Wydarzenie

Rowerowy Maraton Wisła 1200

data:
6 - 13 lipca 2018
miejsce:
Wzdłuż Wisły
PATRONAT

Ludzie podróżowali wzdłuż rzek od wieków. W naturalny sposób wytyczały one szlaki komunikacji, a swoją zmiennością uczyły szacunku dla potęgi natury. Tak też poprowadzona została trasa rowerowego maratonu od źródeł po ujście królowej polskich rzek, pt. Wisła 1200, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Afryka Nowaka. Choć ultramaraton odbędzie się 6 lipca 2018 r., zapisy już wystartowały.Po przejechaniu ponad 2500 kilometrów wzdłuż obu brzegów Wisły, od źródeł tuż pod szczytem Baraniej Góry, aż po jej ujście w Gdańsku, wybraliśmy dla Was najlepsze odcinki, które pokazują całą jej potęgę i urodę - podkreśla Leszek Pachulski, koordynator techniczny imprezy. Trasa wytyczona jest po nadwiślańskich drogach, szutrach, ścieżkach, skarpach i wałach. Jazda po ruchliwych drogach wojewódzkich i krajowych ograniczona jest do absolutnego minimum, tak aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort obcowania z przyrodą i historią, których próżno szukać gdzie indziej w Europie.

Po drodze rozległe starorzecza i rozlewiska pełne dzikich ptaków, wydmy i piaskowe łachy, klimatyczne miasteczka, w których czas jakby się zatrzymał. RMW1200 to nie tylko Kraków, Warszawa, Toruń i Gdańsk. Zachwycimy Was urodą i osobliwością Janowca, Sandomierza, Zawichostu, Płocka, Dobrzynia, Chełmna, Świecia, Grudziądza i Gniewu. A pomiędzy nimi mozolny kolarski wysiłek i pokonywanie własnych słabości bez wsparcia z zewnątrz.

>>>Zapoznaj się z trasą Rowerowego Maratonu Wisła 1200

>>>Zobacz zdjęcia z przejazdu trasy

Bez wsparcia z zewnątrz:

Formuła rywalizacji w ultramaratonie kolarskim wymaga od Was solidnego przygotowania fizycznego i logistycznego, ale żeby zapewnić równe szanse wszystkim uczestnikom i spełnić wymagania reguł RMW1200 niedozwolone jest korzystanie z jakiegokolwiek wsparcia zaaranżowanego przed rozpoczęciem wyścigu i jakiegokolwiek wsparcia osób trzecich w trakcie wyścigu. Dotyczy to wszystkich aspektów rywalizacji: jedzenia, odpoczynku, spania, bagażu, serwisu sprzętu. Oczywiście każda forma wsparcia pomiędzy zawodnikami w trakcie imprezy jest wskazana i dozwolona i będzie wyrazem właściwego rozumienia idei naszego maratonu. Epicka przygoda wymaga epickiego wysiłku - tylko Ty, rower i trasa.

Trzeba sobie zasłużyć na tytuł Finishera RMW1200!

Monitoring na żywo

Każdy zawodnik wyposażony będzie w tracker gps zapisujący trasę i pozwalający na śledzenie jego zmagań na żywo.

Limit czasu:

Ktoś musi wygrać ten wyścig, ale nikt nie przegra. Uczestnicy maja 200 godzin na rywalizację albo wakacje, których nigdy nie zapomną.

Opłaty startowe i ich terminy:

-wczesne ptaszki: 180 zł - płatne do 28 lutego 2018 r.
-niespieszni: 250 zł - płatne do 30 kwietnia 2018 r.
-biznes i koneserzy: 300 zł - płatne od 1 maja 2018 r.

*Studenci i uczniowie w wieku do 26 lat w każdym terminie zniżka 30%

Chcesz wystartować?
>>> Wypełnij elektroniczny formularz rejestracyjny

Regulamin i inne przydatne informacje znajdziesz na stronie organizatora

Organizator imprezy:
Stowarzyszenie Afryka Nowaka
>>> Oficjalna strona internetowa RMW1200
>>> Aktualności na Facebooku
Kontakt:
Leszek Pachulski / koordynator imprezy
Rajd Bobra - marsz rzeką Radunią
cze 23-24

sobota - niedziela, godz. 9:45

Kolbudy - bielkówko, rzeką Radunią
bilety 35 zł
ulgowy 25 zł

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Polityka prywatności
zamknij

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »