• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Oddaj niepotrzebny rower albo go sobie weź, jeśli potrzebujesz

ewel
29 września 2021, godz. 18:00 
Opinie (78)
W ramach gdyńskiej akcji zbierane będą rowery - nawet uszkodzone, które po naprawie trafią w dobre ręce. W ramach gdyńskiej akcji zbierane będą rowery - nawet uszkodzone, które po naprawie trafią w dobre ręce.

Jeśli w domu, piwnicy lub na strychu masz rower, z którego już nie korzystasz, możesz zrobić komuś prezent i przekazać go na gdyńską akcję "Podaruj - zaopiekuj się rowerem". W jej ramach zbierane będą też rolki, hulajnogi, książki i torebki. Ci, którzy tych przedmiotów potrzebują, będą mogli je od razu zabrać ze sobą.Co robisz z niepotrzebnym ci rowerem?

W najbliższą niedzielę, 3 października, w Gdyni odbędzie się nietypowa akcja charytatywna pod hasłem "Podaruj - zaopiekuj się rowerem". Organizatorzy, fundacja "Już Pomagam" zapraszają w godz. 12-14 do muszli koncertowej na placu GrunwaldzkimMapka.

Jej zamysł jest prosty: każdy, kto ma w domu niepotrzebny rower, rolki, hulajnogę lub książki może je tam przynieść i oddać. A ci, którym te przedmioty się przydadzą - będą mogli je zabrać ze sobą.

- W niedzielę, 3 października, wszyscy, którzy chcieliby oddać albo otrzymać rower, powinni przyjść do muszli koncertowej przy placu Grunwaldzkim. Proszę Państwa, jeżeli macie rower, który leży i nawet nie jest do końca sprawny, to nie ma problemu - będą z nami osoby, które go naprawią. Dzielmy się dobrem i postarajmy się dać innym trochę szczęścia - zaprasza przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska wraz z posłanką Henryką Krzywonos-Strycharską, które objęły akcję patronatem.

Daj niepotrzebnym przedmiotom drugie życieAkcja poza wymiarem charytatywnym, ma też drugi - ekologiczny. Dzięki niej bowiem niepotrzebne nam przedmioty dostaną drugie życie, zamiast trafić na śmietnik.

- Nie chodzi nam o darowizny biednym od bogatych, ale raczej o akcję ekologiczną. Bo po co masz wyrzucić coś, skoro ktoś inny może się tą rzeczą cieszyć. Każdy będzie mógł podarować lub zabrać niepotrzebny a sprawny rower, hulajnogę czy łyżworolki - podkreślają organizatorzy.
Zobacz też:

Nie wyrzucaj niepotrzebnych rzeczy, podaj je dalej- Są takie osoby, które mają gdzieś w garażu czy piwnicy niepotrzebny rower. A z drugiej strony są osoby, które go potrzebują, by dojechać do szkoły, do pracy. Akcja dotyczy także rolek i hulajnóg. Zaopiekujemy się nimi, naprawimy i przekażemy w dobre ręce. Jeśli macie także książki, plecaki, torebki w bardzo dobrym stanie to też możecie je przynieść - zachęca do włączenia się do akcji Stanisław Kalicki, prezes fundacji "Już Pomagam".
Podczas niedzielnej akcji, na placu Grunwaldzkim wystąpią artyści z Młodzieżowego Domu Kultury z Gdyni.

ewel

Wydarzenia

Podaruj - odbierz niepotrzebny rower

Miejsca

Opinie wybrane


wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

MTB Maraton Trąbki Wielkie

zawody / wyścigi

Rowermania 2022

festyn, zajęcia rekreacyjne

MTB Maraton Peplin

zawody / wyścigi

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum