rowery

stat

Ukradł co najmniej 13 rowerów

Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie dokonał większej liczby kradzieży.
Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie dokonał większej liczby kradzieży. mat. prasowe

44-letni złodziej rowerów wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymany mężczyzna odpowie za kradzież co najmniej 12 rowerów we Wrzeszczu i jednego na Suchaninie.Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wypatrzyli mężczyznę na jednej z ulic Wrzeszcza.

- Zauważyli mężczyznę, który obserwuje zaparkowane przy stojaku rowery. Jego zachowanie wzbudziło u policjantów podejrzenie, że mogą mieć do czynienia ze złodziejem - informuje Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
Okazało się, że doświadczeni funkcjonariusze mieli nosa. Po chwili 44-letni mężczyzna podszedł bowiem do jednego z rowerów, wyciągnął obcęgi do cięcia prętów i przeciął linkę zabezpieczającą rower. Gdy tylko wsiadł na rower, policjanci zatrzymali go.

Po doprowadzeniu zatrzymanego do policyjnego aresztu, policjanci przeanalizowali podobne sprawy i okazało się, że mieszkaniec Gdańska będzie odpowiadał za co najmniej 13 takich kradzieży: 12 rowerów miał ukraść we Wrzeszczu, a jeden na Suchaninie.

Nie wiadomo jeszcze, czy nie ma na koncie większej liczby przestępstw, co właśnie wyjaśniają policjanci. Mężczyzna zajmował się bowiem kradzieżą rowerów regularnie.
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (186)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »