rowery

Charytatywni Dzieciom. Weź udział w rowerowej imprezie

Akcja charytatywna ma na celu pomoc dzieciom i osobom starszym. Jeśli uczestnikom uda się "uzbierać" kilometry, sponsor przekaże 300 tys. zł na rzecz potrzebujących.
Akcja charytatywna ma na celu pomoc dzieciom i osobom starszym. Jeśli uczestnikom uda się "uzbierać" kilometry, sponsor przekaże 300 tys. zł na rzecz potrzebujących. fot. materiały organizatora

W najbliższą sobotę, 5 czerwca, wystartuje kolejna edycja akcji Aktywni Charytatywni Dzieciom - w grupie siła! Celem uczestników jest pokonanie 500 tys. kilometrów w ciągu pięciu miesięcy. Jeśli przedsięwzięcie się powiedzie, sponsor przekaże domom dziecka i domom opieki dla seniorów 300 tys. zł! 70-kilometrową trasę szlakiem elektrowni wodnych na rzece Raduni poprowadzi Grupa Rekreacyjna 3miasto. Dla pierwszych pięćdziesięciu zarejestrowanych uczestników organizatorzy przewidzieli ciekawe upominki rowerowe.Uczestnikami Aktywnych Charytatywnych mogą być wszyscy, którzy mają ochotę przyłączyć się do wspólnego kręcenia kilometrów w szczytnym celu. W rejestracji kilometrów pomoże aplikacja Strava. Aby wziąć udział w akcji, konieczne jest zainstalowanie aplikacji w telefonie oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego uczestnika i przesłanie go na adres e-mail organizatora akcji: rowery@energa.pl. Zapoznaj się ze szczegółową instrukcją.

Akcja potrwa aż do końca października. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestnicy będą mogli rywalizować między sobą w podziale na regiony i na grupy utworzone ze względu na formę aktywności: jazdę na rowerze, chodzenie i spacerowanie oraz bieganie. Przystąpienie do zdefiniowanych grup jest jednak nieobowiązkowe.

Można zgłosić się poprzez formularz online.

Dołącz na 20 km lub 70 km trasy Szlakiem Elektrowni Wodnych RaduniW sobotę 5 czerwca odbędzie się wycieczka rowerowa poprowadzona w ramach akcji.

- Na pierwszych 20 km, z Gdańska do Straszyna, pojedziemy spokojnym tempem, dlatego też na odcinku tym dołączyć do nas mogą osoby początkujące - zachęca główny prowadzący Krzysztof Kochanowicz. - Uczestnicy, którzy wybiorą się tylko na pierwszy odcinek do Straszyna, z powrotem wracają samodzielnie. Jeśli postanowią udać się tą samą trasą, to łączny dystans ich trasy wyniesie 40 km. Od Straszyna pokręcimy już nieco szybciej, jednak nie będzie to tempo sportowe. Cała wycieczka będzie miała charakter turystyczny.
Z regulaminem wycieczki można zapoznać się tutaj.


Elektrownie wodne i inne zabytki hydrotechniczne na trasieRadunia to jedna z polskich rzek, która w tak dużym stopniu została zagospodarowana do wytwarzania energii elektrycznej. Elektrownie wodne tworzą unikatowy kompleks zwany Kaskadą Raduni, bardzo ciekawy ze względu na malownicze położenie wśród wzgórz morenowych oraz oryginalną architekturę elektrowni - najstarszych tego typu obiektów przemysłowych na Pomorzu. Urządzenia te wciąż są używane do wytwarzania energii elektrycznej, która zasila okoliczne tereny.

Dzieje wykorzystania energii wodnej na Raduni sięgają XIV wieku, kiedy to krzyżaccy inżynierowie zbudowali rozpoczynający się w Pruszczu Gdańskim kanał o długości 13 km, który wodami rzeki Raduni napędzał koła gdańskich młynów. Następnie na wszystkich pomorskich rzekach powstawało wiele siłowni napędzających tartaki, wytwórnie papieru i młyny.

Na trasie uczestnicy będą mieli okazję zaznajomić się z różnorodnymi obiektami hydrotechnicznymi, w tym elektrowniami wodnymi, zamkami wodnymi spiętrzającymi wodę, zaporami, jazami, a także zbiornikami retencyjnymi. Rzekę zobaczą w wielu miejscach, zarówno płynącą w swym naturalnym korycie, jak i w licznych kanałach. Wycieczka rozpocznie się i zakończy w tym samym miejscu, czyli w parku Oruńskim. Zbiórka przy pałacu o godzinie 9:00.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (19) 1 zablokowana

 • a po ile ta wycieczka?

  • 1 4

 • Jakim znowu pałacu?

  Zbiórka przy pałacu o godzinie 9:00.

  • 2 1

 • A co, jeśli korzystam z licznika?

  I to licznik po przyjeździe do domu przesyła trasę na stravę? Nie chcę każdorazowo włączać równolegle aplikacji, nie mówiąc o tym, że mój telefon nie ma ANT+, a tak mam zapisaną dokładną prędkość i dystans kadencję, temperaturę, wysokość (nie z map) i jak mi się chce założyć to HR. d*plikowanie (ok cenzuro, podwajanie) tras byłoby mocno up-iwe.

  • 0 7

 • Cel

  Zamiast kasy które państwo w Rydzyka tak pompuje właśnie przeznaczyć na szczyty cel dla dzieci mogli by ale nie chcą wolą w Pana z Torunia.

  • 4 3

 • Dzień bez partyjnej sczekaczki dniem straconym.

  • 3 3

 • Nie mam roweru

  • 0 1

 • Most

  Czy ktoś wie gdzie znajduje się most widoczny na 1 zdjęciu?

  • 2 0

 • Gdzieś koło elektrowni wodnej, blisko straszna.
  I to raczej kładka

  • 4 0

 • Przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem ;)

  Udział jest bezpłatny

  • 1 0

 • Zajrzyj do zapowiedzi, tam masz mapę jeśli ciężko ci to ogarnąć

  • 1 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »