• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdyby złodziej "tylko" zabrał rower, groziłoby mu mniej niż za przecięcie blokady

szym
14 marca 2024, godz. 13:30 
Opinie (36)
Gdyby tylko złodziej znał Kodeks karny, wiedziałby, że za kradzież z włamaniem potencjalna odsiadka jest dużo dłuższa niż za kradzież. Gdyby tylko złodziej znał Kodeks karny, wiedziałby, że za kradzież z włamaniem potencjalna odsiadka jest dużo dłuższa niż za kradzież.

Chciał mieć 4 kółka, więc ukradł 2 rowery. Za to złodziejowi z Sopotu grozi nawet 10 lat za kratkami. Na ostateczny wyrok wpływ będzie miała też amfetamina, którą u włamywacza znaleziono w kieszeni.

Kradzież a kradzież z włamaniem. Duża różnica w karzeZdarzyło ci się coś kiedyś ukraść?

Gdyby 41-letni złodziej z Sopotu nie był ze znajomością prawa na bakier, to wiedziałby, że przecinając zabezpieczenie roweru przypiętego do kraty w jednej z klatek schodowych, sąd zamiast maksymalnej kary 5 lat, może skazać go na 10 lat więzienia.

Wówczas bowiem - stanowią przepisy - "zwykła" kradzież staje się kradzieżą z włamaniem. A konsekwencje prawne szybują. 41-latek pogrążył się jednak kilkanaście dni później, gdy bez pardonu włamał się do komórki lokatorskiej i ukradł kolejny jednoślad.

Wartość strat w sumie oszacowano na ok. 1,3 tys. zł.Nie ma stałego miejsca pobytu, chciał mieć 2 rowery...-Kryminalni z Sopotu od razu zajęli się tymi sprawami. Przeanalizowali oni zdobyte informacje oraz zebrane w sprawach dowody i w wyniku działań operacyjnych ustalili, że za tymi włamaniami stoi jeden i ten sam mężczyzna. W ostatni wtorek kryminalni zatrzymali na terenie Sopotu poszukiwanego 41-latka bez stałego miejsca pobytu i przewieźli go do komendy miejskiej - opowiada Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

...a oprócz rowerów miał amfetaminęNa tym się jednak nie skończyły problemy 41-latka. Okazało się bowiem, że mężczyzna ma przy sobie też 3 zawiniątka z białą substancją, prawdopodobnie amfetaminą, które policjanci zabezpieczyli i przekazali biegłemu do badań.

- Na podstawie zebranych dowodów 41-latek usłyszy zarzuty kradzieży z włamaniem dwóch rowerów i zarzut posiadania kilku porcji amfetaminy, za co wkrótce odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Posiadanie środków psychotropowych to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia - podsumowuje Lucyna Rekowska.

szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (36)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

MH Automatyka MTB Pomerania Maraton - Kwidzyn - Miłosna (1 opinia)

(1 opinia)
80 - 115 zł
zawody / wyścigi

Nocny Duathlon - Airport Gdańsk (5 opinii)

(5 opinii)
zawody / wyścigi

Rowerowy Potop AZS

659 zł
rajd / wędrówka

Znajdź trasę rowerową

Forum