Igor Tracz sięga po złoto na MŚ

Adam Krzyżanowski; opr. Krzysztof Kochanowicz
1 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Igor Tracz brązowym medalistą MŚ

Wielki sukces! Na Mistrzostwach Świata Psich Zaprzęgów Saguenay w Kanadzie Igor Tracz powiększył przewagę nad Norweżką Leną Boysen i dojechał do mety jako pierwszy! To już jego drugi złoty medal zdobyty w tym kraju.

Podczas rozgrywanych od 29 października do 1 listopada Mistrzostw Świata Psich Zaprzęgów w warunkach bez śnieżnych Polacy wywalczyli 10 medali w ośmiu kategoriach. Wynik końcowy w każdej z kategorii to czas przejechania zaprzęgiem dwóch etapów. Część klas startowało w czwartek i piątek (R1, R4, bikejoring ) pozostali w sobotę i niedzielę (canicorss, R2, R8, R6).

Zawody odbyły się w dalekiej Kanadzie sam przelot z zaprzęgiem w tak dalekie miejsce jest bardzo kosztowny i wymaga precyzyjnego przygotowania logistycznego. Na zawodach podziwiać można było czołówkę światową w dyscyplinach psich zaprzęgów m.in. Norwegów, Szwajcarów, Rosjan czy właśnie Polaków.

Wielki sukces to start Igora Tracza, który w dwóch bardzo prestiżowych klasach wywalczył dwa pierwsze miejsca.
W klasie R4 (cztery psy zaprzęgowe) Igor zdeklasował rywali. Pierwszego dnia zdobył spore prowadzenie. Na drugim etapie zwiększył przewagę zdobywając tytuł Mistrza Świata.

1.Igor Tracz (Polska)
2.Doherty Jessica (USA)
3.Bailey Liz (USA)

W klasie R2 (dwa psy zaprzęgowe) stoczył z rywalami piękną, zaciętą walkę. Jednak jego doświadczenie i ciężka praca zaowocowały. Został podwójnym medalistą tych Mistrzostw.

R1:5 Alicja Kubiczek
Sztafeta Canicross: 1. Polska (skład Polskiej sztafety: Igor Tracz, Marek Długołęcki, Hubert Kiljan)

Objaśnienia:
Bikejoring: = kolarz górski + pies zaprzęgowy
Canicross: = biegacz + pies zaprzęgowy
R1: = zaprzęg z jednym psem / start na specjalnej hulajnodze
R2: = zaprzęg z dwoma psami / start na specjalnej hulajnodze

Więcej o bikejoringu i sukcesach naszego Mistrza znajdziecie na prywatnym blogu Igora Tracza oraz na Portalu Sportu Psich Zaprzęgów

Podziękowania:
Serdeczne podziękowania sponsorom, którz już od dłuższego czasu wspierają team Naszego Mistrza w wyprawach, zawodach, treningach i życiu codziennym. Dziękujemy również wszystkim ludziom, którzy pomagają Naszych zawodników wspierając ich dobrym słowem oraz pomocom w domu lub poza nim.