rowery

Za nami mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

Mistrzostwa Polski w Gdyni odbyły się 8 września.
Mistrzostwa Polski w Gdyni odbyły się 8 września. Gdyńskie Centrum Sportu

8 września odbył się w Gdyni wyścig wyjątkowo wysokiej rangi - mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim - XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton 2019. Na starcie stanęło kilkuset zawodników i zawodniczek, a także dzieci i młodzież, rywalizujące w oddzielnym wyścigu. Mistrzami Polski w kolarstwie górskim zostali Adrian BrzózkaBarbara Borowiecka.

Niedziela, prócz wyścigu dorosłych, upłynęła pod znakiem rywalizacji najmłodszych kategorii. Wyścigi dla dzieci rozegrano w kategoriach: Start Malucha, Start Starszaka, Start Młodzika młodszego oraz Start Młodzika starszego. Najmłodsi kolarze mieli niespełna dwa lata.

Mistrzostwa Polski po raz pierwszy w Gdyni

W samo południe do boju stanęło ponad 800 kolarzy i kolarek. Na starcie stawiła się czołówka kolarzy górskich z całego kraju. W wyścigu głównym wystartowało aż 146 osób, co jest frekwencyjnym rekordem w zawodach tej rangi w Polsce. Pretendenci i pretendentki do tytułu mistrzowskiego startowali na dystansie 90 km. Najlepszy w tej kategorii okazał się Adrian Brzózka z JBG-2 CRYOSPACE. Całe podium, a także czwarte miejsce zostało zajęte przez tę drużynę. Na miejscu drugim i trzecim uplasowali się kolejno Jakub ZamrozniakMariusz Michałek. Najlepszym gdynianinem w tej rywalizacji był Łukasz Derheld z ASE Trek Gdynia, który zajął 15. miejsce.

Wśród pań zwyciężyła Barbara Borowiecka z TKK Pacyfik Nestle Fitnes Cycling Team, która wyprzedziła Marlenę DroździokAnnę Sadowską.

W mistrzostwach Polski kategorii U-23 (zawodników poniżej 23. roku życia) podium skompletowali: Mateusz Nieboras, Karol Ostaszewski, Jarosław Żur oraz - w kategorii kobiet - Klaudia Czabok, Patrycja PiotrowskaJulia Fira.

Wśród juniorów, po tytuły mistrzowskie sięgnęli Konrad Czabok, Szymon Pomian, Piotr Kryński oraz Magdalena Zawierta, Patrycja ZawiertaJulia Zięba.

W kategorii Open można było wystartować na jednym z trzech dystansów - 30, 60 lub 90 km. Pętla w zdecydowanej większości prowadziła ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i rezerwatu Kacze Łęgi. Na dystansie nie zabrakło elementów trudnych technicznie, z którymi musieli radzić sobie nie tylko zawodowcy, lecz także amatorzy kolarstwa.

Obszerną galerię zdjęć można obejrzeć na profilu Gdyńskiego Centrum Sportu na Facebooku.

Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.