcej osób niż w ubiegłym roku - 150 uczestników. Aby móc to wszystko ogarnąć w rajdzie uczestniczyła prawie cała kadra Grupy Rowerowej 3miasto. Organizacją gier i zabaw dla dzieci zajął się wykwalifikowana nauczycielka przedszkolna - Patrycja Szulist.

Maluchy, w zależności od wieku, trasę pokonały samodzielnie lub w fotelikach i przyczepkach. Różnorodność form transportu dzieci była też ciekawym tematem do rozmów. Oprócz dzieci, rodziców, na wycieczkę wybrały się także osoby, które gustują w zdecydowanie krótszych i nie za trudnych trasach. Jak się okazało, pętla wiodąca wśród malowniczych jezior i mokradeł wielu osobom przypadła do gustu i nic dziwnego - te okolice to naprawdę ciekawy rejon nie tylko pod kątem wycieczek rowerowych, ale także wędrówek. Bliskie sąsiedztwo wspaniałych, okolicznych akwenów i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz, sprawiając, że turysta może jeszcze bardziej zagłębić się w przyrodzie. Na trasie naszej wycieczki zobaczyliśmy piękne jeziora: Książe z źródłami rzeki Trzebiochy, Płocice oraz Wierzysko.

Partnerzy i wspaniałe nagrody w sam raz na zbliżające się wakacje letnie:

W tym roku ciekawe upominki otrzymali także rodzice. W pakietach startowych oprócz laminowanych, kolorowych numerków startowych każda rodzina otrzymała mapę turystyczną Nadleśnictwa Kościerzyna, która swym zasięgiem obejmuje cały znaczny obszar leśny wokół serca Kaszub. Z pewnością przyda się ona do planowania ciekawych wycieczek rowerowych, pieszych, a także organizacji pikników w obrębie tej części Borów Tucholskich.
>>> Mapy ufundowało Wydawnictwo Kartograficzne EkoKapio.pl

W połowie naszej rodzinnej przejażdżki odbył się wielki piknik rodzinny. Dzieci pod okiem animatorów gier i zabaw zajęte były różnorodnymi aktywnościami oraz losowaniem wspaniałych nagród. W tym roku wśród upominków znalazły się akcesoria plażowe i wodne, które z pewnością towarzyszyć będą maluchom podczas letnich wakacji. Prezenty gwarantowane w postaci pływaków na ramiona oraz dmuchanych piłek otrzymały najmniejsze dzieci. Starszaki losowały inne dmuchańce: od desek do nauki pływania, koła, zestawy do zabaw po dwuosobowy ponton z wiosłami.
>>> Akcesoria plażowe i wodne ufundowała firma Global Income

Wśród upominków były także termoaktywne czapki Grupy Rowerowej 3miasto. Świetne na chłodniejsze dni do noszenia na co dzień np.: do szkoły, wędrówki bądź pod kask rowerowy.
Na zakończenie Rodzinnego Pikniku Rowerowego pt. Kaszebe Rundka wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami oraz a po wjechaniu na metę regeneracyjnym posiłkiem i napojem: dla dzieci woda, zaś dla dorosłych piwo.

Partnerem rajdu była także firma Itinere, która nas przejazdu rowerowego umożliwiła wypożyczenie akcesoriów turystycznych do transportu dzieci. Zakup fotelika bądź przyczepki z pewnością wiąże się ze znacznymi wydatkami. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem akcesoriów rowerowych do przewozu dzieci, przed zakupem warto zasięgnąć fachowej porady. Warto na kilka dni wypożyczyć interesujący sprzęt i przekonać się, czy na pewno wybór był właściwy.
>>> Itinere - wypożyczalnia sprzętu turystycznego

Parametry trasy:

Początek trasy: Centrum Aqua, ul. Hallera, Kościerzyna
Koniec trasy: Kościerski Rynek
Dystans: 18 km
Czas jazdy z postojami: 5 godzin
Bezpieczeństwo: trasa wiedzie z dala od cywilizacji / w 3 miejscach przecina ruchliwe szosy
Nawierzchnia: przeważają leśne dukty, na których sporadycznie występuje piach
Zalecany rower: górski/crossowy, trasa przejezdna z przyczepką

>>>Mapa wycieczki oraz ślad GPS

GALERIA ZDJĘĆ; fot. Piotr Gąsior [GR3miasto]

Zobacz jak wyglądały zeszłoroczne nasze Rodzinne Rajdy Rowerowe:
(prowadzone w ramach maratonów szosowych spod znaku RowerOwer)

>>> Rodzinny Rajd Rowerowy Żuławy w Kółeczko 2017
>>> Rodzinny Rajd Rowerowy Kociewie Kółeczkiem 2017
>>> Rodzinny Rajd Rowerowy Kaszebe Rundka 2017

Dziękujemy wszystkim za udział w naszych wypadach i zapraszamy na kolejne.
Z pewnością spotkamy się także podczas innych maratonów firmy RowerOver.


Zobacz także naszą rodzinną rowerową przejażdżkę z Majówki 2018:


Info:

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
Co chwilę mamy nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie: czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego też nie sposób się z nami nudzić. Jesteśmy aktywni przez cały rok kalendarzowy, niezależnie od pogody. Jeździmy na rowerach, wędrujemy, pływamy na kajakach i wiele innych. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas!

O naszych inicjatywach, wypadach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Możesz też napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3miasto. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi newsami.


Organizator Rajdu:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rowerowa 3miasto
mail: gr3miasto.info@gmail.com
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (31) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »