Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!

Mamy w planach

 • Wędrówka wśród lasów i jezior Doliny Słupi

  sobota 21 września 2019

  W sobotę, 21 września powędrujemy wśród malowniczej przyrody: lasów, pól, łąk i jezior w otulinie Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". Rzeka Słupia towarzyszyć nam będzie na pierwszym odcinku wędrówki, zaś w kolejnych zapoznamy się z licznymi chronionymi torfowiskami m.in.: Machowiska Czaple, Skotawskie Łąki oraz jeziorami: Lipieniec, Modre, Obrowo Małe i Duże, a także akwen Jeziora Jasień. Będąc w obrębie Soszycy odwiedzimy także najstarszą elektrownię wodną w Europie. Wiele jej urządzeń np. turbina działa od chwili jej wybudowania w 1896 roku. Prawdziwą sensację stanowią też dwie nadal świecące żarówki sygnalizacyjne - są jednymi z najstarszych na świecie. 23 km trasa pozbawiona jest znacznych wzniesień, różnica poziomów sięga tu zaledwie 35 metrów. Wędrówkę rozpoczynamy i kończymy przy przystani kajakowej nad jeziorem Żukowskim.

  więcej
 • Piesze wędrówki z rodziną - Aktywuj się w Gdańsku, cz.14

  niedziela 22 września 2019

  Wraz z Miastem Gdańsk i Gdańskim Ośrodkiem Sportu zapraszamy na cykl bezpłatnych, rodzinnych wędrówek, które odbywać się będą w niedziele wolne od handlu, w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku. Czternasta wędrówka będzie nieco inna od wcześniejszych tego typu wypadów. Tym razem nie zagłębimy się w lesie, a pełnych historii i tajemnic ulicach Dolnego Miasta Gdańska. Wędrówka realizowana jest w ramach akcji Living Street, Projektu Cities.Multimodal, współfinansowanego ze środków programu Interreg Region Morza Bałtyckiego.

  więcej
 • Jesienny spływ kajakowy meandrami rzeki Redy

  sobota 5 października 2019

  W sobotę, 5 października zapraszamy na jesienny spływ kajakowy rzeką Redą. Meandruje ona nieopodal Trójmiasta. 14 km odcinek, który popłyniemy jest dość zróżnicowany i z pewnością przyczyni się do wielu emocji, dlatego też to rzeka skierowana do osób, które kilka spływów na średnim poziomie mają już za sobą. Osobom, które znają kajak z pływania po jeziorach, bądź rzekach bardzo łatwych zdecydowanie odradzamy. Na zakończenie spływu planujemy rozpalić grilla w ogólnodostępnym miejscu w Parku Miejskim w Redzie.

  więcej