VII Wyścig MTB o Puchar Prezydenta Słupska

Dawid Pękała, opr. Krzysztof Kochanowicz
11 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Po zimowej przerwie kolarze górscy ponownie zaczęli się ścigać. W dzień kobiet ruszyła 7. edycja Słupskiej Ligii w Kolarstwie Górskim MTB o Puchar Prezydenta Miasta.

Wyścigi MTB o Puchar Prezydenta Miasta Słupska, to cykl imprez obejmujących siedem startów (jeden w miesiącu z przerwą zimową), rozpoczynających się we wrześniu, a kończących w czerwcu. Impreza ta stworzona została w celu propagowania kolarstwa i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Wrażenia z wyścigu

Warunki do ścigania były trudne. Jednak śnieżna sceneria na niektórych odcinkach tras nie odstraszyła stałych uczestników. Tym razem obsada była skromniejsza, bo na starcie zameldowało się tylko 28 kolarzy górskich. Widocznie nie wszyscy obudzili się jeszcze z zimowego snu. Organizatorzy mają jednak nadzieję, że w następnych zawodach frekwencja będzie liczniejsza.

Od siedmiu lat na wyścig zjeżdżają się zawodnicy z całego Pomorza. Nie brakuje również zagranicznych amatorów ścigania się po pagórkowatym terenie. Niezbyt trudna trasa i niepowtarzalny klimat sprawia, że na imprezie pojawia się coraz więcej osób.

Wyniki:

W rocznikach 1996-97 dziewcząt Anna Lenarczyk zwyciężyła z Eweliną Bartosiewicz. Wśród chłopców Jakub Konecki wygrał z Przemysławem Zalewskim.

W przedziale roczników 1994-95 również wystartowało dwóch chłopaków i tu: Paweł Dudek zwyciężył z Jakubem Włodarczykiem.

Wśród oldboyów pierwsze miejsce zajął Ryszard Zawada, jako drugi do mety dojechał Józef Konecki, zaś Ryszard Brzozowski uplasował się na miejscu trzecim.

W Masterach zwyciężył Tomasz Marzec, drugi był Mateusz Mroczek a ostatni na "pudle" stanął Bartosz Adamski. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęli Kamil Król, Tomasz Lipiński, Maciej Kuta i Sławomir Jocheńczak.

Relacja pochodzi ze Słupskiego Portalu Rowerowego , na którym znajdziecie również zdjęcia oraz film z zawodów.