Wycieczka rowerowa z Redy do Rewy

Wycieczka rowerowa nad Zatokę Pucką to zawsze dobry pomysł.
Wycieczka rowerowa nad Zatokę Pucką to zawsze dobry pomysł. fot. Dawid Menard/Trojmiasto.pl

Przed nami lato, czyli długie, ciepłe i słoneczne dni. Jest to idealny czas na rowerowe przejażdżki. Gdy doskwiera upał, warto wybrać się do okolicznej stolicy wind- i kitesurferów, by zaznać trochę ochłody. Rewa, bo o niej tu mowa, to mała, turystyczna miejscowość nad Zatoką Pucką. Znajdujący się tu cypel jest metą mającego się niedługo odbyć Marszu Śledzia, czyli wodnego spaceru z Kuźnic. Do Rewy dojedziemy malowniczą trasą przez okoliczne wsie oraz park krajobrazowy.Szlaki rowerowe w Trójmieście i okolicach


Punkt startowy mieści się na skrzyżowaniu ulic Kazimierskiej oraz Mostowej w Redzie, tuż obok marmurowego krzyża z lewej strony oraz rzeki z prawej. Piaskową ścieżką ruszamy przed siebie aż do kolejnego obiektu, którym jest stacja uzdatniania wody Reda 2. Tu, będąc wciąż na terenie aglomeracji trójmiejskiej, możemy poczuć się jak na prawdziwej, polskiej wsi, podziwiając piękne, sielankowe pejzaże. Gdy dotrzemy do wspomnianej stacji, która mieści się przy ulicy Wodociągowej w Mościch Błotach, jedźmy cały czas prosto, aż miniemy szlaban. Warto wspomnieć, że to stąd uzdatniona do picia woda trafia do ponad 360 tys. mieszkańców Gdyni, Rumi, Redy, Wejherowa oraz częściowo do gmin Kosakowo i Wejherowo.

Przed nami odcinek trasy, gdzie powinniśmy zachować szczególną ostrożność, gdyż jechać będziemy po dużych, betonowych płytach. Łatwo tutaj o wypadek, ponieważ z płyty po prostu można zjechać w rów. Mało komfortową jazdę rekompensują zachwycające widoki natury, takie jak roślinność i zbiorniki wodne. Po przebyciu półtora kilometra dotrzemy do skrzyżowania z drogą wewnętrzną Elektrociepłowni Gdynia, i tu skręcamy w lewo. To chyba najprzyjemniejszy odcinek trasy, bo jedziemy cały czas prosto po miękkim asfalcie, aż do ulicy Gdyńskiej. Po drodze mijamy Kapliczkę Rowerzystów i Biegaczy, która została zbudowana na okolicznym drzewie. Gdy po lewej stronie zobaczymy pień "urwanego" drzewa, skręcamy w prawo, by przez krótki odcinek jechać po kostce. Następnie jedziemy ulicą Gdyńską i kierujemy się prosto w stronę Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.


To już ostatni etap podróży pośród uroczej zieleni. Czekają na nas znowu płyty betonowe oraz ścieżka piaskowa przez łąki. Wałową dojeżdżamy do kolejnej atrakcji turystycznej, jaką jest stary kuter przewrócony na bok. Tuż przed wrakiem należy skręcić w lewo, a dalej już ulicą do Rewy. To jedno z najciekawszych miejsc na mapie okolic Trójmiasta, które obowiązkowo należy odwiedzić.

Mapa i ślad GPS szlaku na portalu Traseo.pl.

Parametry trasy:
- długość trasy: 13 km (w jedną stronę),
- początek i koniec trasy: Reda, Rewa,
- czas przejazdu trasy wraz z przerwami: 45-60 minut,
- suma przewyższeń: 98 m,
- trudność trasy: łatwa, dynamiczna,
- nawierzchnia: asfalt, płyty betonowe, piasek, utwardzone dukty leśne, brak korzeni,
- rekomendowany rower do przebycia trasy: górski lub gravel/przełaj.


Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (38)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

MTB Maraton Luzino
MTB Maraton Luzino
zawody / wyścigi
mar 27
niedziela
Luzino
MTB Maraton Szemud
MTB Maraton Szemud
zawody / wyścigi
kwi 10
niedziela
Szemud
MTB Maraton Łęczyce
MTB Maraton Łęczyce
zawody / wyścigi
maj 8
niedziela
Łęczyce

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum