rowery

Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy na odległość

W tym roku nocny przejazd rowerami po Gdyni odbędzie się wyłącznie w formule nieoficjalnej z zachowaniem społecznego dystansu.
W tym roku nocny przejazd rowerami po Gdyni odbędzie się wyłącznie w formule nieoficjalnej z zachowaniem społecznego dystansu. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

XV Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy, zaplanowany na sobotę, 27 czerwca, nie odbędzie się w tradycyjnej formule. Organizatorzy - miasto Gdynia i Stowarzyszenie In Gremio - zachęcają jednak do tego, aby tego dnia samodzielnie udać się na przejażdżkę po witającej lato Gdyni.


Przejazd rowerowy w Gdyni co roku zbierał setki, a nawet tysiące uczestników - w rekordowych edycjach udział brało ponad 2 tys. rowerzystów. Miłośnicy dwóch kółek spotykali się w centrum Gdyni, aby wspólnym, masowym przejazdem powitać lato.

W tym roku, ze względu na wciąż trwającą pandemię koronawirusa, przejazd nie odbędzie się w zaplanowanej pierwotnie, oficjalnej formule. Po raz pierwszy od początku organizowania wydarzenia podjęto decyzję, aby nie zapraszać rowerzystów na wspólną jazdę po Gdyni.

Zobacz galerię zdjęć z zeszłorocznego przejazdu- To chyba jedna z najtrudniejszych decyzji, którą przyszło nam podjąć, jeżeli chodzi o Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy od samego początku organizowania wydarzenia - piszą organizatorzy na stronie wydarzenia na Facebooku. - Pierwszy i ostatni weekend wakacji zawsze był w naszych kalendarzach zarezerwowany na wspólne jeżdżenia na rowerach. W tym roku przez pandemię COVID-19 nie jesteśmy w stanie zapewnić warunków, które byłoby zgodne z wytycznymi, ponieważ w rekordowych przejazdach brało udział ponad 2 tys. uczestników. Nie chcemy również limitować możliwości udziału w wydarzeniu, które od pierwszej edycji było otwarte, bezpłatne i przede wszystkim tworzone dla Was.

Przejazd rowerowy tylko soloOrganizator zachęca zainteresowanych do wyruszenia na sobotnią przejażdżkę rowerową we własnym zakresie. Wszystkie zdjęcia z jazdy, które zostaną wysłane na adres e-mailowy rowery@ingremio.edu.pl, zostaną opublikowane później w zbiorczej galerii.

Kolejny grupowy przejazd rowerowy po Gdyni planowany jest na koniec sierpnia.

- Trzymamy mocno kciuki, aby przejazd sierpniowy mógł się odbyć - zaznacza organizator. - Będziemy Was na bieżąco informować o ewentualnych zmianach. Do zobaczenia!
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (17) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »