rowery

stat

Trójmiejski Rogaining pt. Krzaczor, edycja 2

2. edycja Trójmiejskiego Rogainingu pt. "Krzaczor" odbyła się w warunkach śnieżnych
2. edycja Trójmiejskiego Rogainingu pt. "Krzaczor" odbyła się w warunkach śnieżnych

Druga edycja Trójmiejskiego Rogainingu pt. "Krzaczor" miejsce startu miała w Chwarznie. Zawodnicy mieli możliwość rywalizacji w trzech kategoriach pieszych oraz trzech rowerowych.Zgodnie z planem, w dniu startu o godzinie 13:15 zostało otwarte biuro zawodów, gdzie zawodnicy dokonywali opłat, dopisywali się do listy startowej, a także otrzymywali drobny poczęstunek i pamiątkowe naklejki. Do startu zgłosiło się łącznie 65 osób, które wystartowały w 41 zespołach.

Punktualnie o godzinie 13:55 wszyscy zawodnicy udali się pod wiadukt, będący miejscem startu, gdzie otrzymali mapy. Każdy startujący miał około 15 minut, aby się zapoznać z lokalizacją punktów kontrolnych i ułożyć najkorzystniejszą strategię pokonania trasy. Jest to bardzo ważne, ponieważ na imprezach typu rogaining uczestnicy samodzielnie wybierają, na które punkty oraz w jakiej kolejności chcą się udać. Ich celem jest taki dobór trasy przejścia, żeby zdobyć jak największą ilość punktów, jednocześnie mieszcząc się w limicie czasu.

O 14:15 wybiła tzw. godzina zero. Wszyscy zawodnicy wyruszyli na trasę, żeby w przeciągu sześciu godzin walczyć o zwycięstwo. Mieli do wyboru aż 35 punktów kontrolnych zlokalizowanych w różnych kierunkach i odległościach od startu. Ze względu na tak dużą różnorodność prawie wszystkie zespoły wybrały różne strategie pokonania trasy. Mimo, że rywalizację zakończyć można było wcześniej, to jednak ogromna większość zespołów walczyła do ostatnich minut i prawie wszyscy zjawili się na mecie kilka minut przed 20:15, czyli momentem zakończenia podstawowego limitu czasu.

Uczestnicy oddawali organizatorom karty startowe do sprawdzenia, a następnie w oczekiwaniu na wyniki mogli posilić się słodkimi drobiazgami. Do ogłoszenia wyników, które nastąpiło o 20:45, ze względu na niską temperaturę doczekało jednak tylko kilku najwytrwalszych.

Wyniki trasy pieszej open były nieco zaskakujące nie dlatego, że podobnie jak w pierwszej edycji zwyciężył Paweł Ćwidak, ale dlatego, że zakończył on rywalizację półtorej godziny przed czasem. Zdobył on 16 potwierdzeń za łącznie 98 punktów wagowych. Zwycięzcami kategorii rowerowej open zostali Paweł Piwowarski razem z Bartłomiejem Boberem, którzy mieli 16 potwierdzeń na sumę 115 punktów.

Na trasie pieszej kobiecej wystartowała tylko jedna odważna zawodniczka Karolina Choroś, innych pań chętnych do samotnego startu rowerowego nie było. Ze względu na ciężkie, zimowe warunki nie było również dużej frekwencji w kategoriach rodzinnych - zgłosił się tylko jeden zespół na trasę rowerową i dwa na pieszą.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy osiągniętych wyników.

Zobacz pełne wyniki

Kolejna edycja już we wrześniu !

Przeczytaj także relację z udanego debiutu Trójmiejskiego Rogainingu pt. Krzaczor

Organizatorzy:

Dorota Grześkowiak i Karol Wroński
WWW: Trójmiejski Rogaining pt. Krzaczor :
mail: dotigrz@gmail.com / karol.wronski9@gmail.com /

opracował:
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (14)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »