Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Zimowa wędrówka koroną Wzgórz Szymbarskich

Zimowa wędrówka koroną Wzgórz Szymbarskich

11 marca 2018

Pojezierze Kaszubskie to wymarzony obszar dla wszelakiej maści turystyki i wypoczynku. Występuje tu wiele leśnych duktów oraz bocznych dróg gruntowych, które wykorzystać można pod kątem wycieczek pieszych bądź rowerowych. Tym razem tematem naszej wędrówki były najciekawsze szczyty Wzgórz Szymbarskich. Ich pasmo to najwyższe wzniesienia i góry, z których rozpościerają się przepiękne widoki na okoliczne lasy, pola i jeziora. Trasę pokonać można o każdej porze roku. Chcąc jednak poczuć namiastkę górskich klimatów, na wędrówkę udaliśmy się przy pięknej, śnieżnej zimie.

Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna w Ptasim Raju

Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna w Ptasim Raju

7 marca 2018

Przez Rezerwat Ptasi Raj wiedzie ciekawa ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna w sam raz na rodzinny spacer z dziećmi. 8-kilometrowa pętla została wyznakowana w terenie pomarańczowymi "kaczkami". Dla umilenia wędrówki na szlaku znajduje się dziesięć tablic informacyjnych oraz dwie drewniane platformy widokowe. Wybierając się w trasę szlakiem ornitologicznym warto więc zabrać ze sobą lornetkę.

Kaszuby Północne jak Małe Bieszczady

Kaszuby Północne jak Małe Bieszczady

5 marca 2018

Kaszuby Północne często nazywane są Małymi Bieszczadami. Takie porównanie zawdzięczamy przede wszystkim licznym wzniesieniom, które otwierają przed turystą rozległe krajobrazy. Ten mocno pofałdowany obszar uzupełniają przepięknie meandrujące rzeki, śródleśne jeziorka, a także malownicze pola i lasy. Tereny te świetnie nadają się na wszelaką turystykę oraz aktywny wypoczynek i to o każdej porze roku. Przemierzając te strony pokazujemy wam, jak ciekawe są wzniesienia w Nadleśnictwie Strzebielino.

Śniegołazy przeszły nocą 50 km

Śniegołazy przeszły nocą 50 km

27 lutego 2018

Śniegołazy to najdłuższy nocny marsz na Pomorzu, organizowany przez Akademicki Klub Kadry GDAKK - organizację turystyczną działającą na Politechnice Gdańskiej, przy Oddziale Studenckim PTTK. Miniona, trzynasta edycja przyciągnęła aż 150 uczestników. Tego roku marsz odbył się na szlaku kopernikowskim, na 50-kilometrowym odcinku między Malborkiem a Kwidzynem.