Podsumowanie sezonu 2008 WKS Flota Gdynia

WKS Flota Gdynia
8 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)
OOM MTB Bydgoszcz OOM MTB Bydgoszcz

W Trójmieście coraz więcej powstaje nowych klubów rowerowych. Z roku na rok przybywa nam zawodników sięgających po nowe trofea. Wśród nich znajduje się również od lat startująca sekcja kolarska WKS Flota Gdynia

Podsumowując sezon kolarski 2008 możemy pochwalić się:

1) MP przełajowe w Złotym Potoku i od razu sukces!
Już na początku roku, 6 stycznia, w kategorii Junior Młodszy Michał Czerkies zdobył Mistrzostwo Polski, Marek Kulas zajął bardzo dobre 6 miejsce, a Wojciech Kargul zajął 38 miejsce. Zaś Damian Kotyla, który w dalszej części sezonu przeszedł do Naszego klubu, zajął 3 miejsce. W kategorii Orlik, niewiele do "pudła" zabrakło Bartoszowi Banachowi, który zajął 4 miejsce (7 w Elicie). W klasyfikacji drużynowej Flota zajęła 3 miejsce.

2) Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Seniorów w Złotoryi
W dniu 26 Czerwca w Złotoryi nasz zawodnik - Bartosz Banach, który na co dzień ściga się we Francji, zajął niezłe, 18 miejsce.

3) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie szosowym w Grudziądzu
Pierwszego dnia podczas jazdy indywidualnej na czas Marek Kulas zajął 6 miejsce, zaś Michał Czerkies był 18-sty. Po dniu przerwy odbył się start wspólny. Nasi zawodnicy zajęli 3 i 4 miejsce - odpowiednio Marek Kulas i Michał Czerkies.

4) Górskie Mistrzostwa Polski na szosie w Borowicach
Był to prawdziwy popis "Flociarzy". Swój drugi tytuł Mistrza Polski w 2008 roku zdobył Michał Czerkies. Co więcej, vice-mistrzem został Marek Kulas. Bardzo dobrze spisali się również pozostali zawodnicy. Damian Kotyla zajął 8 miejsce, Mateusz Mączka 18, Radosław Obiegły 28, a Wojciech Kargul 37 miejsce.

5) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w MTB w Bydgoszczy
Po sukcesie odniesionym w Borowicach w Bydgoszczy również pokazaliśmy na co nas było stać. Tu także mieliśmy kolejny powód do dumy! Mistrzem Polski w MTB został Marek Kulas. Michał Czerkies uplasował się na 7 miejscu. Co więcej, zawodnik który w następnym sezonie będzie reprezentował
nasze barwy - Bartosz Warchoł - zajął 2 miejsce. Bardzo dobre wyniki Marka i Michała pozwoliły wygrać klasyfikację klubową oraz przyczyniły się w znacznym stopniu do wygrania klasyfikacji województw.

Podczas MO Górskich Szosowych w Borowicach Podczas MO Górskich Szosowych w Borowicach

6) Mistrzostwa Polski w Golczewie; wyścig parami oraz w drużynie
19 września wystartowały pary: 1 para: Michał Czerkies / Marek Kulas - uplasowała się na 7
miejscu. 2 para : Damian Kotyla / Dominik Oborski - zajeła 9 miejsce, natomiast 3 para: Mateusz Mączka / Radosław Obiegły -20 miejsce.
Dwa dni później wystartowały drużyny. Nasza I drużyna w składzie Michał Czerkies / Damian Kotyla / Marek Kulas / Dominik Oborski została vice-mistrzem Polski tracąc do pierwszych jak sędziowie podali w komunikacie... 0:00:00,99 czyli niecałą sekundę! na 37 km. Nasza druga drużyna w składzie Mateusz Mączka / Wojciech Kargul / Radosław Obiegły uplasowała się na 15 miejscu.

Podsumowując cały sezon, dobra i równa jazda naszych zawodników pozwoliła na zajęcie wysokich lokat w Klasyfikacji Pucharu Polski, Challange'u Polski oraz Nadziejach Olimpijskich (kat. młodzik). W Klasyfikacji Nadziei Olimpijskich w kat. Młodzik-dziewczyny zwyciężyła Martyna Dobrowolska wyprzedzając drugą w klasyfikacji o ponad 50 pkt. W kat.młodzik-chłopacy, Dawid Miotk uplasował się na 81 miejscu. W klasyfikacji Pucharu Polski w kategorii juniorów młodszych zwyciężył Marek Kulas. Bartosz Warchoł zajął 4, Michał Czerkies 5, a Damian Kotyla 6 miejsce. Dominik Oborski zajął 13 miejsce. W klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski Flota wygrała! W Challange'u Polskiego Związku kolarskiego Michał Czerkies był 2-gi, Marek Kulas zajął 3 miejsce, Damian Kotyla 6, Dominik Oborski 8, a Bartosz Warchoł 14 miejsce.

Więcej o startach na stronie WKS Flota Gdynia

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie (5)

• to wszystko? (3)

ten klub to nie ma prawa przeżycia; nie mają kasy. To amatorzy

• 0 1

• Te Lan(g)s, to chyba prawdziwy z Ciebie Amstrong ;) (2)

Moim zdaniem chłopaki dobrze się rozkręcają i mają duże szanse w zdobywaniu kolejnych trofeów. A skoro klub nie ma funduszy, nie znaczy wcale, że nie mogą go zmienić. W Trójmieście są inne, które przyjmą młodzików z otwartymi rękoma.

• 0 0

• odp: Te Lan(g)s, to chyba prawdziwy z Ciebie Amstrong ;) (1)

jakie?

• 0 0

• Kto szuka nie błądzi !

Kulby w Trójmieście: hmmm, jest ich niewiele i też specjalnie nie ma w czym wybierać: tu ewentualnie Trek Gdynia czy gdańska sekcja kolarska w Klubie Lechia. Jednak czy przyjmują z otwartymi rękoma? Z tym bym polemizował. Lepiej już znaleźć sobie sponsora i startować na własną rękę, warunkiem jednak są tu dobre wyniki, bo bez nich lepiej w ogóle na tej "arenie" się nie pokazywać. Chyba, że ktos lubi startować, ot tak sobie i wydawać grubą kasę na starty, tylko po to by "powąchać opony czołówki".