• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Najlepsi kolarze górscy w Gdyni

rb
12 czerwca 2023, godz. 11:15 
Opinie (22)
Dla zawodników z czołówki były to przygotowania do Mistrzostw Europy. Dla zawodników z czołówki były to przygotowania do Mistrzostw Europy.

Niemal 700 kolarzy górskich rywalizowało w Gdyni w weekend. Nie brakowało łez radości, ale też sporych zaskoczeń. Impreza nie sparaliżowała też ruchu w mieście, czego wielu się obawiało.



Brałe(a)ś kiedyś udział w wyścigu rowerowym?

Za nami 18. edycja CST MTB Gdynia Maraton. W sobotę w ramach ABUS KIDS RACE rywalizowały dzieci i młodzież, a w niedzielę zmierzyli się uczestniczy kategorii open. Na koronnym dystansie najlepsi okazali się Maciej Paterski (VOSTER ATS TEAM) i Aleksandra Andrzejewska (CST ORBEA MTB TEAM).

W niedzielę jako pierwsi na trasie pojawili się uczestnicy najkrótszego dystansu FUN, który liczył 25 km. To zawody dla każdego, kto chce poczuć smak kolarskiego świata MTB. Pierwszy na metę przyjechał Tomasz Nowakowski (NOVAKOWSKI RACING TEAM), który pokonał ją w czasie 1.09.49 h.

Wśród kobiet na tej samej trasie najszybsza była Monika Brylowska (MTB START KARTUZY), której przejazd zajął 1.20.30 h.



W 33-kilometrowym dystansie MEGA triumfował Mateusz Tengowski. Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Grochowska (TEAM MX SKÓRCZ) z czasem 1.48.41 h.

Zwycięzcy CST MTB Gdynia Maraton



W tym roku na koronnym dystansie do pokonania było 65 km. Wygrał Maciej Paterski, zawodnik VOSTER ATS TEAM, który potrzebował na zwycięstwo 2 godzin 42 minut i 39 sekund.

- Przyjechałem tu nieco treningowo, ale liczyłem, że będę mógł powalczyć o coś więcej, bowiem moja przygoda z kolarstwem zaczynała się właśnie od MTB, więc mam duży sentyment do tej odmiany kolarstwa. Jestem szczerze zaskoczony trasą, wczoraj przejechałem tylko jedno okrążenie, byłem nieco przerażony, ale dzisiaj na wyścigu było już dobrze - mówił zwycięzca.
Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Andrzejewska, która zwyciężyła w Gdyni już trzeci rok z rzędu:

- Byłam bardzo dobrze przygotowana i świetnie czułam się na trasie. Z roku na rok jeździ mi się w Gdyni coraz lepiej. Być może wynika to z tego, że nieco poznałam już lokalny teren. Nie zwykłam oddawać skóry łatwo, więc liczę, że za rok znowu będę walczyć tu o najwyższe cele - komentowała zawodniczka CST ORBEA MTB TEAM, która pokonała trasę w czasie 3 godzin 15 minut i 17 sekund.
- Po raz kolejny stworzyliśmy w Gdyni prawdziwe święto kolarstwa. To było świetne preludium
przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu, na które już dziś zapraszam - podsumowuje
Dariusz Batek, dyrektor imprezy.

Najlepsze w Trójmieście
Ranking: Sklepy i serwisy rowerowe
rb

Miejsca

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (22)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Znajdź trasę rowerową

Forum