Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Rodzinna pętelka wokół Grodziska Owidz

Rodzinna pętelka wokół Grodziska Owidz

12 września 2018

Za nami 2. edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego Kociewie Kółeczkiem, który odbył się w ramach kultowego maratonu szosowego Kociewie Kołem. W niedzielę 9 września w Owidzu k./Starogardu Gdańskiego specjalnie dla dzieci z rodzicami lub bez, po leśnych i gruntowych drogach, spokojnie i wygodnie przeprowadzono 23-kilometrową przejażdżkę wśród malowniczych obszarów Pojezierza Starogardzkiego. W wydarzeniu wzięło udział prawie 120 uczestników. Organizatorem imprezy była Grupa Rowerowa 3miasto.

Ciekawe ścieżki lasów nadmorskich

Ciekawe ścieżki lasów nadmorskich

10 września 2018

Lasy Nadmorskiego Parku Krajobrazowego znane są nam nie od dziś. Odwiedzaliśmy je średnio kilka razy w roku zarówno w celach wypoczynkowych jak i turystycznych przemierzając lokalne szlaki - to na rowerach, to pieszo. Tym razem nasz wypad skupił się na leśnych, miejscami dość wąskich i wymagających ścieżkach, które potocznie zwane są "singlami". Nikt z uczestników zapewne nie przypuszczałby, że ten nadmorski rejon może przynieść tak wiele mocnych wrażeń i to na tak krótkiej trasie. A po mocnym kręceniu zasiedliśmy do stołu kosztując przepyszną rybkę w naszym ulubionym Barze Barakuda.

"Stówka" dookoła jeziora Śniardwy

"Stówka" dookoła jeziora Śniardwy

31 sierpnia 2018

Śniardwy to największe polodowcowe jezioro w Polsce. Choć akwen liczy ponad sto kilometrów kwadratowych powierzchni, to nie należy on do najłatwiejszych obszarów dla sportów i turystyki, jak się okazuje rowerowej także. Wokół jeziora prowadzi wiele dróg leśnych i gruntowych, przecinających malownicze łąki i pola, którymi poprowadzone są różne szlaki, jednak żaden z nich nie wyznacza pełnej pętli wokół akwenu. I choć opracowana przez nas trasa zakładała jak najbezpieczniejszy przejazd, to i tak miejscami zmuszeni byliśmy wyjechać na ruchliwą szosę. Ogólnie rzecz biorąc, trasa była ciekawa, ale nie na tyle, by ją powtórzyć. Jezioro Śniardwy zaliczone.

Szlak rowerowy Józefa Wybickiego

Szlak rowerowy Józefa Wybickiego

3 sierpnia 2018

Rowerowy szlak im. Józefa Wybickiego powiązany jest z postacią autor słów Pieśni Legionów Polskich we Włoszech, które stały się później naszym hymnem narodowym. Łączy ze sobą dwa piękne dwory, ściśle związane z życiem generała. Pierwszy z nich znajduje się w miejscowości Będomin, miejscu urodzenia Józefa Wybickiego, gdzie obecnie mieści się Muzeum Hymnu Narodowego. Drugi dwór to posiadłość we wsi Sikorzyno, gdzie przez wiele lat mieszkała rodzina Wybickich.