Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!

Mamy w planach

 • Nocny Sztubak, czyli Akademicka Impreza na Orientację

  21 marca 2018

  Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w Nocnym Sztubaku - Akademickiej Imprezie na Orientację, która odbędzie się w środę 21 marca od godz. 18:00 na terenie Głównego Miasta Gdańska. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się w terenie miejskim na campusach trójmiejskich uczelni oraz osiedlach mieszkaniowych.

  więcej
 • Czwartkowa wędrówka po pracy

  22 marca 2018

  W czwartek po pracy wybieramy się na kolejną, wieczorną wędrówkę po lesie. Tym razem trasa naszej marszruty poprowadzi nas mniej znanymi ścieżkami, które wiją się wśród ciekawych wzniesień. Trasa będzie dość urozmaicona topograficznie, dlatego warto pamiętać o wygodnych butach turystycznych, najlepiej za kostkę oraz dobrym oświetleniu, gdyż nadal poruszamy się po zmroku! Do przejścia mamy pętlę o dystansie ok. 12 km. Naszą marszrutę rozpoczynamy o godz.18 spod Katedry Oliwskiej w Gdańsku.

  więcej
 • 55. Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan

  od: 20 kwietnia 2018 do: 22 kwietnia 2018

  55. edycja Ekstremalnego Rajdu na Orientację Harpagan coraz bliżej. W dniach 20-22 kwietnia 2018 organizator zaprasza do Gminy Choczewo - już teraz wiadomo, że będzie to wyjątkowa edycja! Po raz pierwszy Harpagan odbędzie się tak blisko morza. Jedno jest pewne - uczestnicy mogą spodziewać się punktów kontrolnych bezpośrednio na plaży! Dodajmy do tego bardzo dobrze przygotowane trasy, ciekawe krajoznawczo i przyrodniczo tereny Gminy Choczewo, zapierający dech wschód słońca nad Bałtykiem i mamy przepis na niezapomniane przeżycia podczas kultowego Harpagana! Rajd, oprócz ekstremalnych dystansów liczonych w setkach kilometrów, to również trasy przygotowane z myślą o fanach krótszych wypraw i osobach początkujących. Dodatkowo, organizator szykuje kilka nowości.

  więcej
 • Światowy Dzień Orienteeringu

  23 maja 2018

  Co łączy Antarktydę z Gdańskiem? Pozornie niewiele, ale oba te miejsca obok ponad tysiąca innych lokalizacji 23 maja staną się areną Światowego Dnia Orienteeringu. Organizator: Cała Ludzkość, miejsce: Cały Świat. Cel: pokazać Światu piękno sportu, jakim jest orientacja sportowa W Gdańsku dumnym przedstawicielem grona organizacyjnego będzie Klub Harpagan. Rok temu z mapą pobiegło ponad 288 000 osób z 79 krajów!

  więcej
 • Maraton szosowy pt. KaszebeRunda 2018

  27 maja 2018

  KaszebeRunda to rekreacyjno-sportowy maraton rowerowy skierowany do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze, którzy maja ochotę zmierzyć się z głównym dystansem 225 km zdobywając tytuł Profesora lub krótszymi trasą Doktor: 125 km, bądź Magister: 65 km. Trasy KaszebeRunda rozciągają się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej, będą one zabezpieczone i oznakowane. To szosowe pętle ze startem i metą w Kościerzynie. Nie ważne na jakim rowerze pojedziesz, ważne, że ustanowisz swój własny rekord. Kask rowerowy jest obowiązkowy. Na mecie: medal ukończenia, dyplom, masaż powysiłkowy, pasta party oraz napój schłodzony. W związku z planowaną, rekordową liczbą uczestników organizator zamierza wdrożyć dodatkowe środki zabezpieczające w postaci wyłączenia z ruchu drogowego fragmentów trasy.

  więcej
 • Kaszebe Rundka, czyli Rodziny Rajd Rowerowy

  27 maja 2018

  Kaszebe Rundka to wzbogacenie programu kultowego maratonu szosowego Kaszebe Runda, który odbędzie się w niedzielę 27 maja w Kościerzynie. Specjalnie dla dzieci z rodzicami lub bez, po leśnych drogach, spokojnie i wygodnie. 20 km trasa zaplanowana będzie tak, by każde dziecko powyżej 7 lat mogło pokonać ją samodzielnie pod opieką instruktora, a młodsze dzieci w towarzystwie rodziców bądź opiekunów w foteliku lub przyczepce. Dziecko można powierzyć organizatorom już od godz. 8:00, a odebrać po 14:00. Nad uczestnikami opiekę sprawować będą doświadczeni prowadzący i zamykający grupę oraz animatorzy gier i zabaw z Grupy Rowerowej 3miasto.

  więcej