wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Forum rowery

wiadomości

stat

Cyklo Gdynia MTB za nami

Wideo relacja z Cyklo Gdynia MTB 2016


552 uczestników ścigało się w niedzielę w zawodach Cyklo Gdynia MTB. To druga odsłona z serii imprez kolarstwa górskiego organizowanych przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe. Zanim na starcie stanęli uczestnicy gotowi do pokonania dystansów 30 km i 45 km oraz dystansu Fit, rywalizację otworzyły dzieci, które startowały w siedmiu kategoriach wiekowych począwszy od 2 lat i rowerków biegowych skończywszy na kategorii 13 - 15 lat.Startom towarzyszyły niesamowite emocje, które udzielały się zarówno samym uczestnikom, jak i rodzicom najmłodszych. Maluchy wykazały się niesamowitym hartem ducha, wolą walki ogromną ambicją, a jeśli chodzi o skalę pozytywnych emocji to bezsprzecznym hitem okazał się wyścig 2 - 4 lat!

Tak jak nad maluchami świeciło słońce, tak na czas startu starszych, warunki pogodowe drastycznie zmieniły się. Najcięższy, dystans Mega, który zakładał pokonanie 3 okrążeń po 15 km wystartował przy opadach gradu i śniegu.

Pętla zaczynała się płaskim asfaltowym odcinkiem, a w miarę upływu kilometrów po przekroczeniu ul. Małokackiej występowały po sobie coraz bardziej wymagające i interwałowe podjazdy. Podczas wyścigu szybko wyklarowała się dwu osobowa czołówka w składzie Krzysztof Krzywy (Nexus Team) oraz Andrzej Kaiser (EuroBike Kaczmarek Electric Team), która po zmianach niezagrożenie dotarła do mety, na finiszu rozstrzygając zwycięstwo. O długość roweru szybszy okazał się zawodnik Nexus Team. Na ostatnim stopniu podium stanął Łukasz Derheld (EDF Trek Gdynia), którego niezwykle ambitna i samotna jazda przyniosła bardzo dobry efekt.

Wśród Pań na najwyższym stopniu podium stanęła koleżanka klubowa Łukasza - Agnieszka Patoka (EDF Trek Gdynia), która po bardzo zaciętej walce z przewagą kilkunastu sekund pokonuje Annę Świrkowicz z ASE Team oraz Joannę Bejm z Gdyni.

Dystans Mini to prawie 300 uczestników, którzy również przed wjazdem na wąskie single mogli zająć odpowiednie pozycje na szerokiej dwukilometrowej dojazdówce. Po pierwszym okrążeniu na czoło wyszło 4 zawodników i stworzyło bardzo mocną grupę w składzie: Cezary Mrozowicz i Mateusz Tygielski (Nexus Team), Sławomir Pituch (EuroBike Kaczmarek Electric Team) oraz Wiktor Stankiewicz (Team Verge Polska). O kolejności na mecie zadecydowały ostatni zjazd oraz płaski odcinek prowadzący do mety, gdzie swoje ogromne doświadczenie przełajowe wykorzystał Sławomir Pituch. Zawodnik z Bytowa wyprzedził Mateusza Tygielskiego oraz Wiktora Stankiewicza.

Wśród Pań bezapelacyjną zwyciężczynią na krótszym dystansie okazała się Aleksandra Zabrocka (Baszta Bytów) wyprzedzając Aleksandrę Romańską (GK STG) oraz Edytę Jakubowską-Olech (MTB Eldar Śliwice).

Pełne wyniki:

>>>Wyniki dla tras: Mega/Mini/Fit
>>>Wyniki dla tras dziecięcych 2-15 lat>>>GALERIA ZDJĘĆ 1/Trasa Mini; autor: FotoBikerMTB/Facebook
>>>GALERIA ZDJĘĆ 2/Trasa Mega; autor: FotoBikerMTB/Facebook

Kolejne edycje cyklu MTB:

>>> Cyklo Sierakowice MTB, już 4 czerwca
>>> Cyklo Krokowa MTB, 17 września.

Zobacz nasze relacje z ubiegłego sezonu:

>>>1.Cyklo Gdynia MTB
>>>2.Cyklo Sopot
>>>3.Cyklo Gniewino
>>>4.Cyklo Gdynia Eliminator
>>>5.Cyklo Gdynia

Organizator

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe
>>> strona imprezy: Cyklo Gdynia MTB
ul. Hryniewickiego 8A, 81-340 Gdynia
Email: kontakt@cyklo.info.pl
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.