rowery

stat

Urzędnicy dostaną 70 zł za dojazd do pracy rowerem

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia ponownie nagrodzi rowerzystów

Rowerem do pracy? I bez specjalnych dodatków wielu mieszkańców Trójmiasta wybiera ten środek transportu.
Rowerem do pracy? I bez specjalnych dodatków wielu mieszkańców Trójmiasta wybiera ten środek transportu. fot. galeria.trojmiasto.pl

Specjalny dodatek - 70 zł brutto miesięcznie - otrzymywać będą pracownicy Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, którzy przynajmniej przez 15 dni w miesiącu dojeżdżać będą do pracy rowerem.Czy zmienił(a)byś środek transportu, którym dojeżdżasz do pracy w zamian za dodatek do pensji?

tak, to dobry pomysł 57%
nie, nawet mimo dodatku wybrał(a)bym samochód 21%
nie, bo i tak dojeżdżam do pracy rowerem/komunikacją 22%
zakończona Łącznie głosów: 2813
O wprowadzeniu specjalnego dodatku zadecydował marszałek Mieczysław Struk. Póki co, dodatek ten będzie przyznawany od czerwca do grudnia tego roku. Jeżeli pomysł się sprawdzi, to akcja zostanie przedłużona.

Warto jednak pamiętać, że na zwiększenie swoich zarobków liczyć mogą tylko ci urzędnicy, którzy rowerem dojadą do pracy przynajmniej 15 razy w miesiącu.

- Rower jest nie tylko modny i zdrowy, ale też ekologiczny. A czyste powietrze to nasz nadmorski i pomorski atut. Dlatego uważam, że warto nie tylko promować, ale też premiować jazdę rowerem - mówi o swojej decyzji marszałek Mieczysław Struk.
W Urzędzie Marszałkowskim pracuje aktualnie około 900 osób. Według ankiet, które wypełnili kilka miesięcy temu urzędnicy, rowerem do pracy dojeżdżało dotąd około 100 z nich.

Podobny dodatek został wprowadzony także w 2015 roku w Sopocie. Tam na dodatkowe 50 zł brutto miesięcznie liczyć mogą jednak nie tylko rowerzyści, a wszyscy, którzy na co dzień dojeżdżają do pracy środkami transportu innymi niż samochód (dopuszczalne jest dwukrotne dojechanie autem do urzędu w ciągu jednego miesiąca).
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (533) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »