Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!

Mamy w planach

 • Wycieczka rowerowa wśród najpiękniejszych jezior w okolicach Trójmiasta

  sobota 25 maja 2019

  W sobotę, 25 maja wybieramy się na nieco dłuższą wiosenną przebieżkę rowerową wśród malowniczych łąk, pół, torfowisk, jezior i lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Oprócz walorów przyrodniczych i rekreacyjnych celem naszej przejażdżki jest wypoczynek nad jednym z akwenów wodnych. Pierwsza część trasy przemierzać będzie liczne zalesione wzniesienia i wzgórza morenowe, druga - powrotna będzie zdecydowanie łatwiejsza, gdyż kluczyć będziemy wśród malowniczych pól i łąk. Do przejechania mamy pętlę o dystansie +/- 80 km i sumie przewyższeń liczących ponad 800 m! Całodniowa wycieczka skierowana jest do średniozaawansowanych rowerzystów, którzy wiedzą że taka różnica poziomów, to nie to samo co wypad na deptak nadmorski, czy płaskie jak stół Żuławy. To jednak nadal turystyka, nie wyścig.

  więcej
 • Wędrówka do przełomu rzeki Reknicy

  sobota 1 czerwca 2019

  W sobotę, 1 czerwca zapraszamy na trzecią edycję pieszej wędrówki wielopokoleniowej, organizowanej przez Gminę Kolbudy. Jej celem jest integracja społeczeństwa podczas aktywnego wypoczynku na łonie przyrody. 8 km trasa skierowana są do miłośników turystyki pieszej: rodzin z dziećmi oraz osób starszych, którzy chcą poznać walory przyrodnicze i krajoznawcze najbliższej swojej okolicy. Okoliczne lasy, rzeki, jeziora, stanowią ogromny potencjał dla tego typu zajęć ruchowych. Tematem przewodnim wędrówki będzie dotarcie do przełomu rzeki Reknicy.

  więcej
 • Kaszebe Runda Kids 2019

  niedziela 2 czerwca 2019

  Kaszebe Runda Kids to wzbogacenie programu kultowego maratonu szosowego , który odbędzie się w niedzielę 2 czerwca w Kościerzynie. Specjalnie dla dzieci z rodzicami lub bez, po leśnych drogach i duktach, spokojnie i wygodnie. 19,5 km trasa zaplanowana jest tak, aby każde dziecko powyżej 7 lat mogło pokonać ją samodzielnie, a młodsze w towarzystwie rodziców, bądź opiekunów w foteliku lub przyczepce. Rodzice, którzy chcą uczestniczyć w maratonie, dziecko mogą powierzyć organizatorom już od godz. 8:30, a odebrać po 15. Nad uczestnikami opiekę sprawować będą doświadczeni prowadzący i zamykający grupę oraz animatorzy gier i zabaw z Grupy Rowerowej 3miasto.

  więcej
 • Spływ Piaśnicą do morza, na zachód słońca

  wtorek 11 czerwca 2019

  Nie ma nic piękniejszego jak zachód słońca na plaży. Chcąc połączyć aktywny wypoczynek po całym dniu pracy, w środku tygodnia postanowiliśmy spłynąć malowniczą Piaśnicą. 6 km odcinek przepięknych meandrów wśród podmokłych Piaśnickich Łąk Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, to ciekawy kąsek na zakończenie dnia i to wcale nie w weekend, tylko w środku tygodnia. Spływ od Jeziora Żarnowieckiego po plażę zajmie nam ok.2,5 godziny. Płyniemy we wtorek, 11 czerwca.

  więcej
 • Piesze wędrówki z rodziną - Aktywuj się w Gdańsku, cz. 10

  niedziela 16 czerwca 2019

  Wraz z Miastem Gdańsk i Gdańskim Ośrodkiem Sportu zapraszamy na cykl bezpłatnych, rodzinnych wędrówek, które odbywać się będą w niedziele, głównie wolne od handlu, w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku.". Dziesiąta wędrówka odbędzie się 16 czerwca. Podczas jej marszruty zapoznamy się z ciekawostkami przyrodniczymi wschodniej części Wyspy Sobieszewskiej. Wędrówka skupi się na pętli w obrębie Rezerwatu Przyrody Ptasi Raj, plaży oraz lasach.

  więcej
 • Wędrówka do neolitycznej kopalni bursztynu

  sobota 22 czerwca 2019

  W sobotę, 22 czerwca zapraszamy na pierwszą edycję pieszej wędrówki wielopokoleniowej, organizowanej przez Gminę Kolbudy. Jej celem jest integracja społeczeństwa podczas aktywnego wypoczynku na łonie przyrody. 8 km trasa skierowana są do miłośników turystyki pieszej: rodzin z dziećmi oraz osób starszych, którzy chcą poznać walory przyrodnicze i krajoznawcze najbliższej swojej okolicy. Okoliczne lasy, rzeki, jeziora, stanowią ogromny potencjał dla tego typu zajęć ruchowych. Tematem przewodnim wędrówki będzie odnalezienie neolitycznej kopalni bursztynu, po której pozostał głęboki na kilkanaście metrów krater w ziemi. Na koniec zajęć rozpalimy ognisko i pobiesiadujemy integrując się w gronie ludzi aktywnych.

  więcej
 • Spływ Piaśnicą do morza, na zachód słońca

  wtorek 25 czerwca 2019

  Nie ma nic piękniejszego jak zachód słońca na plaży. Chcąc połączyć aktywny wypoczynek po całym dniu pracy, w środku tygodnia postanowiliśmy spłynąć malowniczą Piaśnicą. 6 km odcinek przepięknych meandrów wśród podmokłych Piaśnickich Łąk Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, to ciekawy kąsek na zakończenie dnia i to wcale nie w weekend, tylko w środku tygodnia. Spływ od Jeziora Żarnowieckiego po plażę zajmie nam ok.2,5 godziny. Płyniemy we wtorek, 25 czerwca.

  więcej