Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Za nami Wakacyjny Tułacz 2018

Za nami Wakacyjny Tułacz 2018

20 czerwca 2018

W sobotę 16 czerwca wytrwali piechurzy i rowerzyści mieli okazję wziąć udział w Wakacyjnym Tułaczu czyli w znanym i lubianym przez wszystkich zapaleńców Długodystansowym Rajdzie na Orientację. XXXI edycja odbyła się w Leśniewie k./ Pucka. Na starcie stawiło się 250 osób, z czego większość z Trójmiasta i okolic. Na uczestników czekało pięć wymagających tras o wysokim stopniu zaawansowania oraz trudności, w tym jedna rowerowa.

Z wizytą w kociewskim Arboretum Wirty

Z wizytą w kociewskim Arboretum Wirty

15 czerwca 2018

Trójmiasto i okolice zjechaliśmy już wzdłuż i wszerz. Znamy też dobrze Kaszuby i Żuławy. Chcąc jednak zmienić nieco klimat, tym razem udaliśmy się w kierunku Kociewia. Głównym celem naszej przejażdżki było Arboretum Wirty. Jak sama nazwa podpowiada to przede wszystkim ogród drzew i krzewów z przeróżnych zakątków świata. Ten najstarszy w naszym kraju ogród dendrologiczny zwiedzać można o każdej porze roku i za każdym razem urzekną nas inne jego walory. Całodzienna wycieczka rowerowa pozwoliła nam także zapoznać się z kociewskim krajobrazem, który sam w sobie jest jak jeden wielki ogród, pełen kwiatów, zwierząt i fantastycznych miejsc dla regeneracji ciała. Pojezierze Starogardzkie które mieliśmy okazję poznać to obszar pięknych jezior, rozległych pól i łąk, a także lasów. Z pewnością nie był to nasz ostatni wypad w te rejony.

Malownicza trasa wśród jezior i torfowisk Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Malownicza trasa wśród jezior i torfowisk Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

8 czerwca 2018

Piękna, słoneczna pogoda z pewnością sprzyja aktywnemu wypoczynkowi, z dala od cywilizacji. Wdzydzki Park Krajobrazowy, to nie tylko malownicze lasy, to także obszar dziesiątek przepięknych jezior, idealnych do kąpieli, bądź po prostu wypoczynku i kontemplacji przyrody. Na naszej 58 km trasie znalazło się trzydzieści akwenów: większych i mniejszych jezior oraz bujnych torfowisk, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

Navigatoria Adventure Race 2018 - przygoda dla najwytrwalszych

Navigatoria Adventure Race 2018 - przygoda dla najwytrwalszych

7 czerwca 2018

Blisko stu zawodników za całego kraju zjechało w pierwszy czerwcowy weekend do Osia, aby rywalizować w kolejnej już edycji Rajdu Przygodowego "Navigatoria". Tego rodzaju zawody, choć bardzo ciekawe, są dosyć rzadkie, a w Polsce północnej w zasadzie odbywa się tylko jeden - właśnie "Navigatoria".