Porządne ściganie po szosie w Pelplinie

W rywalizacji w zawodach Cyklo Pelplin udział wzięło ponad 300 kolarzy.
W rywalizacji w zawodach Cyklo Pelplin udział wzięło ponad 300 kolarzy. fot. Szymon Gruchalski

Niemal 300 pasjonatów ścigania na rowerach szosowych stanęło w niedzielę 1 sierpnia na starcie zawodów Cyklo Pelplin. Dopisały zarówno pogoda, jak i dobre nastroje uczestników.Podobnie jak w poprzednich edycjach, start i meta zawodów były usytuowane w samym centrum miasta, przed bazyliką w Pelplinie. Nowością było z kolei stworzenie miasteczka zawodów przy urokliwej przystani kajakowej.

Zaskoczeniem dla zawodników nie był mocno wiejący wiatr, który jak zwykle uatrakcyjniał rywalizację w tym miejscu. By widowisko było jeszcze ciekawsze, organizatorzy zdecydowali się przesunąć linię mety o 200 metrów - dzięki temu kolarze na ostatnich metrach ścigali się pod górę.

- To był kawał bardzo porządnego ścigania - mówi Bartłomiej Glaas, organizator. - Sprawdził się scenariusz, który przewidywaliśmy, czyli bardzo widowiskowy finisz z większej grupy zarówno w przypadku małego, jak i dużego dystansu. Poza tym, jako organizatorzy dzisiaj naprawdę się nie nudziliśmy ze względu na dwie ratownicze akcje bezpośrednio przed wyścigiem, czyli wylany olej na trasie i wysypane zboże na zakręcie naszej trasy, do których zaangażowani byli Strażacy mający zabezpieczać trasę wyścigu. Na szczęście OSP w błyskawiczny i profesjonalny sposób poradziło sobie znakomicie i mogliśmy wystartować o planowanej godzinie. Jak widać, emocji nigdy nie jest za mało! Bardzo dziękujemy za sprawną akcję i pomoc w zabezpieczeniu. Podziękowania również dla miasta Pelplina za gościnę oraz dla uczestników za udział i świetne widowisko, które stworzyli.

Jedna lub dwie pętleNa dłuższym, 92-kilometrowym dystansie obejmującym dwie pętle, najszybszym zawodnikiem okazał się Jarosław Kowalczyk (GK Gryf Tczew). Podium uzupełnili Michał Błażejewski (ASE Trek Gdynia) i Łukasz Janic (STC Stargard). Wśród Pań laureatkami były kolejno Kamila Mróz, Kinga Tomaszewska (Balance Trener Team) i Beata Modlińska (Majbike Team).

- To był szybki i wietrzny wyścig - mówił Jarosław Kowalczyk. - Było sporo skoków, przeskoków i akcji, ale o wszystkim dziś zadecydował sprinterski finisz. Wiedziałem, że jestem w dobrej dyspozycji, ale chcieć, a wygrać, to zawsze dwie różne kwestie. Cieszę się ze zwycięstwa w Pelplinie, bo zapoczątkowałem tu wyścigi Cyklo i wpisały się one w kalendarz szosowy Pomorza. Gratulacje dla wszystkich zawodników i podziękowania dla mojej drużyny za poświęcenie i pomoc.
Na krótszym, 46-kilometrowym dystansie na podium stanęli: w kategorii mężczyzn Dawid Kaniecki (LTM Masters Team), Maciej Chmielewski (STC Stargard) i Miłosz Szymczak, a w kategorii kobiet Katarzyna Grochowska (Team MX Skórcz), Anna WajsAgata Mikołajczyk (Bogdziewicz Team).

Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (6) 1 zablokowana

 • brawo!

  • 10 6

 • A nie można normalnie jeździć na rowerze (3)

  Po ścieżkach rowerowych, trasach, lasach, tylko przebierać się w ciuszki obcisłe i z nosem w asfalt liczyć tylko ile km??? Tylko turystyka rowerowa. Jak widzę szosę na drodze zawsze bardzo blisko przejeżdżam....

  • 5 54

  • (1)

   Masz problem, z łbem.
   Tu ich nie wyleczysz

   • 14 3

   • Niestety masz rację.

    Niestety masz rację to kolejny frustrat, smutny korniszonek co to swoje braki i życiowe porażki rekompensuje sobie w taki sposób.

    • 6 4

  • To zorganizuj tour de pologne po ścieżkach ;) Najlepiej w Gdyni niech się zaczyna i zawodnicy będą przeprowadzać rowery raz na jedną raz na drugą stronę Zwycięstwa.

   • 2 1

 • Ekstra, klasa elegance de luxe.

  • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
zajęcia rekreacyjne
sty 18
wtorek, g. 18:00 - 21:00
Gdańsk Oliwa
Sopot Supersprint Triathlon
Sopot Supersprint Triathlon
bieg, zawody / wyścigi
wrz 17
sobota
Sopot, Molo w Sopocie

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum