rowery

stat

Cyklo Gniewino otwiera sezon na Pomorzu

Cyklo Gniewino za nami
Cyklo Gniewino za nami fot. Ivo Ledwożyw / Cyklo

Na Pomorzu, do ostatniego dnia kwietnia musieli czekać miłośnicy rowerów szosowych na pierwszą okazję do sprawdzenia swojej formy. Apetyty musiały być spore, o czym świadczy przede wszystkim rekordowa frekwencja. W lubianej i cenionej imprezie kolarskiej Cyklo Gniewino wystartowało ponad pół tysiąca kolarzy.Trasa względem zeszłorocznej zmieniła się minimalnie, a różnicę stanowiło kilkaset dodatkowych metrów asfaltu już w samym Gniewinie. Reszta bez zmian - po starcie z Czymanowa ponownie na dobry początek wyrastała ściana podjazdu pod zbiornik Elektrowni Szczytowo-Pompowej Żarnowiec. W tym roku bogato ozdobiona napisami i obsadzona bardzo dużą liczbą kibiców. Doping był wyjątkowy, a część osób nie zapomniała zabrać ze sobą tak pomocnego w budowaniu atmosfery sprzętu jak grill. Sam podjazd staje się symbolem wyścigu pod każdym względem, nie tylko jako kluczowa trudność na trasie dla uczestników - podkreśla Bartłomiej Glaas, organizator imprezy.
Poziom trudności zawodów był zatem identyczny jak wcześniej, dystans Mini pokonywał 23 km pętlę dwukrotnie. Mega musiało dokonać tego cztery razy, rozpoczynając każde okrążenie od wspinaczki z Czymanowa w stronę Gniewina, by później przez Bychowo i Brzyno wrócić nad Jezioro Żarnowieckie. Jak zwykle można było liczyć na fantastyczne widoki i świetne zabezpieczenie trasy.

Na wszystkie te atrakcje zdecydowało się blisko 550 uczestników.
To rekordowa frekwencja i wygląda na to, że taka forma otwarcia rywalizacji szosowej w sezonie przypadła wszystkim do gustu. Same zawody, które były pierwszą odsłoną z czterech imprez Cyklo Szosa, połączonych wspólną klasyfikacją , miały bardzo odmienny charakter w zależności od dystansu.

Na dystansie Mega wśród panów szybko bardzo twarde warunki postawiła czwórka w składzie Jarosław Kowalczyk, Tomasz Repiński, Tomasz OlejnikArkadiusz Petka. Mimo wysiłków rywali i kilku prób przeskoczenia do tej grupki, taka właśnie była ostateczna kolejność na mecie. Na największe wyróżnienie zasługuje jednak ten, który nie zmieścił się na podium, czyli Arkadiusz Petka, bo jest jedynym spośród całej czwórki, który nie ma przeszłości zawodniczej.

Wśród pań wygrała Marta Jaskulska, przyjeżdżając na metę jako dwudziesta ogółem, ledwie 5 minut za wspomnianymi zwycięzcami w klasyfikacji Panów.

Na o połowę krótszym dystansie Mini sprawy potoczyły się inaczej. Boczny wiatr najpierw rozbił peleton na kilka mniejszych grup, które zawzięcie ścigały się nawzajem, zjeżdżając się ponownie w większy peleton dopiero na kilka kilometrów przed metą. W tym zamieszaniu najlepiej w gronie Panów - odnalazł się Artur Szarycz, który wygrał sprint z liczącego prawie 40 osób peletoniku. Wśród kobiet, rywalizację zdominowała Monika Szotowicz z licznie reprezentowanego klubu STC Stargard Szczeciński. Druga na mecie była Weronika Lorkowska z Team Verge Polska.Kalendarz imprez szosowych spod znaku Cyklo?

Okazja do ponownego spotkania z serią Cyklo Szosa już niedługo. Słynne Cyklo Gdynia w tym roku odbędzie się w czerwcu, wraz z Mistrzostwami Polski w Kolarstwie Szosowym. Będzie to wyjątkowa okazja by "otrzeć się" o najlepszych polskich kolarzy zawodowych, którzy rywalizować będą tego samego dnia i na tej samej trasie co amatorzy (start dzieli zaledwie 20 minut). To wszytko już 25 czerwca. Kolejny termin to 9 lipca i Cyklo Strzepcz, a serię zamknie Cyklo Kartuzy, na które zapraszamy 2 września.

Zobacz nasze relacje z ubiegłego sezonu szosowego:

>>>1.Cyklo Sopot
>>>2.Cyklo Gniewino
>>>3.Cyklo Gdynia

Organizator

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe
>>> strona imprezy: Cyklo Gniewino
ul. Hryniewickiego 8A, 81-340 Gdynia
Email: kontakt@cyklo.info.pl
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »