rowery

stat

Kamera nagrała złodziei roweru

Tylko kilkudziesięciu sekund potrzebowali dwaj młodociani złodzieje, by ukraść wart ok. 1000 zł rower.


Po raz kolejny prezentujemy film z kradzieży roweru w Trójmieście. Będziemy publikować takie materiały, ponieważ uważamy, że ważniejsze jest zapobieganie pladze kradzieży niż ochrona wizerunku złodziei.



Tym razem do kradzieży doszło w środę, 17 lipca, u zbiegu ulic Tuwima i Traktu Konnego zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Rower był przypięty przed budynkiem, w którym pracuje żona naszego czytelnika, pana Rafała.

Na filmie wyraźnie widać, że kradzież była zaplanowana. Złodzieje posiadali nożyce do cięcia stali, którymi przecięli zabezpieczenie roweru. Grozę budzi to, że za kradzież odpowiadają młodzi, ok. 14-15 letni chłopcy.

- Nie liczymy na odzyskanie roweru, ale na trochę sprawiedliwości w stosunku do tych młodych ludzi. Człowiek długo i ciężko pracuje na coś i w kilka sekund może to stracić. Może problemem jest też fakt, że ludzie nie widzą nic złego w kupnie okazyjnie roweru od kogoś, nie zastanawiając się czy nie był on przypadkiem kradziony, co nakręca popyt - zastanawia się pan Rafał.

Do wszystkich planujących w najbliższym czasie kupno roweru: rower skradziony żonie naszego czytelnika to Kross Hexagon V3. Nowy model takiego roweru kosztuje nie mniej niż 1000 zł. Oferty sprzedaży nowych rowerów w cenie wyraźnie niższej, mogą sugerować, że rower pochodzi z kradzieży.

O kradzieży została poinformowana policja, która także ma dostęp do nagrania z monitoringu.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (182) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »