• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jak wyprzedzić hulajnogę?

Wiktor
17 czerwca 2023, godz. 15:00 
Opinie (123)

Niby proste, wręcz banalne, ale - jak się okazuje - tylko w teorii. W praktyce na drodze, zwłaszcza rowerowej, lepiej być przygotowanym na wszystko. - Także na osobą na hulajnodze, która myśli, że jest sama na świecie - pisze nasz czytelnik, pan Wiktor. Oto jego film i opis sytuacji.Jazda w słuchawkach na hulajnodze powinna być zabroniona?

Rowerem jeżdżę od lat, więc mało co mnie dziwi na drodze, ale nie ustaję w przekonaniu, że warto zwracać uwagę na najbardziej głupie zachowania. Bo może ktoś wyciągnie wnioski - z zachowania swojego lub kogoś, kto robi podobnie, a raczej nie rozumie, że w ten sposób stwarza zagrożenie nie tylko dla wszystkich, ale też dla siebie.

Tak właśnie było w tym przypadku. Był wczesny poranek, ruch niewielki, ale facet na hulajnodze chyba mocno przeszacował, myśląc, że jest sam na drodze. Rozumiem chwilę zapomnienia, radość z jazdy itd. Ale przy tym trzeba ogarniać rzeczywistość. Slalom od prawej do lewej krawędzi to jedno. Ale on to robił w słuchawkach, które skutecznie odgradzały go od rzeczywistości!Oczywiście, użyłem dzwonka, ale bezskutecznie. Slalom skończył się dopiero w momencie, gdy z naprzeciwka przyjeżdżał inny rowerzysta. Wykorzystałem ten moment i wyprzedziłem go prawą stroną, zjeżdżając na puste miejsce dla pieszych.

Formalnie popełniłem więc wykroczenie - jechałem chodnikiem. Tylko, że w tym przypadku była to jedyna bezpieczna możliwość wyprzedzenia takiego beztroskiego asa...Dlatego zwracam się z wielką prośbą do rowerzystów i korzystających z hulajnóg w słuchawkach: nikt tego nie zabrania, ale jeśli już to robicie, to słuchajcie muzyki z głośnością na takim poziomie, żeby docierały do was też dźwięki zewnętrzne. Zwłaszcza, jak zdarza się wam zapomnieć, że nie jesteście sami na świecie...
Wiktor

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (123)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rowerowy Potop AZS

659 zł
rajd / wędrówka

Rowerowy Potop AZS

659 zł
rajd / wędrówka

Rowerowy Potop AZS

659 zł
rajd / wędrówka

Znajdź trasę rowerową

Forum