Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!

Mamy w planach

 • Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy

  czwartek 21 listopada 2019

  Jak co czwartek, późnym popołudniem po pracy wybieramy się na rekreacyjną wędrówkę po najciekawszych zakamarkach leśnych Trójmiasta. Tym razem głównym celem wędrówki będzie unikatowa flora w obszarze użytku ekologicznego Salwinia. Zanim jednak tam dotrzemy, przedrzemy się przez liczne wzniesienia i zagłębienia, w tym jednym z najgłębszych wąwozów w obrębie tzw. Kamieniska. Zbiórka o godz.18:00, przez marketem Jysk, Gdańsk Osowa. Trasa będzie dość urozmaicona topograficznie, dlatego warto pamiętać o wygodnych butach najlepiej trekkingowych. Z uwagi na coraz chłodniejsze dni, warto ubrać się na cebulkę i zaopatrzyć w coś gorącego do picia.

  więcej
 • Zamek Bytowski i wędrówka wśród jezior lobeliowych

  sobota 23 listopada 2019

  W sobotę, 23 listopada na dobry początek naszej wizyty na ziemiach bytowskich zwiedzimy zamek krzyżacki w Bytowie. Następnie powędrujemy wśród malowniczej przyrody: lasów, pól, łąk i jezior lobeliowych w otulinie Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". W znacznej części naszej marszruty towarzyszyć nam będzie ścieżka edukacyjno-przyrodnicza, którą dotrzemy nad jeziora: Stary Staw i Głęboczko. Do innych jak jezioro Cechyńskie Małe, Wielkie i Jeleń dojdziemy pieszym szlakiem krainy lasów i jezior oraz innymi lokalnymi leśnymi duktami. 20 km trasa pozbawiona jest znacznych wzniesień, a różnica poziomów sięga tu zaledwie 40 metrów, dlatego poradzi sobie z nią każdy, nawet początkujący piechur.

  więcej
 • Piesze wędrówki z rodziną - Aktywuj się w Gdańsku, cz.19 (ostatnia)

  niedziela 8 grudnia 2019

  Wraz z Miastem Gdańsk i Gdańskim Ośrodkiem Sportu zapraszamy na cykl bezpłatnych, rodzinnych wędrówek, które odbywać się będą w niedziele wolne od handlu, w ramach "Aktywuj się w Gdańsku". Dziewiętnasta i zarazem ostatnia tegoroczna wędrówka odbędzie się 8 grudnia. Podczas jej marszruty zapoznamy się z licznymi, malowniczymi torfowiskami oraz wyrobiskiem neolitycznej kopalni bursztynu, która skrywa się pośród wzniesień Rezerwatu Przyrody Bursztynowa Góra. Przemierzając Lasy Otomińskie będziemy mieli także okazję spotkać Świętego Mikołaja, który na dobre podsumowanie tegorocznej serii rodzinnych wędrówek, nagrodzi dzieci drobnymi upominkami. Na zakończenie wspólnej wędrówki, biesiadować będziemy przy ognisku.

  więcej
 • Weekendowa wędrówka dookoła Jeziora Łebsko

  od: sobota 14 grudnia 2019 do: niedziela 15 grudnia 2019

  W dniach 14 i 15 grudnia zamierzamy obejść Jezioro Łebsko. Łączna marszruta mierzy 62 km, które podzielimy na dwa dni. W sobotę przejdziemy 29 km odcinek z Łeby do Smołdzińskiego Lasu. To trasa przemierzająca malowniczą puszczę oraz przepiękne piaszczyste wydmy: Łącką i Czołpińską. W niedzielę, 33 km marszruta wieść będzie ubitymi leśnymi duktami i drogami gruntowymi, południową częścią jeziora ze Smołdzińskiego Lasu z powrotem do Łeby. Na nocleg zatrzymamy się w zaprzyjaźnionym obiekcie turystycznym. Pierwszego dnia na podsumowanie wędrówki posilimy się gorącą obiadokolacją, a wieczorem trochę pobiesiadujemy. W niedzielny poranek, przed wyruszeniem w dalszą drogę, zjemy pożywne śniadanie, co by przed zmrokiem dotrzeć do końca wędrówki. Na zakończenie weekendowej marszruty, wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni okolicznościowym magnesem, który zostanie zaprojektowany specjalnie dla tego wydarzenia.

  więcej