rowery

stat

Uciekał przed policją na kradzionym rowerze

Materiał policyjny z doprowadzenia 37-latka na komisariat

W noworoczny poranek ukradł rower, ale chwilę później wpadł w ręce policji, bo zdradziły go wielkie nożyce do cięcia metalu, które wystawały z jego plecaka. 37-letni złodziej usłyszał aż 19 zarzutów. Okazało się bowiem, że ma on na swoim koncie znacznie więcej tego rodzaju "wyczynów".Czy twój rower jest wyposażony w zabezpieczenia antykradzieżowe?

tak, nawet więcej niż jedno

13%

tak, ale jedno w zupełności wystarczy

33%

nie, nie widzę takiej potrzeby

24%

nie mam roweru

30%
W ubiegły poniedziałek nieoznakowany patrol drogówki jechał al. Jana Pawła II na Zaspie. Uwagę funkcjonariuszy przykuł mężczyzna, który szybko przejechał obok radiowozu rowerem. Z jego plecaka wystawały sporych rozmiarów nożyce, przeznaczone do cięcia metalu.

Policjanci przeczuwali, do czego mogło "przydać się" nietypowe narzędzie, gdy ruch na ulicach był praktycznie zerowy. Postanowili zatrzymać rowerzystę do kontroli. Jednak na widok mundurowych mężczyzna rzucił się do ucieczki. Jego wysiłki na niewiele się zdały.

- Po krótkim pościgu funkcjonariusze dogonili, obezwładnili i zatrzymali 37-letniego mieszkańca Gdańska. Podczas sprawdzenia tożsamości zatrzymanego mężczyzny okazało się, że był wielokrotnie notowany za kradzieże. Ponadto policjanci ustalili, że legitymowany przez nich mężczyzna kilka minut wcześniej ukradł rower, na którym uciekał przed stróżami prawa - informuje sierż. Emil Marchewka, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Noworoczny "niezbędnik" zatrzymanego 1 stycznia 37-latka.
Noworoczny "niezbędnik" zatrzymanego 1 stycznia 37-latka. mat. pras. KMP Gdańsk
Kiedy złodziej był przewożony na komisariat, inny patrol został wysłany na miejsce, z którego został skradziony rower. Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu oraz skontaktowali się z właścicielem jednośladu, który nawet nie miał świadomości, że padł ofiarą kradzieży.

- Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą ustalili, że zatrzymany przez nich mężczyzna jest sprawcą kradzieży rowerów z piwnic m.in. na terenie Przymorza i Wrzeszcza. Do tej pory policjanci postawili mężczyźnie w sumie 19 zarzutów. Wczoraj po południu mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który zastosował wobec niego dozór - uzupełnia sierż. Marchewka.
Amatorowi cudzych rowerów grozi nawet więzienie. Funkcjonariusze z wydziałów dochodzeniowo-śledczych analizują teraz wszystkie sprawy dotyczące kradzieży rowerów oraz włamań, które miały miejsce na terenie Gdańska. Niewykluczone, że sprawcą przynajmniej części również był zatrzymany 37-latek.
Łup 37-letniego gdańszczanina, który już niedługo po kradzieży powrócił do prawowitego właściciela.
Łup 37-letniego gdańszczanina, który już niedługo po kradzieży powrócił do prawowitego właściciela. mat. pras. KMP Gdańsk
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (208)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »