stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kręć kilometry dla Gdańska - start gry

  • poniedziałek, 13 września 2021
  • Lokalizacja
    Gdańsk
  • Bilety
    wstęp wolny

Od piątku, 27 sierpnia można zapisywać się do tegorocznej, 9 edycji gry rowerowej. W tym roku impreza rozpocznie się 13 września i potrwa do 12 listopada. Wszystkie wykręcone kilometry będą przeliczane na punkty, a na tych, którzy zdobędą ich najwięcej czekają nagrody. Kręcić i zbierać punkty będzie można nie tylko na rowerze, ale również na hulajnodze, deskorolce i rolkach.

Już w piątek startują zapisy dla grup, a od środy, 1 września, można dołączać do rywalizacji indywidualnie.

W edycji 2020 udział wzięła rekordowa liczba osób. Powodem była pandemia, w czasie jej trwania przemieszczanie się rowerem czy hulajnogą, dla wielu, stało się doskonałą alternatywą dla komunikacji miejskiej. Od 4 lat kampania Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska organizowana jest w sezonie jesiennym, aby zmotywować mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze w celach komunikacyjnych poza sezonem letnim. Zabawa polega na zbieraniu jak największej liczby punktów, które przyznawane są za wykonywanie codziennych rowerowych podróży.

W grze można rywalizować między sobą na różnych poziomach. Wykręcone kilometry, przeliczone będą na punkty, które trafią na konto indywidualnego uczestnika lub zasilą bilans punktowy grupy. Rywalizacja może się zatem odbywać na poziomie indywidualnym lub pomiędzy firmami, szkołami średnimi, uczelniami wyższymi, dzielnicami czy grupami nieformalnymi. Zgłoszone do konkursu firmy, uczelnie czy szkoły średnie będą rywalizować ze sobą o tytuł najbardziej rowerowej oraz o największą liczbę punktów wykręconych w stosunku do liczby pracowników/studentów/uczniów. Aby stać się uczestnikiem gry, należy pobrać bezpłatną aplikację Activy, zarejestrować się i rozpocząć indywidulaną rywalizację. Aby zdobywać punkty premiowane warto dołączyć do swojej drużyny. Należy wybrać tylko jedną grupę, natomiast można jednocześnie należeć do grupy dzielnicowej. Firmy rejestrują swoje drużyny do akcji poprzez formularz na stronie www.grarowerowa.pl. Natomiast drużyny dla wszystkich gdańskich dzielnic, szkół ponadpodstawowych i uczelni są już utworzone w aplikacji, wystarczy do nich dołączyć.

Zbieraj punkty i wygrywaj
Zwycięzcą konkursu zostanie osoba lub drużyna, która zbierze największą liczbę punktów. Tegoroczne zasady punktowania wyglądają następująco:

5 punktów za każdy przejazd o długości min. 1,5 km
1 punkt za każdy kilometr przejechany rowerem, hulajnogą, na rolkach, na deskorolkach (dla przejazdów powyżej 1,5 km)
50 punktów za każdy przejazd rowerem do pracy, szkoły czy na uczelnię (również z powrotem) - max. 2 x dziennie i 10 x w tygodniu
punkty wykręcone od 18 października do 12 listopada będą liczone podwójnie
minimalny czas przerwy między przejazdami to 30 minut
przejazdy muszą się zaczynać lub kończyć w granicach administracyjnych Gdańska
W aplikacji znajdzie się bieżący ranking przejazdów danej firmy, uczelni i szkoły z przeliczeniem punktów na jednego uczestnika. Pełny regulamin gry dostępny będzie od 27.08 na stronie www.grarowerowa.pl oraz od 01.09 w aplikacji.

Czekają atrakcyjne nagrody
za wykręcenie 777 punktów - skarpetki z motywem rowerowym dla pierwszych 2 000 osób,
dla najbardziej aktywnych rowerzystów - bony do gdańskich sklepów rowerowych
za wykręcenie 7777 punktów - pamiątkowe plecaki z logo kampanii
dla 3 zwycięskich szkół średnich - mobilny serwis rowerowy
dla zwycięskich firm - nieodpłatna certyfikacja Europejski Certyfikat Pracodawcy Przyjaznego Rowerzystom
nagrody niespodzianki dla pierwszej 5 kobiet i pierwszych 5 mężczyzn w konkurencji indywidualnej (tzw. Piątka Najlepszych)
zwycięskie szkoły, uczelnie, firmy i dzielnice otrzymają pamiątkowe dyplomy
Przed rozpoczęciem kampanii i w jej trakcie, tj. od 10 września do 9 listopada dwa razy w tygodniu przy drogach rowerowych w Gdańsku, będą stały namioty promujące grę. Dla każdego aktywnego uczestnika, który przyjedzie na rowerze, hulajnodze lub rolkach będą czekały rozgrzewające niespodzianki J

Aktualne informacje o grze dostępne na stronie Gra Rowerowa oraz na grupie fb Kręć kilometry dla Gdańska.

Rekordowa 8 edycja
W ubiegłorocznej rywalizacji wzięły udział 352 firmy, 26 szkół średnich, 9 uczelni i 33 dzielnice, co dało łącznie 4614 aktywnych uczestników, którzy wykręcili ponad dwa miliony kilometrów! Gdyby ten dystans został pokonany przy pomocy samochodów, do atmosfery zasłałoby wyemitowane ok. 500 ton CO2. W trakcie trwania akcji uczestnicy spalili ponad 61 milionów kalorii! Jak widać na rower nie ma złej pogody, a od pobicia rekordów nie powstrzymała uczestników nawet epidemia Covid-19.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »