Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Pętla pięciu dolin w Lasach Oliwskich

fot. GR3miasto

W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym jest wiele ciekawych ścieżek i rekreacyjnych szlaków rowerowych, które mogą być alternatywą choćby dla deptaku nadmorskiego. Sporo z nich wiedzie przez Lasy Oliwskie, jednak nie wszystkie oznakowane są w terenie.Pętla w Lasach Oliwskich

Krótka, 8-kilometrowa pętla w Lasach Oliwskich to dobry pomysł na przejażdżkę rowerową czy to w weekend, czy w tygodniu po pracy, zarówno latem jak i zimą. Sami to sprawdziliśmy. Oznakowane szlaki na mapach Nadleśnictwa Gdańsk i Wydawnictwa Eko-Kapio nie zawsze jednak odpowiadają rzeczywistości w terenie. Podobnie jest i z pętelką, którą przejechaliśmy na rozgrzewkę naszego wypadu. Z drugiej strony nie ma co płakać, gdyż trasa jest tak prosta, że naprawdę trudno byłoby się zgubić.

Trasa:

Kuźnia Wodna (Dolina Powagi) - Dolina Ewy - Dolina Świeżej Wody - Owczarnia (droga wzdłuż granicy Trójmiejskiego PK) - Gliniasta Droga - Węglowa Droga (w Dolinie Zajaczkowskiego Potoku) - Dolina Radości - Dolina Schwabego - Kuźnia Wodna

Z której by strony nie zacząć i tak na "dzień dobry" zawsze będzie pod górkę. Na szczęście oba podjazdy są dość łagodne. Miejscami, szczególnie w górnym odcinku Węglowej Drogi latem jest dość piaszczysto. Zimą zaś napotkamy na oblodzone koleiny, których pokonanie wymaga dobrej równowagi i umiejętności jazdy na rowerze.

Jako, że ta niedługa trasa wiedzie przez niemalże same doliny Lasów Oliwskich nadaliśmy jej nazwę "pętli pięciu dolin", choć oczywiście jest to nazwa zupełnie nieoficjalna.

Zobacz mapę:

KLIKNIJ i zobacz trasę
KLIKNIJ i zobacz trasę

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (14)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.