Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!

Mamy w planach

 • Czwartkowa wędrówka po pracy

  18 stycznia 2018

  W czwartek po pracy wybieramy się na kolejną, wieczorną wędrówkę po lesie. Tym razem trasa naszej marszruty zapozna nas z trzema głazami narzutowymi: Diabelskim Głazem, który znajduje się na zboczu Czarciej Góry, Głazem na Wzgórzu oraz znacznie mniejszym eratykiem zwanym Kamienną Twarzą. Z uwagi na fakt, że trasę wędrówki pokonywać będziemy po zmroku, prosimy o posiadanie dobrej latarki, najlepiej czołówki. Warto też ubrać buty trekkingowe, najlepiej za kostkę. Do przejścia mamy pętlę o dystansie ok. 13 km. Naszą marszrutę rozpoczynamy o godz.18 spod Katedry Oliwskiej w Gdańsku.

  więcej
 • Wędrówka przez wzniesienia górujące nad Redą

  20 stycznia 2018

  W sobotę, 20 stycznia wybierzemy się na dwie wędrówki, których trasy obejmą najpiękniejsze wzniesienia górujące nad doliną rzeki Redy. Pierwsza pętla, w obrębie Luzina liczyć będzie ok. 5 km i zajmie nam około półtorej godziny. Druga pętla będzie nieco dłuższa i trudniejsza. Do przejścia będziemy mieli ok.15 km pokonując znaczne przewyższenia terenu, z których podziwiać będziemy przepiękne zimowe krajobrazy. Najwyższym szczytem będzie Góra Wysoka licząca 179,2 m n.p.m. Wędrować będziemy głównie terenami zalesionymi w obrębie południowej części Puszczy Wierzchucińskiej. Na zakończenie drugiej pętli zrobimy grilla, bądź ognisko i upieczemy kiełbaski.

  więcej
 • Nocny marsz Śniegołazy 2018

  od: 17 lutego 2018 do: 18 lutego 2018

  50 km, pieszo, o własnych siłach, z czołówką i mapą, towarzyszami u boku i pod osłoną nocy? Tak, to właśnie zbliżające się już po raz trzynasty Śniegołazy, czyli nocny marsz długodystansowy, którego organizatorem jest Akademicki Klub Kadry GDAKK - organizacja turystyczna działająca na Politechnice Gdańskiej już blisko 50 lat.

  więcej
 • Rajd na Orientację pt. Kompas Wikingów

  od: 15 marca 2018 do: 17 marca 2018

  Ciesząca się ogromnym zainteresowaniem impreza na orientację pt. Kompas Wikingów, w 2018 r. odbędzie się dwukrotnie: w dniach 15-17 marca (trasy krótsze) oraz 12-14 kwietnia (trasy dłuższe). Tym razem zabieramy Was w pasjonujący rejs promem Stena Line do Karlskrony. Tam podejmiemy sportową rywalizację w niesamowitych okolicach - wśród tajemniczych, skalistych szkierów; w polodowcowym terenie - pełnym jezior, granitowych głazów; pośród iglastego, skandynawskiego lasu. Na drodze napotkamy również malownicze miejscowości z charakterystycznymi, typowymi dla Szwecji, drewnianymi domkami w ceglastym kolorze. Do wyboru po dwie trasy na każdy termin: jedna dla rowerzystów i jedna dla piechurów, z tym że w marcu trasy będą krótsze, a w kwietniu dłuższe. Będzie to po prostu niezapomniany, skandynawski Rajd "Z kompasem"!

  więcej
 • Rajd na Orientację pt. Kompas Wikingów

  od: 12 kwietnia 2018 do: 14 kwietnia 2018

  Ciesząca się ogromnym zainteresowaniem impreza na orientację pt. Kompas Wikingów, w 2018 r. odbędzie się dwukrotnie: w dniach 15-17 marca (trasy krótsze) oraz 12-14 kwietnia (trasy dłuższe). Tym razem zabieramy Was w pasjonujący rejs promem Stena Line do Karlskrony. Tam podejmiemy sportową rywalizację w niesamowitych okolicach - wśród tajemniczych, skalistych szkierów; w polodowcowym terenie - pełnym jezior, granitowych głazów; pośród iglastego, skandynawskiego lasu. Na drodze napotkamy również malownicze miejscowości z charakterystycznymi, typowymi dla Szwecji, drewnianymi domkami w ceglastym kolorze. Do wyboru po dwie trasy na każdy termin: jedna dla rowerzystów i jedna dla piechurów, z tym że w marcu trasy będą krótsze (20 km), a w kwietniu dłuższe (40 km). Będzie to po prostu niezapomniany, skandynawski Rajd "Z kompasem"!

  więcej
 • Maraton szosowy pt. KaszebeRunda 2018

  27 maja 2018

  KaszebeRunda to rekreacyjno-sportowy maraton rowerowy skierowany do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze, którzy maja ochotę zmierzyć się z głównym dystansem 225 km zdobywając tytuł Profesora lub krótszymi trasą Doktor: 125 km, bądź Magister: 65 km. Trasy KaszebeRunda rozciągają się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej, będą one zabezpieczone i oznakowane. To szosowe pętle ze startem i metą w Kościerzynie. Nie ważne na jakim rowerze pojedziesz, ważne, że ustanowisz swój własny rekord. Kask rowerowy jest obowiązkowy. Na mecie: medal ukończenia, dyplom, masaż powysiłkowy, pasta party oraz napój schłodzony. W związku z planowaną, rekordową liczbą uczestników organizator zamierza wdrożyć dodatkowe środki zabezpieczające w postaci wyłączenia z ruchu drogowego fragmentów trasy.

  więcej
 • Rowerowy Maraton Wisła 1200

  od: 6 lipca 2018 do: 13 lipca 2018

  Ludzie podróżowali wzdłuż rzek od wieków. W naturalny sposób wytyczały one szlaki komunikacji, a swoją zmiennością uczyły szacunku dla potęgi natury. Tak też poprowadzona została trasa rowerowego maratonu od źródeł po ujście królowej polskich rzek, pt. Wisła 1200, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Afryka Nowaka. Choć ultramaraton odbędzie się 6 lipca 2018 r., zapisy już wystartowały.

  więcej