• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Idzie wiosna, uważajcie na rowerzystów

Tomek
29 marca 2023, godz. 06:00 
Opinie (389)

- W marcu coraz więcej rowerzystów wyjeżdża na drogi, zwłaszcza w weekendy. Przez zimę część kierowców chyba jednak o nas zapomniała, więc najwyższa pora sobie przypomnieć - pisze czytelnik Trojmiasto.pl, pan Tomasz. Oto jego spostrzeżenia.Zdarza ci się mieć niebezpieczne sytuacje na rowerze?

Przyznaję od razu: jestem rowerzystą sezonowym. Próbowałem jeździć przy niższych temperaturach, ale to nie dla mnie. Żadna przyjemność dojeżdżać do pracy przy temperaturach w okolicach 0 stopni Celsjusza. Rower wyciągam więc z piwnicy na wiosnę.

I w tym roku ponownie powtarza się sytuacja z poprzednich lat. Kierowcy nie wybudzili się jeszcze z zimowego snu, nie rozumieją, że już nie są sami na drodze.Czym to się objawia? Zawsze tym samym. Najczęstsze sytuacje to wymuszenia pierwszeństwa podczas skrętu - czyli jadę prosto drogą rowerową wzdłuż jezdni, a kierowca samochodu skręcający w prawo ładuje się wprost przede mnie, kompletnie nie patrząc. Takie sytuacje na mojej 8-kilometrowej trasie z domu do pracy to codzienność. W ciągu jednego dnia zdarzają się nawet kilka razy. Nierzadko są to naprawdę groźne sytuacje, które nie kończą się tragicznie tylko dzięki mojemu refleksowi, dobrym hamulcom i doświadczeniu w tym, że od kierowców można spodziewać się wszystkiego.

Zdaję sobie sprawę, że rower jest mniejszy niż samochód, więc słabiej go widać. I to mimo migającego światła z przodu i z tyłu... Ale może trzeba sobie przypomnieć, że na drodze są też mniejsze pojazdy? Nie musi dojść do wiosennego potrącenia, żeby kierowcy zaczęli uważać.

Tomek

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (389)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Polish Bike Tour 2023 Wschód 1000 / Maraton Rowerowy Gdańsk - Sanok

zawody / wyścigi

Rowerowy Potop AZS

519 zł
rajd / wędrówka

XXV Jubileuszowy Pomorski Wielki Przejazd Rowerowy (oraz rolkowy, deskorolkowy, hulajnogowy...) (4 opinie)

zlot, rajd / wędrówka

Znajdź trasę rowerową

Forum